Архив рубрики: Каменский Городской Совет

Чергове засідання Кам’янської міськради: бюджет-2023, облаштування свердловин і підтримка критичної інфраструктури

29 листопада в Камʼянському пройшло засідання сесії міської ради. Серед основних питань порядку денного було прийнято такі важливі рішення: 

  • Було прийнято бюджет на 2023 рік, який до 20% менший ніж у довоєнний час через зниження дохідної частини, але в ньому врахували всі витрати, необхідні для повноцінної роботи всіх служб. Було відкориговано бюджет на 2022 рік, виділено кошти додатково на продовження облаштування свердловин, яких у місті буде 28 — 15 на Лівому березі та 13 на правобережжі. 22-і свердловини дуде облаштовано вже в цьому році. Решту — в січні наступного.
  • Було передбачено фінансування на придбання генераторів для 4-х пілетних котелень, які опалюють школи № 17, 10, 7 та Центр позашкільної роботи та дитячої творчості. На базі цих закладів буде відкрито 4 потужні «пункти незламності». Найголовніше, що ці «пункти незламності» стануть за необхідності ще й пунктами обігріву, так як в них, окрім електроенергії, буде також опалення за рахунок сталої роботи пілетних котелень. Окрім того, перелік «пунктів незламності» доповнять ще 11 об’єктів. В основному це будуть школи на лівому березі та в інших районах міста. Всі пункти, окрім 4-х з пілетними котельними, будуть оснащені тепловими пушками для обігріву, генераторами та іншим необхідним устаткуванням. Всього в найближчий час у місті буде функціонувати 22 «пункти незламності» (8 вже відкрито).

Також на сесії були прийняті інші рішення, важливі для життєдіяльності міста.

 

 

 

Інтерактивна мапа закладів Камʼянського, які працюють в умовах відключення світла

В Україні створили інтерактивну мапу із закладами, які працюють навіть в умовах відключень електроенергії. На ній можна знайти і Кам’янське. 

На мапі позначено магазини, АЗС та інші заклади, у яких є автономні джерела живлення. Поки що в Кам’янському їх небагато, але інформація постійно оновлюється, додаються нові локації.

Інтерактивна мапа доступна за посиланням.

Камʼянське відзначило День Гідності та Свободи

Сьогодні, 21 листопада, наша країна відзначає важливу в її становленні дату – День Гідності та Свободи. Квіти до монументу з лелеками на Майдані Героїв з нагоди цієї дати поклали представники місцевого самоврядування, міських служб та районної військової адміністрації та мер міста.  

Слова вдячності були сказані тим, хто боронив свободу на Майдані та нині захищає її на полі бою. 

Для довідки: День Гідності та Свободи – свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (початок – 22 листопада 2004 року) та Революції Гідності (акція студентів та громадських активістів розпочалася 21 листопада 2013 року).

Депутати Кам’янської міськради звітуватимуть про свою роботу за рік, що минає

Звіти для виборців про роботу депутатів КМР на окрузі за період 2021–2022 років мають бути подані до міської ради до 30 грудня 2022 року.

Відповідний проект рішення вже опубліковано на офіційному сайті органу місцевого самоврядування.

Як зазначається у документі, самі звіти місцевих депутатів повинні бути оприлюднені секретаріатом на сайті міської ради Камʼянського.

Рішення ухвалюється «з метою забезпечення відкритості та прозорості, взаємодії депутатів міської ради з Кам’янською міською територіальною громадою», зазначено в проекті.

В мерії камʼянського прокоментували нерівномірне відключення електроенергії між споживачами

В міській раді Камʼянського прокоментували ситуацію з нерівномірним відключенням електроенергії та закликали кам’янчан із розумінням ставитися до ситуації, яка складається в енергетичній системі країни через ворожі обстріли.

Як зазначили в міськраді, влада Камʼянського не впливає на цей процес і не має права втручатися в роботу енергосистеми. Розпорядження на відключення надходять від НЕК «Укренерго». Відключення розподіляються на даний момент на планові – за графіком та аварійні – без попередження, пов’язані з непередбаченими обставинами.

Міська влада повідомляла енергетикам про об’єкти, які не можна ставити в графік планових відключень через можливий збій в системі життєзабезпечення міста, це – насосні міськводоканалу, теплові мережі, котельні та інші об’єкти критичної інфраструктури.

Система електропостачання побудована таким чином, що часто на одній лінії з об’єктом критичної інфраструктури можуть знаходитися і житлові будинки, які відповідно теж не підпадають під відключення.

У Центральному парку Кам’янського відремонтували приміщення для молодіжний простір

Відремонтоване приміщення, де зможе проводити свій час активна молодь Кам’янського, було відкрито 17 листопада в адміністративній будівлі центрального парку до Міжнародного дня студента. Сюди були придбані нові меблі та обладнання, за допомогою якого можна проводити різноманітні тренінги та заняття. В новому «молодіжному офісі» світло і просторо.

Оскільки молодіжна рада Кам’янського до цього часу не мала власного приміщення, було ухвалено рішення надати його за рахунок міста. В облаштуванні нового молодіжного простору меблями та технікою молоді допомогла ГО «Бджола».

Голова молодіжної ради міста Олександр Нікологорський подякував Андрію Білоусову та Олександру Лукашову за нове приміщення. За його словами, вже з грудня тут заплановано проведення тренінгів.

Екстрені відключення світла: де відключать світло у Кам’янському

На Дніпропетровщині відбуваються екстрені відключення світла. Графіки стабілізаційних відключень, що було запроваджено з 00:00 16 листопада, при цьому не діють.
Про це попередили у «ДТЕК Дніпровські електромережі»:

«Через вчорашні ракетні обстріли з боку рф, за розпорядженням НЕК «Укренерго», вимушені проводити екстрені відключення світла. Це необхідний крок, щоб збалансувати енергосистему та уникнути аварій на обладнанні.

Графіки стабілізаційних відключень наразі не діють!

Просимо набратися терпіння та зберігати спокій. Енергетики країни роблять все можливе, щоб покращити ситуацію», – йдеться у повідомленні ДТЕК.

У КП «Інформаційні системи» з посиланням на ОРС проінформували, що у Кам’янському планується тимчасове знеструмлення споживачів  I черги:

— центральної частини міста та прилеглих вулиць,

— сел. Романкове,

— району Черемушок,

— мікрорайонів лівого берега,

— селища Будівельників та прилеглих вулиць.

Департамент соціальної політики Камʼянської міськради інформує: у сфері призначення житлових субсидій та комунальних послуг з’явилися нововведення

Про зміни у сфері призначення житлових субсидій та пільг розповіли у департаменті соціальної політики міської ради.

Так, 16 вересня 2022 року Урядом України прийнято постанову «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України».

Документ дає можливість застосування екстериторіального принципу, який не передбачає “прив’язки” до місця проживання людини. Це особливо актуально під час воєнного стану.

Використання ІТ-системи Пенсійного фонду дозволить прийняти документи громадян на отримання житлових субсидій та пільг у будь-якій точці України. Проте не матиме жодного впливу на діючих отримувачів житлових субсидій та пільг, які не змінювали місце проживання; а для осіб, які вимушено змінили місце проживання в зв’язку з бойовими діями, надасть можливість звернутися  з питання призначення житлових субсидій та пільг у будь-який сервісний центр Пенсійного фонду України.

Окрім того, це можливість централізовано зберігати дані громадян, необхідні для призначення та розрахунку  житлових субсидій та пільги на оплату житлово-комунальних послуг, щоб не втрачати їх в умовах тимчасової окупації окремих територій, у разі потреби – оперативно їх корегувати.

Відповідним рішенням передбачено передачу функцій призначення та виплати житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг від органів соціального захисту населення до органів Пенсійного фонду України, які працюють за екстериторіальним принципом.

Із 1 жовтня відбувається поетапна передача  функції:

— до 30 листопада 2022 року прийом документів та призначення субсидій та пільг здійснюється органами соціального захисту населення, проте виплату субсидій та пільг будуть проводити органи ПФУ;

— з 1 грудня 2022 року прийом документів, призначення та виплата житлових субсидій та пільг покладається на органи ПФУ.

Повний перелік документів, які потрібно надати для отримання житлових субсидій, можна знайти у повідомленнях Департаменту соцполітики на сайті Кам’янської міської ради.

Варто додати, що з 1 грудня 2022 року заяву та декларацію для отримання житлової субсидії можна подавати декількома способами:

— органам ПФУ особисто, поштою або в електронній формі через веб-портал електронних послуг чи мобільний додаток Пенсійного фонду;

— уповноваженим посадовим особами виконавчого органу міської ради та посадовим особам ЦНАПу;

— електронно, через засоби порталу Дія.

Громадянам, яким призначено субсидію з 1 травня 2022 року, перерахунок на опалювальний сезон 2022-2023 буде проведено автоматично  без додаткового звернення.

Постановою змінено деякі критерії надання житлових субсидій, зокрема передбачено:

— можливість призначення субсидії домогосподарствам, у складі яких є особи, у яких  відсутні доходи, і які  в період воєнного стану перебували за кордоном понад 60 днів;

— можливість призначення субсидії домогосподарствам, у складі яких є особи, що мають у власності два житлових приміщення  в місті, на одне з яких оформлено право на спадщину, за умови, що жодне із цих житлових приміщень не здається в оренду;

— врахування до середньомісячного доходу осіб, які у період воєнного стану  втратили роботу, зареєстровані в Державній службі зайнятості як безробітні, розміру призначеної допомоги по безробіттю замість суми отриманої заробітної плати за попереднім місцем роботи;

— не врахування до середньомісячного доходу осіб компенсації для покриття понесених втрат, пов’язаних з тимчасовим безкоштовним розміщенням в своєму житловому приміщенні внутрішньо переміщених осіб.

Внутрішньо переміщені особи також мають право на отримання субсидії за місцем фактичного проживання, проте субсидія  не може призначатися одночасно за зареєстрованим та фактичним місцем проживання.

Із січня 2023 року пільги на оплату житлово-комунальних послуг будуть надаватись виключно  у грошовій готівковій формі, однак накопичені залишки коштів пільг, які надавалися у грошовій безготівковій форм, будуть виплачені АТ ”Ощадбанк” їх одержувачам у встановленому порядку протягом липня-грудня 2023 року.

Ветерани з ВПО мають можливість отримати мікрофінансування для розвитку власного бізнесу

Департамент муніципальних послуг та регуляторної політики Кам’янської міської ради інформує про можливість отримати мікрофінансування ветеранського бізнесу ВПО.

Державною установою Український ветеранський фонд, що діє при Міністерстві ветеранів, розпочато реалізацію проєкту з мікрофінансування ветеранського бізнесу.

Ветерани та члени їхніх сімей, які стали після 24.02.2022 року внутрішньо переміщеними особами (ВПО) і мають підтвердження цього статусу, зможуть отримати грошове відшкодування на купівлю товарів, необхідних для ведення власної справи.

Апліканти після заповнення заявки і завантаження всього пакету документів разом із чеками на покупку, мають можливість отримати відшкодування на суму до 20 000 гривень включно. Бюджет 10 млн грн, розрахований на 500 учасників.

Кроки для отримання одноразової фінансової підтримки

  1. Зібрати необхідні документи ( паспорт, довідку ВПО, виписка чи витяг з ЄДР про статус ФОП чи самозайнятої особи, підтвердження статусу ветерана війни або статусу члена сім’ї ветерана війни, чеки на покупку після 24.02.22 для роботи бізнесу відповідно до КВЕД).

2. Надіслати свою заявку з документами через аплікаційну форму – 20000.mva.gov.ua/.

  1. Отримати відповідь від Фонду (за результатами перевірки пакету документів).
  2. У разі надання повного пакету документів, отримати одноразову фінансову допомогу.

Фондом відшкодовуються витрати самозайнятих осіб (фізичних осіб підприємців першої, другої та третьої групи платників єдиного податку та осіб, що здійснюють незалежну професійну діяльність), пов’язані із закупівлею предметів та товарів для ведення підприємницької або незалежної професійної діяльності.

У разі правильного заповнення заявки, завантаження повного пакету документів разом із чеками на покупки заявники зможуть отримати відшкодування на суму до 20 000 гривень протягом 10 днів.

Також у Департаменті муніципальних послуг та регуляторної політики міської ради повідомили про програму мікрогрантів на створення власного бізнесу в рамках програми «єРобота».

Йдеться про програму, яка розрахована як на досвідчених підприємців, так і на початківців.

Виконавцем є Мінекономіки та уповноважений банк, а сума складає до 250 тис. грн.

Для участі підприємці повинні були підготувати бізнес-план майбутнього підприємства та разом із заявкою подати через портал Дія.

“Ощадбанк” здійснює оцінювання бізнес-плану, ділової репутації заявника, після чого учасники пройшли співбесіди в центрі зайнятості.

Всі заявки наразі опрацьовані і очікують рішення про надання гранту Державною службою зайнятості. Кошти видаються на основі рейтингу: спочатку фінансування отримують заявники з найвищим балом. Розмір мікрогранту визначається відповідно до його запиту, але не менше 50 000 гривень та з урахуванням кількості робочих місць: 150 тисяч гривень, якщо підприємець створює одне робоче місце та 250 тисяч гривень – за два.

Грант можна витратити на:

— придбання або лізинг обладнання;

— закупівлю сировини;

— орендну приміщень (не більше 25% від суми гранту);

-маркетинг та рекламу (до 10% всіх коштів).

Більше інформації  щодо проєктів ви можете знайти за посиланнями на сайті Кам’янської міської ради.

Також в департаменті зазначили, що зараз в важких умовах війни влада нашого міста робить все можливе задля забезпечення місцевих мешканців та гостей міста найякіснішими послугами Центру Надання АдмінПослуг. Так, для головного офісу ЦНАПу за кошти міського бюджету було придбано та встановлено потужний генератор. Саме у цьому ЦНАПі  містяни та вимушені переселенці отримують всі необхідні адміністративні послуги. До того ж у цій будівлі розташована Єдина диспетчерська служба. Наразі вже готовий майданчик для встановлення і підключення обладнання, адже кам’янчани та ВПО повинні мати можливість отримання послуг і не залежати від віялових відключень.

У Камʼянському затверджуватимуть міські правила приймання стічних вод

Нові правила приймання поверхневих стічних вод, що поступають у міську зливово-меліоративну систему від суб’єктів господарювання (підприємств тощо), затверджуватиме міськрада Кам’янського на найближчому засіданні.

Згідно з документом, планується затвердити перелік суб’єктів господарювання, які здійснюють або можуть здійснювати скиди у міську зливову систему.

Нові правила регламентуватимуть взаємні права та обов’язки «Абонентів» та «Балансоутримувача» міської зливово-меліоративної системи.

Правила встановлюють: 

  • Вимоги до якості поверхневих стічних вод, які скидаються до міської зливово-меліоративної системи. 
  • Порядок визначення розміру плати за приймання, транспортування та скид до відкритих водойм дощових та снігових стічних вод у МЗМС для «Абонента» та плати за скид до відкритих водойм для «Балансоутримувача». 
  • Порядок контролю за виконанням цих Правил. 

Відповідальність та міри впливу за порушення Правил.

«Правила є обов’язковими до виконання всіма суб‘єктами господарювання (незалежно від їхньої відомчої належності, організаційно-правової форми та форми власності), дощові та снігові стічні води яких скидаються в міську зливово-меліоративну систему», – зазначається у документі.