«Жити на рівних»

Грантова програма «Жити на рівних» – це програма, яка за головну мету ставить собі покращити життя людей з інвалідністю, посприяти їхній інтеграції у суспільні процеси.

Мешканці Дніпропетровщини, а зокрема й кам’янчани, можуть отримати гранти на соціальні проєкти від 300 до 700 тисяч гривень на втілення ініціатив, які покликані покращити життя людей з інвалідністю. 

Отримати фінансові ресурси на грантові проєкти можуть благодійні організації та громадські об’єднання, діяльність яких пов’язана із тематикою конкурсу і мають статус неприбуткові установи . Окрім матеріальної складової, для учасників програми передбачені консультації і допомога експертів в цій галузі.

Для більш докладної інформації надаємо необхідні контакти :

Телефон: 067 504 05 05;

Електронна скринька : [email protected];

Сайт : www.inclusion.tilda.ws;

Пропозиції приймаються до 2 березня.

На захист міської рослинності

У Кам’янському влада дослухалася до обурених голосів містян стосовно безконтрольного вирізання зелених насаджень, коли разом із старими, сухими або хворими деревами безладно обрізалися цілком здорові рослини, що зазнавали при цьому непоправного каліцтва.

Тож, 26 лютого на засіданні Кам’янського виконавчого комітету, одним з питань було створення нової комісії. В її завдання входить обстеження зелених насаджень для підготовки дозвільних документів (актів, ордерів) на видалення в разі:

– знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самостійних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більш як 5 сантиметрів;


–  ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах населеного пункту;


– відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, затінення деревами;


– проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередач, на трансформаторній підстанції і розподільному пункті системи енергопостачання, мережі водо-, теплопостачання і водовідведення, телекомунікаційній і кабельній електромережі;


– досягненням деревом вікової межі;


– здійснення господарської діяльності на території розсадників  з     вирощуванню декоративних дерев і чагарників;


 – ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації.

Нова комісія також вона буде займатися оформленням документів (актів обстеження) на видалення зелених насаджень або окремих дерев та чагарників, знесення газонів та квітників.

Кам’янське пишається юними інтелектуалами

Нещодавно визначились переможці ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України на наукових відділеннях «Мовознавство», «Літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство».

Серед 11 переможців, які представлятимуть Дніпропетровщину на всеукраїнському етапі, є учениця комунального закладу «Загальноосвітній навчальний заклад І ступеня гімназія № 39» Кам’янської міської ради – Олійник Ольга Вадимівна (секція «Французька мова»).

Раніше переможцями конкурсу у різних секціях стали: учні Кам’янського технічного ліцею імені Анатолія Лигуна (Ільдар Гільмутдінов, Богдан Губа, Катерина Маньковська, Діана Захарова, Віана Павленко, Захар Писаревський) та учень комунального закладу «Спеціалізована школа з поглибленим вивченням іноземних мов І ступеня – колегіум № 16» (Віталій Гайт).

Круглий стіл з формування екологічної свідомості

Днями у Кам’янському колегіумі №16 відбувся «круглий стіл» на тему «Формування екологічної компетенції – прогресивний крок у становленні нової свідомості людини». До участі у «круглому столі», окрім педагогічних працівників та учнів закладів освіти, долучилися: заступник директора департаменту екології та природних ресурсів міської ради Володимир Кремінь, науковці та викладачі ДДТУ, представники громадських екологічних організацій.

Протягом зустрічі учасники представили власний шлях впровадження проєкту, поділилися результатами проведеної аналітичної та інформаційно-просвітницької роботи. Завдяки онлайн-спілкуванню з представниками громадських організацій Новгород-Волинська та с. Верховини учасники мали змогу ознайомитися з досвідом сортування твердих побутових відходів в інших містах України 

У подальшому учні та педагоги спільно обговорили проблеми, що окреслилися під час роботи над проєктом. Серед основних виділили: байдужість суспільства до питань сортування сміття, відсутність в місті баків для сортування сміття та інформації про організації, що займаються переробкою твердих побутових відходів.

Учасники «круглого столу» домовилися про продовження інформаційно-роз’яснювальної компанії серед мешканців місті щодо зменшення кількості побутових відходів через відмову від поліетиленових пакетів.

На цьому ж «круглому столі» пролунали цікаві пропозиції: запропонувати ЖКГ зробити акцентуючи написи та пофарбувати у різний колір сміттєві баки на подвір’ях житлових районів для розділення твердих побутових відходів; створити дорожню карту міста щодо локацій прийому вторинної сировини; провести міську акцію з формування екологічної свідомості «Почни з себе!».