Україну накриє сильними грозами і моторошним вітром: кому з погодою не пощастить

Погода в Україні у п'ятницю, 30 квітня, очікується тепла в більшості областей країни. Однак синоптики прогнозують грози та сильний штормовий вітер у багатьох регіонах.

Яка погода чекає українців у п'ятницю, розповіли на сайті Українського гідрометцентру.

На сході країни буде хмарно, але сухо, вітер зі штормовими поривами. Вночі температура повітря становитиме від + 4 до + 8 градусів. Вдень повітря прогріється до + 17 +19 градусів, у Дніпрі до + 20 градусів.

У південній частині країни також буде сухо, але хмарно. Очікується сильний вітер зі штормовими поривами. Вночі в регіоні від + 6 до +9 градусів, вдень прогріється до +17 +19 градусів, в Одесі буде прохолодніше, +14 + 16 градусів. У Криму без опадів, сильний вітер. Вночі + 6 +8 градусів, вдень +16 + 18 градусів.

Північ України накриє дощами та грозами. Очікується штормовий вітер. Вночі + 7 +9 градусів, вдень прогріється до +16 + 18 градусів.

Західні області накриє сильними дощами та грозами в нічний час, а також вдень. Температура повітря вночі підніметься до + 7 +9 градусів, вдень прогріється до +17 +19 градусів, місцями до + 20 градусів.

У центральних областях синоптики прогнозують сильний вітер, хмарність, але без опадів. Вночі від + 6 до +8 градусів, вдень від +17 до + 20 градусів.

У Києві 30 Квітня сильний вітер зі штормовими поривами та гроза. Нічна температура складе + 7 +9 градусів, вдень стовпчики термометрів покажуть від +17 до + 19 градусів.

Карта погоди в Україні на п'ятницю, 30 квітня

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україну прийде тепла погода, але з грозовими циклонами.

А також розповідали про те, що народний синоптик дав новий прогноз погоди на травень.

В окупованій Ялті з 1 травня скасують графіки подачі води

В окупованій Ялті вирішили з 1 травня 2021 року скасувати подачу води за графіком. Цілодобове водопостачання води буде діяти щонайменше до жовтня цього року.

Про це заявила так звана "глава адміністрації" окупованої Ялти Яніна Павленко на сторінці у Facebook.

За словами Павленко, після сходження снігу місто отримало майже 16 млн кубометрів води, що дозволяє перейти на цілодобову подачу води.

"З травня до жовтня будемо подавати воду цілодобово. З 1 жовтня, залежно від витрат, погоди та опадів будемо приймати рішення. Але поки ми на найближчий час точно з водою", – зазначила вона.

Нагадаємо, міста окупованого Криму переходили на графіки подачі через недостатню кількість води. Наприклад, в окупованій Алушті вирішили подавати воду тільки по 5 годин на добу.

Через проблеми з водою окупанти планують почати розвідку дна Азовського моря на предмет прісної води.

Як вважають в українській розвідці, нестача води в Криму може стати причиною нового нападу з боку Росії, однак, як наголошували в Кабміні, росіяни не зможуть отримати воду для півострову навіть силовим шляхом.

Вітренко назвав умови, за яких може бути знижена ціна на газ 

Новий глава "НАК Нафтогаз України" Юрій Вітренко розповів про шляхи зниження ціни на газ в Україні. Таким чином він відреагував на заклик уряду знизити тарифи для населення.

Відповідну заяву Вітренко зробив в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

За його словами, спільно з керівництвом "Укргазвидобування" будуть опрацьовані як можливості збільшення видобутку, так і, відповідно, розвитку ринку. Це має призвести до зниження ціни.

"Укргазвидобування" має більше видобувати і, відповідно, більше давати на ринок – на прозорих умовах, рівних для всіх. Має бути рівний доступ до власного ресурсу видобутку, щоб ніхто не міг звинуватити "Нафтогаз" у монополізмі, щоб діяли чесні правила гри, однакові для всіх", – пояснив Вітренко.

Ще одна можливість для зниження ціни він називає тиск "Нафтогазу" на "Газпром".

"Ми не збираємося відновлювати прямі закупівлі газу в Росії – мова не про це, а про те, що газ, який Україна купує у європейських компаній, буде дешевшим", – сказав Вітренко.

Інша ініціатива, яку почали ще в міністерстві, – це діджиталізація, яка "допоможе зрозуміти, скільки люди платять за газ, яка в них спроможність, та забезпечить легкий механізм адресної допомоги тим, хто її потребує".

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів очікує, що НАК "Нафтогаз України" та інші постачальники влітку знизять річні тарифи на газ для населення.

Як відомо, газопостачальна компанія "Нафтогаз України" встановила річний тариф на рівні 7,96 гривень за кубометр, що на 1,10 гривень дорожче, ніж у січні – квітні (6,86 гривень).

Хочуть локалізувати конфлікт. Киргизстан та Таджикистан почали переговори

Міністерства закордонних справ Киргизстану та Таджикистану почали переговори про локалізацію конфлікту на кордоні. Сьогодні на спірній ділянці киргизько-таджикистанського кордону почалися бойові дії між військовими.

Про це повідомив глава МЗС Киргизстану Руслан Казакбаєв, передає агентство 24.kg.

Як розповів киргизький міністр закордонних справ, зараз переговори щодо врегулювання конфлікту на кордону проходять на всіх рівнях, а також з боку правоохоронних органів Киргизстану та Таджикистану.

"Сподіваюся, що в якнайближчий час конфлікт вдасться врегулювати. Потім МЗС зробить заяву", – зазначив він.

Крім того, киргизький уряд повідомляє, що прем'єри Киргизстану та Таджикистану зустрінуться сьогодні на полях Євразійської міжурядової ради, щоб обговорити ситуацію на кордоні.

"Глави урядів двох країн обговорять ситуацію, що склалася на киргизько-таджицької державному кордоні", – заявили в уряді Киргизстану.

Нагадаємо, конфлікт зі стріляниною стався після того, як на території спірної ділянки "Головний водорозділ" таджицька сторона встановила відеоспостереження на стовпах ЛЕП.

Як писало РБК-Україна, в результаті конфлікту постраждали 17 осіб, один з постраждалих помер.

Президент Киргизстану закликав громадян не піддаватися на провокації, але водночас обидві сторони конфлікту вже почали стягувати військову техніку до кордону.

Більше про причини конфлікту та ситуацію на киргизько-таджикистанському кордоні – в матеріалі РБК-Україна.

Разумков не бачить підстав для розпуску Ради

Спікер Верховної ради України Дмитро Разумков не бачить підстав для розпуску парламенту. За його словами, жодного разу не було, щоб парламент дев'ятого скликання не збирався на заплановані засідання.

Про це він заявив на брифінгу.

За його словами, рішення Конституційного суду від 2004 року передбачає, що Раду можна достроково розпустити, якщо вона більше 30 днів не збирається саме на заплановані засідання.

"І, об'єктивно, сьогодні такого випадку навіть бути не може. Тому, якщо чесно, я не бачу цих підстав, і навряд чи можна йти якось врозріз з рішеннями Конституції, Конституційного суду", – додав Разумков.

Нагадаємо, раніше його заступник Руслан Стефанчук заявляв, що на сьогодні є одна формальна підстава для розпуску парламенту.

"Так сталося, що в період з грудня по січень, я звичайно можу помилятися, тому що якраз тоді хворів, Верховна рада не збиралася більше 30 днів", – зазначив він.

А в лютому повідомлялося, що президент Володимир Зеленський на зустрічі з керівництвом фракції " Слуга народу" пригрозив розпуском Ради. Тоді він хотів, щоб парламент прийняв закон про держслужбовців з його пропозиціями.

Рада не стала розширювати повноваження поліції по використанню електрошокера

Верховна рада не стала розширювати повноваження поліції по використанню електрошокера. Народні депутати відхилили законопроект №4375.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на трансляцію засідання ВР.

На цей час поліцейський уповноважений застосовувати електрошокові пристрої для відбиття нападу на себе, іншу особу і/або об'єкт, що знаходиться під охороною, і для відбиття нападу тварини, що загрожує життю і здоров'ю правоохоронця або іншої особи.

У Національній поліції заявляли, що зазначені підстави не повною мірою враховують усі можливі випадки застосування таких спеціальних засобів.

Однак раніше підкомітет з питань діяльності органів правопорядку правоохоронного комітету ВР висловив декілька зауважень до закону, зокрема, про доцільність застосування поліцейськими шокерів до людей з серцево-судинними захворюваннями і вагітних жінок.

"Члени комітету висловили свої зауваження щодо доцільності надання права поліцейським застосовувати електрошокові пристрої, зокрема, при вчиненні адміністративних правопорушень… Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній раді направити законопроект №4375 на доопрацювання", – говорить рішення профільного комітету.

Однак у ході засідання нардепи відмовилися відправляти його на повторне перше читання і відхилили документ.

Нагадаємо, в листопаді 2020 року глава Нацполіції Ігор Клименко підкреслював, що НПУ виступає за розширення підстав використання правоохоронцями електрошокерів. Шокер хотіли прирівняти до вогнепальної зброї.

Як писало РБК-Україна, Кабмін схвалив законопроект про розширення підстав для використання електрошокерів правоохоронцями.

Європарламент прийняв резолюцію щодо “Північного потоку-2” і відключення РФ від SWIFT

Європейський парламент підтримав резолюцію, яка стосується загострення відносин Росії з Україною та Чехією. Документ закликає заблокувати будівництво російського газопроводу "Північний потік-2" і відключити РФ від міжнародної системи передачі міжбанківських платежів SWIFT.

Результати голосування опубліковані на сайті Європарламенту.

Повна назва резолюції – "Про Росію, справу Олексія Навального, нарощування її військової потужності на кордоні з Україною і російський напад на Чеську Республіку".

Документ підтримали 548 євродепутатів, 113 утрималися, 25 – проти.

У резолюції йдеться, зокрема, про те, що Росія представляє зовнішню загрозу європейській безпеці. Крім того, влада країни веде внутрішню війну проти власного народу шляхом систематичного придушення опозиції.

Раніше РБК-Україна писало, що автори документа також зажадали відмовитися від імпорту нафти і газу з Росії і запропонували заморозити європейські активи "олігархів, близьких до російської влади" і анулювати їх візи.

Нагадаємо, в Кремлі впевнені, що зможуть знайти альтернативу міжнародній системі передачі міжбанківських платежів SWIFT у разі обмежень.