Байден доручив розвідці подвоїти зусилля щодо встановлення походження COVID-19

Президент США Джо Байден доручив американській розвідці подвоїти зусилля щодо збору інформації про походження COVID-19. Американський президент чекає доповіді розвідників через 90 днів.

Про це йдеться у заяві президента США на сайті Білого дому.

За словами Байдена, у березні його радник з нацбезпеки доручив розвідувальній спільноті підготовити доповідь про останній аналіз походження коронавірусу, зокрема про те, чи міг COVID-19 виникнути внаслідок лабораторної аварії.

"Я отримав цю доповідь на початку цього місяця і попросив про додаткові дії. Станом на сьогодні розвідувальна спільнота зосередилася на двох можливих сценаріях, але не прийшла до кінцевого висновку з цього питання", – сказав він.

Президент США розповів, що дві розвідувальні організації схиляються до того, що коронавірус виник в результаті контакту людини з інфікованою твариною, а одна організація вважає, що причиною виникнення COVID-19 стала лабораторна аварія. Однак решта елементів розвідувальної спільноти не думають, що наявної інформації достатньо, щоб оцінити, яка з цих версій більш реалістична.

"Я попросив розвідувальну спільноту подвоїти свої зусилля зі збору та аналізу інформації, яка могла б наблизити нас до кінцевого висновку, та доповісти мені через 90 днів. Я також попросив, щоб ці зусилля включали роботу наших лабораторій та урядових агентств. І я попросив розвідку повністю інформувати Конгрес про свою роботу", – додав Байден.

Нагадаємо, незалежні експерти ВООЗ провели місію в Китаї, щоб встановити походження коронавірусу. Однак за результатами місії експертам так і не вдалося назвати точну версію виникнення COVID-19. Водночас у ВООЗ запевняють, що сценарій з витоком з лабораторії є малоймовірним.

Після цього в Державному департаменті США закликали продовжити розслідування походження коронавірусу. У Вашингтоні наголосили, що наявних даних про це недостатньо.

В Україну прибула нова партія вакцини Sinovac

У середу, 26 травня, в Україну прибула нова партія китайської вакцини від коронавірусу Sinovac. Партія налічує 500 тисяч доз препарату.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я України у Facebook.

"Ще одна партія в 500 тисяч доз вакцини CoronaVac виробництва Sinovac Biotech прибула в Україну 26 травня 2021 року", – йдеться в повідомленні.

У відомстві зазначили, що Україна вже отримала 1,2 мільйона доз CoronaVac із законтрактованих 1,9 млн доз цієї вакцини.

Зазначимо, CoronaVac в Україні застосовують для вакцинації маломобільних груп населення, людей з інвалідністю і тих, хто за ними доглядають. Також вакцину отримують педагоги, які будуть залучені до ЗНО у 2021 році; олімпійці та паралімпійці; співробітники патрульної поліції.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що для спортсменів виділили 1 500 доз вакцини CoronaVac.

Крім того, Міністерство охорони здоров'я України зараз веде переговори про перенесення термінів поставки вакцин від коронавірусу в Україну. Поставки препаратів хочуть перенести з осені на літо цього року.

Додамо, що Віктор Ляшко заявив, що поставив перед собою завдання з вакцинації від коронавірусу в країні. Глава МОЗ має намір до кінця цього року провакцинувати всіх бажаючих.

“Відбувся жорсткий обмін думками”: в ОП розповіли про переговори “нормандських” радників

Увечері 26 травня завершилися чергові переговори радників "нормандської четвірки" щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. Сьогодні в нормандському форматі відбувся дуже жорсткий обмін думками.

Про це РБК-Україна розповів радник керівника офісу президента Михайло Подоляк.

За словами Подоляка, сьогоднішні переговори були "дуже складними" через дуже жорсткі позиції сторін. Україна, як зазначив Подоляк, прагне якнайшвидше встановити мир на Донбасі, а Росія – намагається відійти від обговорення суті і перейти в обговорення сторін конфлікту.

"Відбувся дуже жорсткий обмін думками. Як би російська сторона не намагалася суперечити позиції міжнародного співтовариства, міжнародних організацій, країн-посередників, все одно факт залишається фактом – сторонами цього конфлікту є Україна і Росія. Цей факт не можна ігнорувати просто тому, що хочеться. І підмінити очевидне теж не можна", – сказав він.

Як заявив Подоляк, для України принципово важливо, щоб врегулювання на Донбасі обговорювалася сторонами, які можуть бути відповідальними за свої обіцянки, тобто Україною і Росією за посередництва Німеччини і Франції.

"І хоча у нас є повна підтримка посередників – Німеччини та Франції, російська сторона звела і цю зустріч до оскарження тієї безсумнівної і принципової позиції, що питання Донбасу має обговорюватися саме сторонами конфлікту. Як бачимо, цю позицію підтримує весь цивілізований світ, але не російська сторона. Тому принципово поки немає рішень",- пояснив представник ОП.

Водночас Подоляк запевнив, що переговори триватимуть, як у нормандському форматі, так і в Тристоронній контактній групі.

"Безумовним інтересом України є припинення вогню і забезпечення стабільності тиші на фронті. Це, перш за все, в інтересах людей, які живуть на Донбасі і страждають від війни найбільше. Росія повинна проявити свою відповідальність за виконання цього пункту мінських домовленостей", – підкреслив він.

Нагадаємо, переговори у нормандському форматі відбуваються на рівнях радників, глав МЗС та лідерів України, Німеччини, Франції та Росії. Як заявляв глава українського МЗС Дмитро Кулеба, його російський колега Сергій Лавров уникає зустрічі у нормандському форматі.

Додамо, президент України Володимир Зеленський виступав за залучення США до переговорів щодо Донбасу.

До члену штабу білоруської опозиції прийшли з обшуками

До члена основного складу Координаційної ради білоруської опозиції Оксани Зарецької прийшли з обшуками. Причини та підстави таких слідчих дій поки невідомі.

Про це повідомляє Координаційна рада Білорусі в Telegram.

"В Оксани Зарецької, члена основного складу Координаційної ради, зараз проходить обшук", – йдеться в повідомленні.

Інформація щодо слідчих дій стосовно Зарецької наразі відсутня на сайтах силових органів Білорусі.

Нагадаємо, 23 травня в Мінську примусово посадили літак компанії Ryanair, після чого затримали опозиціонера і засновника телеграм-каналу NEXTA Романа Протасевича.

Білоруський опозиційний лідер Світлана Тихановська виступила перед Комітетом у закордонних справах Європарламенту (AFET). Вона закликала запровадити 4-й пакет санкцій й оголосити про початок розробки нового, оскільки Олександр Лукашенко перетворює країну "в європейську Північну Корею".

Білоруський лідер заявила, що стратегія ЄС зі спостереженням за ситуацією в Білорусі не спрацювала, тому необхідні рішучі, системні заходи щодо вирішення глибокої кризи в країні й боротьби з безкарністю режиму Лукашенка.

Раніше Тихановська заявила про підготовку нової хвилі протестів у Білорусі. За її словами, Білорусь перетворилася на "чорну пляму" на світовій карті.

Гороскоп на червень для Тельця: удача світить майже по всіх фронтах

Гороскоп на червень для Тельця обіцяє багато цікавих подій і змін. Особливо пощастить тим, хто хоче налагодити своє особисте життя або позбутися фінансових проблем.

Прогноз на червень 2021 року склала відомий астролог Аріна Артуровна. Експерт рекомендує читати гороскоп за своїм Асцендентом (висхідному знаку).

Особливу тему місяця займе фінансова сторона. У коридорі затемнень буде спостерігатися мінливість настрою, душевна нестійкість.

Багато сил ви будете витрачати на пошуки додаткових заробітків, можливі надходження нових пропозицій по роботі, співпраці. Затемнення покаже вам можливості примножити свій стан.

В цей час краще не купувати великі та дорогі речі, оскільки ймовірно, що ви захочете повернути їх або вона швидко зіпсується або не підійде вам.

Якщо потребуєте роботи – саме час шукати вакансію, відповідну вам, але рішення приймайте в кінці місяця.

Якщо ви зберетеся в подорож, то найкраще відправлятися в те місце, де ви вже були, оскільки можуть бути розчарування, непередбачені витрати та ситуації.

Тельці без пари можуть розраховувати в цей час на романтичне знайомство в дорозі, поїздках і на навчанні.

Бізнесменам варто утриматися від розширення і знизити обороти в цей період, інвестувати можна тільки починаючи з кінця місяця.

Будьте уважні з цінними речами, прикрасами та важливими документами – висока ймовірність втрат.

Для самоосвіти та підвищення кваліфікації, нових книг – якраз той самий час. Потрібна інформація сама буде литися вам у вуха.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що астролог попередила про важливі події в кінці весни та на початку літа.

Попереднє провадження у справі MH17 завершено. Судді та адвокати дослідили уламки

Судді та адвокати у справі MH17 дослідили реконструкцію та зібрані на місці катастрофи уламки малайзійського Boeing-777. Так, нідерландський суд завершив попереднє провадження у справі про знищення рейсу MH17 над Донбасом.

Про це повідомляє агентство Associated Press.

Судді та адвокати фігурантів справи MH17 відвідали військову авіабазу Гілзе-Рейн, на якій перебуває реконструкція літака та уламки. З ушкоджених частин літака вдалося зібрати кабіну та передню частину фюзеляжу. Судді, зокрема, оглянули зсередини частково реконструйовану передню частину літака, в якій залишилося два крісла пілотів.

Як пояснив головуючий суддя Хендрік Стінхейс, цей візит був потрібен для того, щоб суд мав можливість зробити спостереження. Ці спостереження, за словами судді, на більш пізньому етапі "можуть бути використані як обвинувальні або виправдувальні докази".

Попередня фаза судового розгляду почалася минулого року. У червні цього року суд почне обговорення по суті справи, яке, як очікується, триватиме до 2022 року.

Нагадаємо, 17 липня 2014 року у небі над Донецькою областю було збито малайзійський літак рейсу MH17. В результаті катастрофи загинули 298 людей, з них 15 членів екіпажу. Попередньо, літак був збитий проросійськими бойовиками з зенітної ракетної установки "БУК-М1". Є докази, що ця установка потрапила на Донбас з території РФ.

Як очікують в МЗС, судова тяганина у справі MH-17 завершиться не раніше 2023 року, але це тільки один із трьох треків у цій справі.

Додамо, суд Гааги відновив слухання у справі про катастрофу MH17 на початку лютого 2021 року.

Українців із сектора Газа евакуюють вже сьогодні. УЗ виконає спецрейси з аеропорту “Бориспіль”

Сьогодні відбудеться евакуація більше ста українців та членів їхніх родин із сектора Гази. Вони прибудуть спецрейсом з Каїра до Міжнародного аеропорту "Бориспіль".

Про це повідомила прес-служба УЗ.

Пасажирів цього рейсу доставлять двома поїздами Kyiv Boryspil Express до Центрального залізничного вокзалу.

Надалі евакуйованих українців залізничним транспортом буде доправлено до місць призначення по всій території України.

"Ці пасажири не платитимуть за проїзд. Для відшкодування вартості проїзних документів Укрзалізниця отримає компенсацію з резервного фонду держбюджету", – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 18 травня уряд доручив профільним відомствам забезпечити евакуацію українців з сектора Газа, які хочуть повернутися додому. Планувалося, що українських громадян вивезуть із зони конфлікту через територію Єгипту.

РБК-Україна писало, що 21 травня спікер МЗС Олег Ніколенко повідомив, що евакуація українців ще не почалася. Оскільки Україна чекала, коли припиняться бойові дії між Ізраїлем і бойовиками ХАМАС.

Зустріч радників нормандської четвірки: що відомо

Сьогодні, 26 травня запланована зустріч нормандської четвірки на рівні політичних радників лідерів України, Росії, Франції та Німеччини. Термінові переговори по Донбасу ініціювала українська сторона. Вони пройдуть по відеозв'язку.

Що відомо про нормандську зустріч на даний момент – в матеріалі РБК-Україна.

Представники нормандської четвірки проведуть відеоконференцію

Чергові переговори радників нормандських лідерів відбудуться 26 травня. Про це РБК-Україна стало відомо від інформованого джерела. При цьому подробиці і тема зустрічі не уточнювалися.

Пізніше представники Росії також підтвердили проведення консультацій в цю середу в форматі відеоконференції.

Варто відзначити, 13 травня українська сторона ініціювала термінову зустріч нормандських радників. При цьому раніше представник України Андрій Єрмак говорив, що такі переговори можуть пройти не віддалено, а в очному форматі.

До переговорів можуть залучити військових і політичних експертів

Глава Офісу президента Андрій Єрмак запропонував провести чергову зустріч за участю політичних радників і міністрів закордонних справ України, Росії, Франції та Німеччини.

З метою активізації переговорного процесу, на думку Єрмака, до діяльності нормандського формату необхідно також залучити експертів з політичних, військових і юридичних питань.

Крім того, українська сторона продовжує наполягати, щоб РФ розблокувала виконання рішень саміту лідерів нормандської четвірки в Парижі 2019 року. Це стало б "серйозним поштовхом до процесу мирного врегулювання".

Лавров блокує зустріч на рівні міністрів

Глава МЗС України Дмитро Кулеба розповів, що міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров блокує проведення зустрічі в нормандському форматі. За словами Кулеби, міністри Німеччини та Франції готові до переговорів, проте представник Росії "є достатньо професійним дипломатом, щоб красиво уникати цієї зустрічі".

Також глава українського МЗС розповів, що на даний момент в нормандському форматі активно обговорюються кластери для виконання мінських домовленостей. Дискусії між сторонами ведуться щодня.

Російська делегація пропонувала провести переговори на Донбасі

У квітні представники РФ запропонували провести чергову зустріч на лінії розмежування на Донбасі.

Радник від Росії Дмитро Козак також висловив думку, що до процесу необхідно залучити представників так званих "ЛНР" і "ДНР" для "конструктивного, відкритого і чесного" обговорення проектів щодо перемир'я на сході України.

Підсумки минулої зустрічі нормандських радників

Попередні переговори представників лідерів нормандської четвірки пройшли 19 квітня в форматі відеоконференції. Зустріч відбулася на тлі ескалації в зоні ООС і стягування російських військ до кордонів України.

Політичні радники обговорили практичні кроки для повного припинення вогню на Донбасі. Сторони підтвердили спільне прагнення до встановлення і дотримання режиму тиші, який був узгоджений в липні 2020 року.

Проведення даної зустрічі анонсував президент України Володимир Зеленський після тристоронніх переговорів з президентом Франції і канцлером Німеччини. Глава держави назвав метою нормандських переговорів обговорення кластерів мінських угод, які були розроблені Німеччиною і Францією.

Раніше повідомлялося, Володимир Зеленський запропонував розширити нормандський формат до семи учасників за рахунок включення США, Британії та Канади. Також глава держави виступив за створення нового міжнародного формату переговорів по Донбасу з "потужними гравцями".

Нагадаємо, під час прес-конференції президент України заявив щодо нормандського формату, що йому потрібна підтримка Франції та Німеччини в питанні врегулювання ситуації на Донбасі. Однак Меркель і Макрон послаблюють свої позиції щодо Росії. На думку Зеленського, це може бути пов'язано з санкціями відносно "Північного потоку-2".

Шмигаль оцінив ситуацію з коронавірусом в Україні: покращується другий місяць поспіль

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль оцінив ситуацію з коронавірусом в Україні. В країні покращується ситуація з COVID-19 другий місяць поспіль.

Про це він заявив на засіданні уряду.

За його словами, уряд продовжує працювати над посиленням медсистеми і поставками вакцин в країну.

"В Україні вже другий місяць поспіль відбувається зниження динаміки захворюваності. Давайте всі зробимо так, щоб ситуація з пандемією була і далі контрольована", – заявив Шмигаль.

Зазначимо, в Україні за минулу добу заразилися коронавірусом ще 3395 осіб. Найбільше нових випадків в Києві, Харківській та Дніпропетровській областях.

Нагадаємо, в Україні ще одна область частково відповідає "зеленій" зоні карантину.

Як раніше повідомляв прем'єр-міністр Денис Шмигаль, частина областей України незабаром можуть перейти в "зелену" зону карантину.

Окупанти вісім разів порушили “тишу” на Донбасі, поранений військовий

На Донбасі за минулу добу, 25 травня, збройні формування Російської Федерації 8 разів порушували режим припинення вогню. Український військовий отримав поранення.

Про це повідомляє штаб операції Об'єднаних сил.

Біля Павлополя російські найманці вели вогонь у бік позицій ЗСУ зі станкових протитанкових, автоматичних станкових гранатометів і стрілецької зброї.

Неподалік Новомихайлівки ворог відкривав вогонь з протитанкових гармат та стрілецької зброї.

Поблизу Авдіївки противник відкривав вогонь зі снайперської зброї. Унаслідок ворожого вогню український захисник отримав поранення.

Поблизу селища Новгородське окупанти здійснили обстріл з мінометів 82 калібру. Біля Водяного вони тричі застосували у бік наших позицій автоматичні станкові та ручні протитанкові гранатомети, а також стрілецьку зброю.

26 травня окупанти на Донбасі двічі порушили режим припинення вогню.

Нагадаємо, 24 травня бойовики також вісім разів порушили режим припинення вогню на Донбасі.

Крім того, днями в результаті обстрілів бойовиків один український військовий отримав поранення.