Кам’янчани вшанували жертв політичних репресій

16 травня жителі Кам’янського зібрались біля пам’ятнику жертв політичних репресій, що на площі 250-ліття міста. Містяни вшанували всіх, хто загинув під час сталінських репресій 37-го року, дисидентів та в’язнів радянських концтаборів.

В Україні День пам’яті жертв політичних репресій відзначається 19 травня і захід був приурочений до цієї дати. Жителі міста поклали квіти до пам’ятника.

Наслідки “червоного терору” – це і жертви політичних репресій, і загиблі від Голодомору та Чорнобильскої катастрофи. Це наслідки радянської окупації. І ми мусимо пам’ятати про них, щоб в Україні більше ніколи це не повторилось, – заявив секретар Кам’янської міськради Олександр Залевський.

Міський голова Кам’янського підписав меморандум про співпрацю з IFC

17 травня в Києві між Кам’янською міською радою в особі міського голови Андрія Білоусова і Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) підписано Меморандум про співпрацю.
Мета угоди – подальша співпраця міста і IFC в питаннях розвитку міської інфраструктури.

Згідно з Меморандумом, IFC планує надавати місту послуги з розробки муніципальних проектів, спрямованих на підвищення енергоефективності та скорочення викидів парникових газів, в тому числі в секторі громадського міського електротранспорту, поводження з твердими відходами, водопостачання і водовідведення, вуличного освітлення, централізованого теплопостачання та інших.

Цей крок дозволить залучити кошти IFC на реалізацію вищезгаданих проектів, впровадження яких дозволить поліпшити рівень і якість життя населення, значно знизити споживання паливно-енергетичних ресурсів об’єктами соціальної сфери та поліпшити екологічний стан в місті.
IFC – міжнародна організація, яка є учасником групи Світового банку. IFC підтримує стійкі інвестиції в приватний сектор країн, що розвиваються, сприяючи зниженню рівня бідності і поліпшенню рівня життя.

Серед іншого, IFC управляє функціонуванням Платформи Міст в Європі і Центральній Азії для підтримки міст в сфері модернізації та розширення їх інфраструктури, робить міста конкурентними, сталими і привабливими для життя людей і ведення бізнесу.

У Кам’янському відзначили Всесвітній день вишиванки

16 травня відзначається Всесвітній день вишиванки. Цього дня у Кам’янському на майдані Петра Калнишевського містяни у національному вбранні зібралися на свято української культури та традицій.

Від імені міського голови Андрія Білоусова гостей заходу привітав його заступник Костянтин Саусь.

«Дорогі кам’янчани! Щиро вітаю вас на святі вишиванки, яка є символом української культури, історії та традицій. Вишиванка – візитівка нашої нації та нашої держави. Я вірю в те, що на фундаменті нашої історії та культурі ми побудуємо міцну, сучасну, європейську державу. Нехай ваші вишиванки захищають вас, як захищали пращурів, і приносять тільки щастя», – сказав Костянтин Саусь.

Він також вручив диплом керівнику гуртка юних техніків Аллі Маврешко, яка брала участь у створенні Рушника національної єдності. Робота кам’янської вишивальниці стала символом і оберегом української нації та була презентована в Успенському Соборі Києво-Печерської Лаври.

Протягом святкового фестивалю кам’янчани могли ознайомитися з виставкою українського одягу, рушників та робіт декоративно-ужиткової творчості, дізнатися давню історію вишиванок від фахівців музею історії міста, взяти участь у літературно-книжковій акції «Спадок нації», зробити знімки на пам’ять у колоритних фотозонах заходу.

Для тих, хто бажає опанувати мистецтво вишивки, майстрині проводили цікаві майстер-класи, а на нове національне вбрання учасників свята надихав показ моделей українських костюмів.

Більше 10 творчих колективів міста підготували до свята яскраву концертну програму «Пісенна вишиванка» з вокальними та танцювальними номерами.

Пройшов на святі і цікавий флешмоб – на намальованій мапі Україні кожен з регіонів представили діти у вишиванках, характерних цій місцевості.

Найактивніші учасники свята взяли участь у конкурсі «Родина у вишиванці», де переможці отримали заохочувальні призи.

День вишиванки відзначають у третій четвер травня. Його ініціаторами стали студенти Чернівецького національного університету, які домовилися всі разом в один день вдягати вишиванки. Сьогодні цю ідею підтримують не тільки у всіх містах України, а й в інших країнах світу представники української спільноти.