Архів категорії: Кам’янське

Які жіночі імена приносять кохання і щасливий шлюб: 7 імен-талісманів сімейного благополуччя

Фахівці запевняють, що ім'я для дитини потрібно вибирати дуже уважно, оскільки воно впливає не тільки на характер, а й на долю. Тому обов'язково слід враховувати, яким значенням та силою наділене те чи інше ім'я.

Деякі жіночі імена здатні приносити кохання та щасливий шлюб. Названі ними дівчата зазвичай оточені шанувальниками та мають найбільше шансів для того, щоб їхня доля склалася якнайкраще. Які імена дарують щасливе кохання і шлюб, пише ТСН.

Любов

Це ім'я символізує кохання. Названі ним жінки привабливі, ніжні, тендітні та трохи сором'язливі. Вони стають вмілими господинями та відданими дружинами. Любові завжди можуть знайти підхід до чоловіка.

Наталя

Це ім'я перекладається з латинської як "рідна". Його власниці добрі, чуйні, розумні та дбайливі, вони вважають, що сім'я – це найголовніше в житті. За це чоловіки поважають і цінують Наталь, які зазвичай стають прекрасними дружинами й матерями.

Людмила

У перекладі це ім'я означає "мила людям". І це справді так: Людмили товариські, комунікабельні, щирі. Вони милі людям навколо, а своєму чоловікові – найбільше. Ці жінки вміють любити і піклуватися про сімейне благополуччя.

Юлія

Це м'яке й милозвучне наділяє ніжністю, неперевершеним шармом, життєрадісністю. Юлії здатні заряджати всіх навколо своїм оптимізмом та прекрасним настроєм. У них завжди багато шанувальників, а шлюб – щасливий і довготривалий.

Олеся

Це ім'я тлумачиться як "лісова", "дівчина з лісу". Воно наділяє жінок вірністю, щирістю, неймовірною чуйністю. Олесі ніколи не зраджують у стосунках, стають чудовими дружинами, які створюють вдома сімейний затишок і вміють смачно готувати.

Зоя

У перекладі з грецької це ім'я означає "життя". Для цих жінок сім'я завжди на першому місці. Вони вміють створити теплу атмосферу вдома і навколо. У стосунках з партнером Зої проявляють щирі почуття та турботу.

Оксана

Значення цього імені – "гостинна". Його власниці дійсно дуже гостинні, а також чесні, порядні й романтичні натури, які стають вірними дружинами та турботливими мамами. Для Оксан дуже важливо створити міцну, надійну сім'ю.

Джерело: 5692.com.ua

Магнітна буря потужної сили накриє Землю вже скоро: названо найнебезпечніші дати березня 2024 року

Уже найближчими днями на нас чекає потужна і затяжна магнітна буря, яка маркується червоним рівнем небезпеки. Які дні будуть найнебезпечнішими та як зберегти своє здоров'я в цей період, пише РБК-Україна.

Магнітна буря – що це

На Сонці регулярно відбуваються реакції, що супроводжуються спалахами та вибухами. Через це у простір викидається велика кількість сонячної енергії, що складається із заряджених частинок – протонів та електронів. Ця енергія швидко розсіюється у різні напрямки, зокрема й у бік нашої планети.

Коли потужна сонячна енергія досягає магнітного поля і атмосфери Землі, відбувається активність, яку вчені називають магнітними чи сонячними бурями. Наслідками цієї активності є полярні сяйва, відключення радіозв’язку, збої в роботі супутників, у електромережі. Вливають магнітні бурі й на організм людини, викликаючи проблеми зі сном, головний біль, загострення хронічних захворювань тощо.

Магнітні бурі розрізняють за рівнями та потужністю – за К-індексами:

  • від 1 до 4 – невеликі коливання, які проходять майже непомітно для мешканців Землі;
  • понад 5 – бурі червоного рівня, які впливають на життєдіяльність людини.

Коли буде найближча магнітна буря

За даними супутникових систем NOAA, TESIS та міжнародних метеорологічних лабораторій, буря червоного рівня К-індексу 5 накриє Землю 20 березня, у середу. Вона триватиме два дні – 20 та 21 березня. Лише 22 березня магнітосфера стане спокійною.

Як зберегти своє здоров'я

Щоб мінімізувати негативний вплив магнітних бурь на організм медики радять у ці дні:

  • дотримуватися нормального режиму дня;
  • повноцінно висипатися;
  • пити достатньо води;
  • обмежити важку та шкідливу їжу;
  • зменшити фізичні навантаження;
  • відмовитися від алкоголю та цигарок;
  • гуляти на свіжому повітрі.

Джерело: 5692.com.ua

Знижка на комунальні послуги 75 відсотків: у Кабміні назвали умови отримання пільги

В Україні певним категоріям громадян надаються пільги на оплату житлово-комунальних послуг. Зокрема, знижкою 75 % можуть скористатися учасники бойових дій. Що потрібно для того, щоб оформити пільгу, пояснили у КМУ, пише "Урядовий портал".

Як скористатися пільгою

Для оформлення пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу українцям зі статусом УБД необхідно подати відповідну заяву та документи. Зробити це можна одним із трьох способів:

  • особисто – звернувшись у будь-який сервісний центр ПФУ, у відповідний виконавчий орган сільської, селищної, міської ради або у ЦНАП;
  • поштою надіславши копії документів на поштову адресу ГУ Пенсійного фонду у своїй області;
  • онлайн – через портал "Дія" або через вебпортал електронних послуг ПФУ (за посиланням).

Варто зауважити, що пільга діє виключно в межах встановлених норм споживання, а не на весь фактично спожитий обсяг послуг. Пільговий обсяг становить:

  • на послугу газопостачання за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання – 3,3 куб. м на одну особу в місяць;
  • на послугу електропостачання у житлових приміщеннях з газовими плитами, за наявності централізованого постачання гарячої води – 70 кВт/год в місяць на сім'ю з 1 особи, а також 30 кВт/год на кожного члена сім'ї, але не більше 190 кВт/год загалом.

Які документи необхідні для отримання знижки

Разом із заявою для отримання знижки громадяни мають надати такі документи:

  • посвідчення учасника бойових дій;
  • паспорт;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКВП, ідентифікаційний код).

У разі оформлення пільги онлайн потрібно підготувати скановані копії зазначених документів, а також отримати електронний підпис.

Джерело: 5692.com.ua

Як ваш номер телефону може легко потрапити до шахраїв і спамерів: хакери тут ні до чого

Багато хто задається питанням, звідки у абсолютно невідомих людей і компаній виявляється ваш номер телефону, на який постійно поступають надокучливі дзвінки чи повідомлення. Зазвичай це справа рук або спамерів, або шахраїв, які насправді можуть дізнатися ваш номер телефону дуже легко.

Звідки ваш номер може опинитися у "швидкозайма", невідомого банка, шахраїв, "роботи в інтернеті" та навіть у росіян, пишуть "Вікна".

Про те, як номери користувачів потрапляють в бази даних спамерів і шахраїв, розповіли у найбільшій в Україні OSINT-агенції Molfar.

Бази даних компаній

Думати про хакерів треба в останню чергу, — сказали у Molfar.

Якщо ви користувалися послугами банку, поштової служби, оформляли підписку на розсилання новин від магазину, ваш номер телефону опиняється в базі даних цих компаній.

До сторонніх осіб номер потрапляє у випадку продажу бази даних самою компанією, або її недоброчесним працівником, – пояснили фахівці.

Реєстри

Дані юридичних осіб та ФОПів вносять до реєстрів, де номери телефонів перебувають у відкритому доступі.

Додаток Getcontact

Цей додаток може відрізняти спам та попереджати про це людину. Однак для цього додатку потрібно надати доступ до телефонної книги користувача. Тільки так він зможе ранжувати номери на відповідні групи.

Якщо встановлювали цей додаток, почистить звідтіля свої дані та видаліть його. Хоча, на жаль, повністю це не убезпечить від зливів, – радять фахівці.

Агрегатори контактів

Сторонні особи можуть дізнатися номер вашого телефону, якщо ви маєте сторінку в соціальних мережах.

Хоча твої контакти там можуть бути прихованими, та є спеціальні сервіси, котрі за плату покажуть ці дані покупцю, – сказали у Molfar.

OLX, AUTO.RIA, AUTO.RIA

Під час реєстрації ці та інші просять вказати контактні дані, зокрема й номер телефону. А звідси їх також дуже легко дістати.

Telegram-боти

У Molfar кажуть, що подібні боти здебільшого — російські. Вони також просять користувачів перед використанням поділитися своїми даними, тож саме так номер і потрапляє до ворожої бази даних.

Як убезпечити себе

Щоб знизити ймовірність того, що ваш номер потрапить до бази даних шахраїв, рекламників та будь-яких інших сумнівних організацій, в OSINT-агенції радять:

  • не надавати застосункам, які встановлюються на телефон, повні доступи;
  • не вказувати персональні дані на сумнівних сайтах та ресурсах;
  • не користуватися російськими ресурсами й додатками.

Джерело: 5692.com.ua

Цю рибу відносять до категорії найбрудніших і найнебезпечніших: краще її не вживати

Риба – корисний і поживний продукт, проте це не відноситься абсолютно до всіх видів риби. Велике значення має те, де вона вирощується і які методи при цьому застосовується. До категорії найбрудніших і найнебезпечніших нерідко відносять рибу тилапію.

Чим це пояснюється, розповіла нутриціолог Ольга Дорош, пише РБК-Україна.

З одного боку, тилапію визнано однією з найбезпечніших видів риб щодо вмісту ртуті.

Вона входить в роздаток ЕРА і FDA у категорію "найкращий вибір", тобто ідеальна для вагітних, жінок на грудному вигодовуванні та діток, – зазначила експерт.

Це доступна за ціною нежирна риба. У 100 г філе тилапії міститься:

  • 120 ккал;
  • 23 г білка;
  • 2,3 жиру;
  • 12 мг кальцію;
  • 30 мг магнію;
  • 177 мг фосфору;
  • 331 мг калію;
  • 45 мг холіну.

Чому ж цю рибу вважають найбруднішою

Ольга Дорош пояснила, що це дуже вибаглива риба, якій необхідні особливі умови: простір, чиста вода, температура 20 градусів. Щоб виростити тилапію вагою 400 г, потрібно 10 місяців. Це дуже клопітка праця.

Але в деяких країнах, приміром, в Азії, Китаї та Бангладеші тилапію вирощують у несприятливих умовах. Для цього використовують так звані копанки, і з цим є велика проблема.

На відмінну від біоферми, її в копанці сотні, й аби вона не хворіла, до корму додають антибіотики, – каже нутриціолог.

FDA антибіотики заборонені для використання в аквакультурі, адже залишки можуть бути в м'ясі.

Тому десь за 40-60 днів рибі перестають давати антибіотики, щоб вони вивелись, і комісія з поставки дозволила завіз продукту. Однак, зазначила Ольга Дорош, залишки, звісно, все одно можуть бути.

Тому вибір завжди в сторону свіжої чи охолодженої риби, а не замороженої,- резюмувала вона.

Джерело: 5692.com.ua

У Раді вирішили перекрити популярну “лазівку для ухилянтів”: що змінять у законопроєкті про мобілізацію

Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки продовжує опрацьовувати законопроєкт про мобілізацію. Зокрема, в межах цього розглядається питання, яким чином забезпечити людей з інвалідністю необхідним доглядом та одночасно запобігти випадкам зловживання цим становищем для ухилення від мобілізації.

Про це заявив заступник голови комітету Єгор Чернєв, повідомляє пресслужба Апарату Верховної Ради.

За словами Чернєва, у комітеті почули проблему людей з інвалідністю і тих, хто здійснює за ними догляд. Ведеться робота над оптимальною формулою, при якій люди з інвалідністю не будуть позбавлені необхідного догляду. Водночас трапляються випадки, коли доглядачами особи з інвалідністю оформляють відразу кількох осіб.

З іншого боку, ми маємо перекрити лазівку, якою користуються деякі ухилянти. Вони знаходять людей з інвалідністю, і в однієї такої людини може бути, умовно кажучи, дев’ять доглядачів. Цього не має бути. Повинен бути тільки один доглядач, – сказав він.

Чернєв наголошує, що мета комітету є чіткою: потрібно виконати запит Генштабу та Міністерства оборони, водночас втримати баланс прав, свобод та справедливості для людей.

Після того, як законопроєкт збалансують, його передадуть у сесійний зал Верховної Ради для голосування.

Джерело: 5692.com.ua

Якщо махрові рушники стали жорсткими: що зробити, щоб повернути їм м’якість і пухнастість

Махрові рушники цінуються за м'якість та здатність швидко вбирати вологу. Але з часом вони втрачають свої якості, стають жорсткими, грубими та неприємними на дотик. Багато хто вважає, що повернути таким рушникам первісний стан вже не вийде. Але це не так, тому не варто їх викидати, а краще спробувати дати другий шанс на "життя".

Є простий лайфхак, який допоможе зробити рушники пухнастими і м’якими навіть після тривалого користування. Для цього не доведеться купувати ніякої хімії.

Як зробити рушники м'якими

Основні причини, чому рушники стають жорсткими, – це прання в гарячій воді та віджимання на високих оборотах. Через ці помилки ворс на рушник стає грубим.

Щоб відновити рушники, повернути ворсу первісну м'якість, потрібен лише один простий інгредієнт. Це звичайна кухонна сіль. Достатньо приготувати з неї розчин і витримати в ньому рушники.

Для цього потрібно:

  • розвести сіль у воді у пропорції 1:3 (приміром, три ложки солі в трьох літрах води, або одну ложку солі в одному літрі);
  • замочити випрані рушники в отриманому розчині;
  • витримати годину;
  • виполоскати рушники у теплій воді.

Після цього рушники потрібно віджати – обов'язково вручну. Потім добре струсити і розвісити рушники сушитися, краще на відкритому повітрі, але в жодному разі – не на радіаторі опалення.

Джерело: 5692.com.ua

“Вручення таких повісток буде незаконним”: юрист пояснила, хто з військовозобов’язаних може відмовитися від повістки

В Україні тривають загальна мобілізація та воєнний стан, продовжується вручення повісток військовозобов'язаним. За ігнорування повісток загрожує покарання у вигляді штрафу або ув'язнення. Водночас певні категорії українців можуть законно відмовитися від вручення повістки.

Чи можуть чоловіка повернути на військовий облік після того, як він був з нього виключений, та яка різниця між зняттям та виключенням з військового обліку, пояснила юристка Марина Токмач, пише NV.

Кого звільнено від обов’язків щодо військового обліку

За словами юристки, виключення з військового обліку означає, що чоловік вже не перебуває в статусі призовника, військовозобов'язаного чи резервіста. Тому виключений з військового обліку більше не зобов’язаний виконувати обов’язки щодо військового обліку. Такі особи не можуть бути поставлені на облік, оскільки вони не є військовозобов'язаними.

Що стосується зняття з військового обліку, то воно, на відміну від виключення, передбачає обов’язкове повернення на облік. Інакше це буде вважатися порушення правил обліку. Тобто зняття є тимчасовим.

Виключити з військового обліку можуть кілька категорій українців, а саме:

  • засуджені до позбавлення волі за скоєння тяжкого чи особливо тяжкого злочину;
  • громадяни, які за станом здоров’я визнані непридатними до військової служби під час воєнного стану;
  • громадяни, які досягли граничного віку перебування у запасі;
  • призвані чи прийняті на військову службу;
  • особи, які проходять військову службу (навчання) у вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів;
  • військовослужбовці чи військовозобов’язані, які померли;
  • особи, які відмовилися від українського громадянства та залишили Україну.

Якщо людину було виключено з військового обліку, вона звільнена від обов'язку з’являтися до ТЦК по повістці. Юристка пояснила, що на таких громадян не поширюються правила військового обліку, передбачені українським законодавством. Тому вони мають право взагалі відмовитися брати повістку.

У чоловіка немає обов’язків військовозобов’язаного, тому його не можуть притягнути до відповідальності за небажання проходити ВЛК або відмову від повістки. Тим більше вручення таких повісток буде незаконним, – сказала юристка.

Крім того, відсутні норми законодавства, які б дозволяли повторно поставити чоловіка на військовий облік. Тому в таких випадках відновлення на військовому обліку виключених з нього не передбачено.

Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, а органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, — підкреслила експерт.

Джерело: 5692.com.ua

Великий піст 2024: що можна їсти, щоб було смачно і корисно

Для православних вірян 18 березня розпочинається Великий піст – один із найважливіших і найсуворіших. Триватиме він до 4 травня – до суботи перед Христовим Воскресінням. За церковним статутом у цей період слід змінити свій раціон на користь пісних продуктів.

Які страви дозволено вживати під час посту та яких ще правил харчування потрібно дотримуватися, пише 5692.com.ua із посиланням на Vikna.

Що можна їсти під час Великого посту 2024

Вважається, що харчові обмеження допомагають очиститися фізично та краще зосередитися на духовних складових.

Під час Великого посту потрібно вживати продукти рослинного походження. Тому в цей період слід забути про яйця, молочні продукти, м’ясо. А ось страви з риби дозволені в окремі дні.

Попри заборони, під час посту можливо харчуватися повноцінно та забезпечувати організм усіма необхідними поживними речовинами. Крім того, з дозволеного переліку продуктів можна приготувати чимало смачних страв.

Основні продукти, які споживають під час посту:

  • овочі;
  • фрукти;
  • гриби;
  • крупи.

Крім того, можна їсти соління: квашену капусту, солоні та мариновані огірки. Ці продукти забезпечують клітковиною та вуглеводами. Додаткові вуглеводи можна отримати, споживаючи хліб, хлібці, лаваш.

Щоб отримувати білок, під час посту замість м'ясних страв слід споживати рослинні альтернативи:

  • квасоля;
  • нут;
  • сочевиця.

Під час посту дозволено їсти десерти. Перелік доволі широкий:

  • зефір;
  • халва;
  • мед;
  • сухофрукти;
  • горіхи.

Графік харчування під час посту

Окрім списку дозволених продуктів, під час посту православні дотримуються певних правил залежно від дня тижня та дати.

Так, двічі за піст практикується повне голодування – у Чистий понеділок, перший день посту, та Велику п’ятницю, останню п’ятницю перед Великоднем.

У першу п’ятницю Великого посту дозволено їсти лише варену пшеницю, підсолоджену медом або цукром.

Рибу під час посту можна їсти двічі — у свято Благовіщення та у Вербну неділю.

Для решти днів існує певний графік:

  • понеділок, середа і п’ятниця – сухоїдіння (вживати лише воду, хліб, фрукти, овочі й компоти);
  • вівторок та четвер – можна їсти гарячі страви без додавання жирів (каші, бобові, овочі);
  • субота і неділя – дозволено додавати у страви олію.

Крім того, по вихідним і на свята, що збігаються за часом з Великим постом, дозволено вино, олію, а також їсти двічі на день.

Джерело: 5692.com.ua

Попрощайтеся з жиром на животі: 8 білкових продуктів, які потрібно додати до раціону

В боротьбі з надокучливим жиром на животі, окрім фізичних вправ, важливу роль відіграє правильний вибір дієти. Звичайно, загальна кількість споживаних калорій має вирішальне значення для схуднення, але не менш важливою є якість цих калорій. Включення в раціон продуктів з високим вмістом білка не лише дає відчуття ситості, але й сприяє втраті жиру, особливо в області живота.

Про продукти з високим вмістом білка, щоб швидше позбутися жиру на животі пише kamyanske.com.ua.

Яйця

Яйця, відомі як природна сила, є фантастичним джерелом високоякісного білка. Вони містять усі дев’ять важливих амінокислот, що робить їх єдиним джерелом білка. Крім того, яйця багаті холіном, поживною речовиною, пов’язаною зі зменшенням жиру в області живота. Споживання яєць на сніданок може допомогти контролювати апетит протягом дня, що призведе до загального зниження калорійного споживання.

Грецький йогурт

Грецький йогурт є чудовим джерелом білка, містить майже вдвічі більше білка, ніж звичайний йогурт. У ньому також міститься мало цукру, що робить його ідеальним вибором для тих, хто прагне підтягнути талію. Пробіотики, що містяться в грецькому йогурті, сприяють здоров’ю кишечника, що важливо для загального самопочуття та контролю ваги.

Нежирне м’ясо

Введення у свій раціон нежирного м’яса, такого як куряча грудка, індичка та нежирні шматки яловичини, може значно збільшити споживання білка. Це м’ясо не лише багате білком, але й містить мало насичених жирів, що робить його ідеальним вибором для зменшення жиру в області живота. Білок з нежирного м’яса також потребує більше енергії для травлення, що призводить до незначного збільшення витрати калорій.

Риба

Жирна риба, така як лосось, скумбрія та сардини, не лише багата білком, але й містить значні кількості омега-3 жирних кислот. Дослідження показали, що омега-3 сприяють зменшенню вісцерального жиру — типу жиру, який накопичується навколо органів у черевній порожнині. Введення жирної риби до свого раціону може поліпшити чутливість до інсуліну та зменшити запалення, що додатково сприятиме зниженню жиру в області живота.

Бобові

Бобові, такі як квасоля, сочевиця та нут, представляють собою ідеальні рослинні джерела білка. Вони також багаті клітковиною, яка сприяє відчуттю ситості та полегшує травлення. Комбінація білка та клітковини робить бобові важливим доповненням до будь-якої дієти, спрямованої на зменшення жиру в області живота. Крім того, бобові мають низький вміст жиру та калорій, що робить їх ідеальним вибором для тих, хто має намір позбутися зайвої ваги.

Горіхи та насіння

Горіхи та насіння є продуктами, багатими на корисні поживні речовини, такі як білок, корисні жири та клітковина. Мигдаль, волоські горіхи, насіння чіа та лляні насіння особливо відзначаються високим вмістом білка і омега-3 жирних кислот. Введення у свій щоденний раціон невеликої порції горіхів або насіння може допомогти контролювати апетит і сприяти зниженню жиру, особливо в області живота.

Домашній сир

Сир – це молочний продукт з низьким вмістом калорій, багатий білком і зниженим вмістом жиру. Він містить казеїновий білок, який повільно перетравлюється і може допомогти вам відчувати себе ситими на довгий час. Крім того, сир є важливим джерелом кальцію, який пов’язують із зменшенням обсягу талії та зниженням кількості абдомінального жиру.

Зелені листові овочі

Хоча зелені листові овочі, такі як шпинат, капуста та мангольд, традиційно не вважаються джерелами великої кількості білка, вони містять значну кількість цього поживного елемента. Крім того, вони мають низький вміст калорій і вуглеводів, що робить їх відмінним варіантом для тих, хто прагне підтягнути талію. Регулярне споживання великої кількості зелених листових овочів може забезпечити організм необхідними поживними речовинами, одночасно забезпечуючи відчуття ситості та сприяючи зниженню жиру на животі.

Джерело: 5692.com.ua