В 2019 году в Днепропетровской области получили денежную помощь от государства более 12 тысяч семей переселенцев. Общая сумма выплат – почти 218 млн. грн. Об этом сообщили в департаменте соцзащиты населения Днепропетровской ОГА.
«Ежемесячные выплаты на семью – от 1 до 2,5 тысяч гривен. Их назначают для покрытия расходов на проживание, в частности на оплату жилищно-коммунальных услуг», – отметили в департаменте соцзащиты населения Днепропетровской ОГА.
Чтобы получать такую помощь, переселенцам необходимо обратиться в районное управление соцзащиты по месту фактического проживания. Там подскажут, как получить справку о постановке на учет внутренне перемещенного лица и оформить пособие. При себе необходимо иметь паспорт и идентификационный код.
Сейчас на Днепропетровщине – более 72 тысяч переселенцев.
Читайте также: Контрразведка СБУ вывела из «ДНР» бывшего участника незаконного формирования
Источник: 5692.com.ua
Архів за день: 12.01.2020 11:31
Прожиточный минимум и зарплата: вступил в силу Закон «О Госбюджете на 2020 год»
Главное управление Государственной налоговой службы в Днепропетровской области сообщает, что с 1 января 2020 вступил в силу Закон Украины от 14 ноября 2019 № 294-IX «О Государственном бюджете Украины на 2020 год» (далее – Закон).
Статьей 7 Закона в 2020 году установлен такой прожиточный минимум.
На одного человека в расчете на месяц в размере:
– с 1 января 2020 – 2027 гривен,
– с 1 июля – 2118 гривен,
– с 1 декабря – 2189 гривен;
Для основных социальных и демографических групп населения на одного человека в расчете на месяц.
Детей до 6 лет:
– с 1 января 2020 – 1779 гривен,
– с 1 июля – 1859 гривен,
– с 1 декабря – 1921 гривна;
Детей в возрасте от 6 до 18 лет:
– с 1 января 2020 – 2218 гривен,
– с 1 июля – 2318 гривен,
– с 1 декабря – 2395 гривен;
Трудоспособных лиц:
– с 1 января 2020 – 2102 гривны,
– с 1 июля – 2197 гривен,
– с 1 декабря – 2270 гривен;
Лиц, утративших трудоспособность:
– с 1 января 2020 – 1638 гривен,
– с 1 июля – 1712 гривен,
– с 1 декабря – 1769 гривен.
В соответствии со статьей 8 Закона в 2020 году минимальная заработная плата составляет:
в месячном размере: с 1 января – 4723 гривны;
в почасовом размере: с 1 января – 28,31 гривны.
Читайте также: На программу здоровья каменчан запланировали выделить 300 миллионов гривен
Источник: 5692.com.ua
Безкоштовний проїзд для школярів і студентів у Кам’янському
Наслідуючи досвід інших міст України, виконавчий комітет Кам’янської міської ради на останньому засіданні з метою покращення соціального захисту молоді прийняв рішення про надання права безкоштовного проїзду учням шкіл, студентам денної форми навчання вищих навчальних закладів різних рівнів акредитації та учням професійно-технічних закладів, незалежно від форм власності.
Згідно з рішенням комунальне підприємство «Кам’янське автотранспортне підприємство 042802» на підставі укладеного договору про організацію перевезень пасажирів на міському автобусному маршруті загального користування у Кам’янському має забезпечити безкоштовний проїзд учнів закладів загальної середньої освіти, студентів денної форми навчання вищих навчальних закладів I–IV рівнів акредитації та учнів професійно-технічних закладів незалежно від форм власності на міському автобусному маршруті загального користування №14 без компенсації.
Згідно з рішенням міськвиконкому, дітей та молодь безкоштовно перевозитимуть щоденно з 7:00 до 19:00, крім вихідних, неробочих днів, святкових днів і канікул.
Щоб скористуватися пільгою учні закладів загальної середньої освіти мають пред’явити учнівський квиток, який можна зареєструвати в навчальному закладі. Студенти денної форми навчання вищих навчальних закладів I–IV рівнів акредитації та учні професійно-технічних закладів, незалежно від форм власності користуються безкоштовним проїздом за допомогою студентського (учнівського) квитка.
Кам’янчани висловилися проти шкідливого виробництва
Активну громадськість Кам’янського сколихнула інформація про заплановане організації на території міста ТОВ «Рокобан» виробництва з переробки шкідливих відходів. На території, що колись ПАТ «ДніпроАзот» площею1,5 га новоутворена організація планує переробляти до 40 000т відходів протягом року. При цьому у роботі самого підприємства плануються відходи, що передаватимуться для повторного використання, утилізації, знешкодження організаціям, що мають відповідні дозвільні документи. Водночас, виробництво планує зберігати відходи на території підприємства у спеціально відведених для цього місцях. Зливові та госпфекальні води, що утворюватимуться в результаті погодних змін та господарських потреб, направлятимуться в каналізаційну мережу ПАТ «ДніпроАзот».
Навіть така коротка інформація про можливе у майбутньому виробництво не може лишати спокійними мешканців прилеглих територій міста, що має задавнені екологічні проблеми. Тож, природно, що петиція про недопущення відкриття переробки шкідливих відходів на території Південного району Кам’янського лише за 13 днів набрала 357 голосів при потрібних для розгляду петиції міською владою 250 голосів.
Водночас, збережемо оптимізм у цьому питанні, бо Кам’янське у минулому має досвід, коли громадська позиція вплинула на рішення про розміщення в місті шкідливого виробництва. Приміром, років 10 тому в промисловій зоні того ж «ДніпроАзоту» були спроби побудувати шкідливе виробництво монометіланіліну. Тоді громадськість на обговоренні апелювала до нездатності посадовців забезпечити контроль за виконанням технології виробництва. І міська влада прислухалась до громади – не дозволила будівництво.
Широке обговорення зазначеного проекту продовжиться до 23 січня.
А громадські слухання цього питання розпочнуться об 11 годині в ПК «Хімік» по вул. Чорновола, 67. Учасникам слухань треба мати при собі паспорт.