Депутати Кам’янської міськради звернулись до президента щодо радіаційного хвостосховища

На сесії міської ради Кам’янського депутати звернулись із проханням до президента, уряду та Верховної Ради України, зокрема представниці міста у парламенті Ганни Лічман. Суть прохання – забезпечити фінансування Державної цільової екологічної програми першочергових заходів приведення у безпечний стан об’єктів і майданчика колишнього уранового виробництва виробничого об’єднання «Придніпровський хімічний завод».

Мова йде про сумнозвісне “хвостосховище”, що знаходиться на межі міста. За радянських часів там консервували відходи з ядерного виробництва на вищезгаданому ПХЗ. Нині ж, хвостосховище потребує постійного нагляду, адже буквально поряд із місто є кладовище радіаційного сміття.

Фінансове забезпечення виконання Програми здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету. Орієнтовний обсяг фінансування Програми становить 247,948 мільйонів гривень.

У разі виділення необхідних коштів з Державного бюджету, виконання Програми дасть можливість мінімізувати радіаційний вплив на населення Кам’янського, забезпечити екологічну та радіологічну безпеку усієї області та провести ряд важливих, передбачених Програмою заходів, спрямованих на зменшення шкідливого впливу радіоактивного і хімічного забруднення на стан навколишнього природного середовища і здоров’я  людей – повідомляють на сайті міської ради