На Запоріжжі затримали військового-дезертира, якого підозрюють у роботі на російські спецслужби

У Запорізькій області правоохоронці викрили військовослужбовця, якого підозрюють у дезертирстві та передачі ворогу даних про Сили оборони України. Чоловіку вже повідомили про підозру у державній зраді.

За даними слідства, після проходження лікування військовий у лютому 2022 року не повернувся до місця служби та тривалий час ухилявся від виконання військового обов’язку.

Також правоохоронці встановили, що підозрюваний налагодив зв’язок із представником російських спецслужб через Telegram. За вказівками куратора він збирав інформацію про розташування українських військових, техніки та підрозділів Сил оборони на території Запорізького району та обласного центру.

За версією слідства, отримані дані він передавав у вигляді текстових повідомлень, скріншотів із геолокацією та позначок на електронних картах.

Правоохоронці затримали підозрюваного за місцем проживання. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

Військовому інкримінують дезертирство та державну зраду. У разі доведення вини йому загрожує суворе покарання згідно із законодавством.

Досудове розслідування здійснюють співробітники СБУ під процесуальним керівництвом Запорізької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Українські дрони виходять на новий ринок: Гондурас купуватиме БпЛА для боротьби з наркокартелями;

У Кривому Розі викрили схему з ремонтом шкільного майданчика: бюджету завдано збитків на пів мільйона гривень;

Запоріжжя стане першим регіоном України з мережею шкільних кіберспортивних хабів.

Більше новин на REPORTER.ua

У Синельниківському районі чоловік відкрив стрілянину біля магазину

У Синельниківському районі 38-річному чоловіку повідомили про підозру за хуліганство із застосуванням вогнепальної зброї. За скоєне йому загрожує до семи років позбавлення волі.

Інцидент стався 27 травня на парковці біля одного з магазинів. За даними поліції, двоє чоловіків із ознаками алкогольного сп’яніння перебували в автомобілі Daewoo Sens. Під час конфліктної ситуації один із них здійснив шість пострілів у повітря з пістолета, після чого обидва залишили місце події.

Правоохоронці провели оперативно-розшукові заходи та встановили місцеперебування осіб, причетних до правопорушення.

Слідчі повідомили 38-річному чоловікові про підозру за ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України — хуліганство, вчинене із застосуванням вогнепальної зброї.

Наразі триває досудове розслідування. Санкція статті передбачає від трьох до семи років позбавлення волі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Українські дрони виходять на новий ринок: Гондурас купуватиме БпЛА для боротьби з наркокартелями;

У Кривому Розі викрили схему з ремонтом шкільного майданчика: бюджету завдано збитків на пів мільйона гривень;

Запоріжжя стане першим регіоном України з мережею шкільних кіберспортивних хабів.

Більше новин на REPORTER.ua

На Криворіжжі директора комунального підприємства підозрюють у незаконному видобутку води на 85 млн грн

У Криворізькому районі правоохоронці повідомили про підозру директору комунального підприємства, яке протягом кількох років видобувало підземні води без необхідних дозвільних документів. За даними слідства, державі завдано збитків на понад 85 млн грн.

Як повідомили в прокуратурі, підприємство однієї з громад району з 2019 року використовувало свердловини для централізованого водопостачання мешканців 11 населених пунктів, не маючи спеціального дозволу на користування надрами та дозволу на спеціальне водокористування.

Попри відсутність необхідних документів, КП надавало послуги населенню та отримувало оплату, водночас не сплачуючи передбачені законом платежі за користування надрами та водними ресурсами.

За версією слідства, упродовж 2019–2025 років підприємство незаконно видобуло понад 400 тисяч кубометрів підземних вод. Згідно з висновком судової інженерно-екологічної експертизи, сума збитків, завданих державі, перевищує 85 млн грн.

Директору комунального підприємства повідомили про підозру за статтями, що стосуються незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення з використанням службового становища.

Водночас у прокуратурі наголошують, що проведення слідчих дій не вплине на водопостачання населених пунктів. Наразі підприємство вже розпочало оформлення необхідних дозвільних документів та приводить свою діяльність у відповідність до вимог законодавства.

Досудове розслідування триває.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Українські дрони виходять на новий ринок: Гондурас купуватиме БпЛА для боротьби з наркокартелями;

У Кривому Розі викрили схему з ремонтом шкільного майданчика: бюджету завдано збитків на пів мільйона гривень;

Запоріжжя стане першим регіоном України з мережею шкільних кіберспортивних хабів.

Більше новин на REPORTER.ua

На Дніпропетровщині розшукують 26-річного чоловіка з психічними порушеннями

Поліцейські міста Самар розшукують 26-річного Валерія Скітенка, який зник понад тиждень тому.

За інформацією правоохоронців, 15 червня чоловік пішов з місця проживання та досі не повернувся. Наразі його місцеперебування залишається невідомим.

Прикмети зниклого: на вигляд 25–26 років, зріст 165–167 см, середньої статури, карі очі. На момент зникнення був одягнений у чорну футболку, чорні шорти та капці типу «Крокси».

Особливою прикметою є те, що чоловік має психічні порушення.

Правоохоронці звертаються до громадян із проханням допомогти в пошуках. Усіх, хто володіє будь-якою інформацією про місцеперебування Валерія Скітенка 1999 року народження, просять повідомити до Самарівського районного відділу поліції за телефонами: 095-907-52-03, 099-274-98-15, 096-251-96-01 або на спецлінію «102».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Українські дрони виходять на новий ринок: Гондурас купуватиме БпЛА для боротьби з наркокартелями;

У Кривому Розі викрили схему з ремонтом шкільного майданчика: бюджету завдано збитків на пів мільйона гривень;

Запоріжжя стане першим регіоном України з мережею шкільних кіберспортивних хабів.

Більше новин на REPORTER.ua

На Дніпропетровщині викрили групу «чорних лісорубів»: до схеми були причетні правоохоронці

Правоохоронці викрили на Дніпропетровщині дві групи «чорних лісорубів», до складу яких входили 15 осіб, серед них — двоє працівників правоохоронних органів. За даними слідства, протягом пів року вони незаконно вирубували дерева у лісозахисних смугах Павлоградського району та продавали деревину.

Усім фігурантам повідомили про підозру за фактом незаконної порубки, перевезення, зберігання та збуту лісу, що спричинили тяжкі наслідки.

Слідство встановило, що з жовтня 2025 року по квітень 2026 року підозрювані без жодних дозвільних документів вирубували дерева, використовуючи бензопили, спеціальне обладнання та вантажний транспорт. Серед знищених насаджень — акація, ясен і дуб.

Після вирубки деревину переробляли та продавали через інтернет на території області.

За попередніми даними, внаслідок діяльності груп було знищено понад тисячу дерев. Збитки, завдані довкіллю, за висновками судових експертиз становлять майже 14 мільйонів гривень.

Під час понад 30 обшуків правоохоронці вилучили транспортні засоби, гроші, банківські картки, бензопили, мобільні телефони, зброю, документацію, чорнові записи, а також речовини, схожі на наркотичні.

Слідчі дії тривають.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Українські дрони виходять на новий ринок: Гондурас купуватиме БпЛА для боротьби з наркокартелями;

У Кривому Розі викрили схему з ремонтом шкільного майданчика: бюджету завдано збитків на пів мільйона гривень;

Запоріжжя стане першим регіоном України з мережею шкільних кіберспортивних хабів.

Більше новин на REPORTER.ua

Україна отримає понад 375 млн євро на відновлення енергетики

Україна отримає понад 375 мільйонів євро міжнародної допомоги на відновлення енергетичної інфраструктури, яка постраждала внаслідок російських атак. Про новий пакет підтримки домовилися під час зустрічі у форматі «енергетичного Рамштайну» в польському Гданську.

Про це повідомив міністр енергетики України Денис Шмигаль.

Фінансову допомогу для українського енергетичного сектору нададуть шість країн. Найбільший внесок зроблять Сполучені Штати — 175 млн доларів. Також підтримку оголосили Швеція (137 млн євро), Норвегія (77 млн євро), Литва (4 млн євро), Естонія (2,1 млн євро) та Ісландія (550 тис. євро).

Залучені кошти планують спрямувати на відновлення пошкоджених енергомереж, посилення захисту критичної інфраструктури та забезпечення стабільного електропостачання для українських споживачів.

За словами міністра, міжнародні партнери продовжують підтримувати українську енергетику в умовах війни та допомагають підготувати систему до нових викликів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Українські дрони виходять на новий ринок: Гондурас купуватиме БпЛА для боротьби з наркокартелями;

У Кривому Розі викрили схему з ремонтом шкільного майданчика: бюджету завдано збитків на пів мільйона гривень;

Запоріжжя стане першим регіоном України з мережею шкільних кіберспортивних хабів.

Більше новин на REPORTER.ua

У Кам’янському мати прикувала на добу 7-річного сина до батареї

У Кам’янському правоохоронці розслідують факт жорстокого поводження з дитиною. Під час перевірки умов проживання родини поліцейські та представники служби у справах дітей виявили 7-річного хлопчика, прикутого металевим ланцюгом до батареї.

Як повідомили правоохоронці, інцидент стався 24 червня. За попередніми даними, 38-річна жителька міста прив’язала свого сина до батареї у квартирі. Сам хлопчик розповів, що перебував на ланцюгу з попереднього дня.

Відомо, що родина перебуває на обліку служби у справах дітей як така, що опинилася у складних життєвих обставинах. Мати неодноразово притягувалася до адміністративної відповідальності через зловживання алкоголем. Батько дитини участі у її вихованні не бере та не підтримує зв’язок із сім’єю.

Наразі хлопчика вилучили з небезпечних умов та помістили до центру соціально-психологічної реабілітації.

За процесуального керівництва Кам’янської окружної прокуратури відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 127 КК України (катування). Слідчі встановлюють усі обставини події.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Українські дрони виходять на новий ринок: Гондурас купуватиме БпЛА для боротьби з наркокартелями;

У Кривому Розі викрили схему з ремонтом шкільного майданчика: бюджету завдано збитків на пів мільйона гривень;

Запоріжжя стане першим регіоном України з мережею шкільних кіберспортивних хабів.

Більше новин на REPORTER.ua

Кривава сварка на Нікопольщині: чоловік вдарив ножем співмешканця сестри

У Нікопольському районі поліцейські повідомили про підозру 43-річному чоловікові, який під час конфлікту завдав тяжкого ножового поранення співмешканцю своєї сестри.

Інцидент стався вночі 22 червня в одному із сіл Мирівської громади. За даними слідства, між двома чоловіками виникла сварка, яка переросла у бійку.

Під час конфлікту господар будинку, перебуваючи на кухні, схопив кухонний ніж та вдарив ним 38-річного опонента в живіт. Потерпілого з тяжкими травмами госпіталізували до лікарні.

На місці події працювала слідчо-оперативна група. Правоохоронці вилучили речові докази та задокументували обставини злочину.

Слідчі повідомили чоловікові про підозру за ч. 1 ст. 121 Кримінального кодексу України — умисне тяжке тілесне ушкодження. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування триває.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Українські дрони виходять на новий ринок: Гондурас купуватиме БпЛА для боротьби з наркокартелями;

У Кривому Розі викрили схему з ремонтом шкільного майданчика: бюджету завдано збитків на пів мільйона гривень;

Запоріжжя стане першим регіоном України з мережею шкільних кіберспортивних хабів.

Більше новин на REPORTER.ua

У Дніпровському районі потонув 40-річний чоловік

У Дніпровському районі рятувальники дістали з річки тіло чоловіка, який зник під час купання.

Як повідомили в ДСНС, 24 червня близько 14:45 до Служби порятунку надійшло повідомлення про зникнення чоловіка в селищі Курилівка Петриківської громади. За попередньою інформацією, він пішов купатися у Дніпро та не повернувся.

Рятувальники обстежили акваторію річки за допомогою надувного човна. Тіло чоловіка без ознак життя виявили приблизно за 20 метрів від берега на глибині близько двох метрів.

Надзвичайники доправили загиблого до берега та передали працівникам поліції.

Відомо, що потопельником виявився чоловік 1985 року народження. Обставини трагедії встановлюють правоохоронці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Українські дрони виходять на новий ринок: Гондурас купуватиме БпЛА для боротьби з наркокартелями;

У Кривому Розі викрили схему з ремонтом шкільного майданчика: бюджету завдано збитків на пів мільйона гривень;

Запоріжжя стане першим регіоном України з мережею шкільних кіберспортивних хабів.

Більше новин на REPORTER.ua

Через пожежу на сміттєзвалищі: прокуратура вимагає стягнути майже 8 млн грн збитків

У Дніпрі прокуратура через суд намагається стягнути з приватного підприємства 7,9 млн гривень збитків, завданих забрудненням атмосферного повітря.

Як повідомили в прокуратурі, Господарський суд відкрив провадження за відповідним позовом Центральної окружної прокуратури Дніпра.

Йдеться про наслідки масштабної пожежі на полігоні твердих побутових відходів у Дніпровському районі, яка сталася у серпні 2025 року. Тоді вогонь охопив площу понад 2 гектари, а ліквідація загоряння тривала майже дві доби.

За даними слідства, внаслідок пожежі до атмосфери потрапили значні обсяги забруднюючих речовин, зокрема діоксид вуглецю та діоксид азоту. Загальна маса викидів склала близько 1700 тонн.

З метою відшкодування шкоди, завданої довкіллю, прокуратура звернулася до суду з вимогою стягнути з підприємства майже 8 млн гривень.

Наразі суд відкрив провадження та розпочав розгляд справи. Водночас обвинувальний акт щодо директора підприємства вже перебуває на розгляді суду.

Більше новин на REPORTER.ua

Інформаційний портал міста Кам'янське

Ми використовуємо файли cookie, щоб зробити наш веб-сайт максимально цікавим для вас. Натиснувши «Прийняти», ви дозволяєте використовувати файли cookie на нашому веб-сайті.