Україну накриє спекою з сильними грозами: синоптики налякали прогнозом

Погода в Україні в п'ятницю, 28 травня, очікується небезпечна і неприємна. Частина країни прогріється до + 28 градусів, але синоптики прогнозують сильні грози, зливи, місцями можливий град.

Яка погода очікує українців найближчої доби, розповіли в Українському гідрометцентрі.

На сході країни ніч буде суха, а вдень по всіх областях пройдуть грози. Температура повітря в нічний час складе +10 +15 градусів, вдень прогріється до +25 +28 градусів.

У південній частині країни опади очікуються скрізь, крім Одеси. Вночі в регіоні від +13 до +15 градусів, вдень в Одесі до +24 градусів, в інших областях до +26 + 28 градусів. У Криму вдень очікуються короткочасні дощі, вночі + 13 +15 градусів, вдень від +24 до + 26 градусів.

На півночі країни короткочасні дощі йтимуть вночі, а також вдень. Температура повітря коливатиметься вночі в межах +13 +15 градусів, вдень від +23 до + 25 градусів.

У західних областях грозами зачепить Тернопіль, Хмельницький і Вінницю, в інших містах регіону – короткочасні дощі, місцями сильні. Вночі в регіоні від +10 до +12 градусів, вдень очікується від +18 до + 20 градусів.

У центральній частині країни очікуються сильні грози вночі та вдень. Температура повітря вночі + 10 +12 градусів, вдень повітря прогріється до +25 + 27 градусів.

У Києві 28 травня синоптики прогнозують дощ вночі, а вдень пройде гроза. Температура повітря в столиці вночі становитиме + 13 +15 градусів, вдень стовпчики термометрів піднімуться до +21 + 23 градусів.

Карта погоди в Україні на п'ятницю, 28 травня

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україну прийде новий циклон з сильними грозами та дощами.

А також розповідали про те, що метеорологи спрогнозували найспекотніший рік за всю історію спостережень.

Естонія заборонила білоруським літакам входити в свій повітряний простір

У четвер, 27 травня, уряд Естонії ввів заборону на вхід у свій повітряний простір літакам білоруських авіаперевізників. Також повітряним суднам Білорусі або літакам, що вилітають звідти, заборонено приземлятися на території країни.

Про це повідомляє видання Delfi.

Прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас заявила, що дії Білорусі створюють загрозу міжнародному миру і безпеці.

"Захопивши літак, що здійснював рейс між Афінами і Вільнюсом і заарештувавши критикує уряд журналіста і його супутницю, Білоруський режим вчинив акт державного тероризму і повинен взяти за свої діяння відповідальність", – заявила вона.

Нагадаємо, раніше Білоруська авіакомпанія " Бєлавіа" заявила про скасування польотів за напрямками в 8 країнах. Обмеження діятимуть з 27 травня по 30 жовтня 2021 року.

Як відомо, Агентство авіаційної безпеки Європейського Союзу (EASA) радить авіакомпаніям ЄС, а також перевізникам інших країн Європи уникати повітряний простір Білорусі, крім випадків надзвичайних ситуацій.

У неділю в Мінську примусово посадили літак компанії Ryanair, після чого затримали опозиціонера і засновника телеграм-каналу Nexta Романа Протасевича.

Європейські авіакомпанії 25 травня почали перенаправлення рейсів в обхід повітряного простору Білорусі.

ІКАО буде розслідувати посадку літака Ryanair в Білорусі

Міністр транспорту Ірландії Іамон Райан заявив, що Міжнародна організація цивільної авіації на сьогоднішньому засіданні вирішила провести розслідування примусової посадки літака Ryanair в Білорусі. Він привітав це рішення ІКАО.

Про це йдеться на сайті уряду Ірландії.

До проведення розслідування закликали міністри Ірландії, Польщі та Литви. Розслідування має з'ясувати, чи були в цьому інциденті порушені які-небудь норми міжнародного права або встановлені норми та практики цивільної авіації.

"Ми повністю підтримуємо рішення ІКАО провести прозоре та незалежне розслідування інциденту в Білорусі та вітаємо підтримку наших міжнародних колег у забезпеченні цього. Ці неприйнятні дії (Білорусі – ред.) були нападом на європейську авіаційну безпеку і поставили під загрозу життя пасажирів і членів екіпажу, коли вони подорожували між двома столицями ЄС", – заявив міністр.

На сьогоднішньому засіданні ІКАО брали участь представники 63 країн, в тому числі Білорусі. До 25 червня організація має підготувати проміжний звіт щодо розслідування.

Нагадаємо, 23 травня Білорусь примусово посадила літак Ryanair, який летів з Греції у Литву. Літак посадили, щоб білоруські силовики затримали двох пасажирів – засновника Nexta Романа Протасевича та його дівчину Софію Сапегу.

Після цього ІКАО скликала термінове засідання Ради організації, щоб обговорити цей інцидент. Водночас організація відмовилася закривати повітряний простір над Білоруссю, пояснивши, що це не входить у її повноваження.

ВР може визнати Лукашенка загрозою міжнародній безпеці: з’явився текст постанови

Народні депутати зареєстрували у Верховній раді проект постанови №5560, якою пропонують закликати світових лідерів визнати режим Олександра Лукашенка загрозою міжнародній безпеці. На сайті ВР з'явився текст документу.

Про це свідчать дані на сайті парламенту.

Проект постанови передбачає звернення до ООН, Єврокомісії, Європарламенту, Парламентських асамблей Ради Європи, ОБСЄ та НАТО, урядів і парламентів держав світу про визнання режиму Лукашенка у Білорусі таким, що становить загрозу міжнародній безпеці.

"Верховна рада засуджує дії влади республіки Білорусь щодо примусової посадки літака компанії Ryanair та затримання опозиціонера Романа Протасевича", – вказано у документі.

Нардепи закликають світову спільноту засудити дії білоруської влади та "визнати режим Лукашенка у республіці Білорусь таким, що становить загрозу міжнародній безпеці".

"Сприяти невідкладному проведенню міжнародного розслідування інциденту щодо примусової посадки пасажирського літака компанії Ryanair 23 травня 2021 року у Мінську; висловити вимоги до влади республіки Білорусь щодо припинення незаконного переслідування опозиції, журналістів, негайного звільнення Романа Протасевича та інших політичних в’язнів", – сказано у тексті постанови.

Нардепи також пропонують посилити тиск на Білорусь, у тому числі шляхом запровадження санкцій проти діячів режиму Лукашенка.

Нагадаємо, 23 травня режим Лукашенка, погрожуючи винищувачем, примусово посадив літак авіакомпанії Ryanair, щоб затримати засновника Telegram-каналу Nexta Романа Протасевича. Цей вчинок викликав обурення у міжнародної спільноти.

Кабмін вирішив припинити авіасполучення з Білоруссю. На такий крок пішли задля забезпечення безпеки українських громадян.

Більше про інцидент з літаком Ryanair та його наслідки читайте в матеріалі РБК-Україна "Мінський поворот. Чим Лукашенку загрожує історія з літаком Ryanair і чого побоюватися українцям".

Окупанти порушують “тишу” біля Золотого, щоб не відкривати КПВВ, – штаб ООС

Проросійські бойовики на Донбасі вдаються до провокацій, щоб заблокувати відкриття нового контрольного пункту в'їзду-виїзду (КПВВ) поблизу Золотого. Окупаційні сили порушують режим припинення вогню в районі нового КПВВ.

Про це повідомило командування операції Об'єднаних сил на сторінці у Facebook.

"Намагаючись знайти приводи для виправдання тривалого блокування питання відкриття КПВВ "Золоте" з боку окупантів, проросійські найманці вдаються до штучного загострення ситуації поблизу ділянки розведення та збільшують кількість порушень режиму припинення вогню, провокуючи підрозділи ЗСУ на відкриття вогню у відповідь", – пояснили у штабі ООС.

Як наголосили в командуванні, дії окупантів спрямовані на продовження блокування роботи КПВВ "Золоте" з метою обмеження руху громадян через лінію розмежування. Також окупанти використовують блокування КПВВ для тиску на Україну під час засідань Тристоронньої контактної групи.

Нагадаємо, минулого тижня сторони переговорів в ТКГ підтвердили гарантії безпеки для відкриття нових КПВВ на Донбасі. Мова про КПВВ в Золотому та Щасті, які мали відкритися в рамках домовленостей "нормандської четвірки".

Уряд планує погасити борг із виплати карантинних 8 тисяч гривень для 165 тисяч українців

Міністерство соціальної політики підготувало проект змін до постанови Кабінету міністрів щодо виплат по 8 тисяч гривень ФОПам та найманим працівникам, які постраждали від карантину. Із загального фонду державного бюджету пропонується виділити ще 1,4 млрд гривень.

Проект документу розміщений для обговорення на сайті Федерації профспілок України (ФПУ).

Як зазначається в пояснювальній записці до проекту, у квітні на виплати ФОПам та найманим працівникам із спеціального фонду державного бюджету було виділено 1,4 млрд гривень. Кошти виділялися Міністерству соціальної політики, яке перераховувало їх до Пенсійного фонду України.

Водночас станом на 24 травня 2021 року заяви на отримання допомоги застрахованим особам подали 340 199 застрахованих осіб. Відповідно необхідна сума для фінансування цих виплат складає 2 721 592 тис. грн. За інформацією Пенсійного фонду України на сьогодні з 340 199 заяв профінансовано 175 000 заяв на суму 1 400 000 тис. гривень, залишаються без фінансування 165 199 заяв на суму 1 321 592 тис. гривень.

Нагадаємо, Пенсійний фонд України вже вичерпав свій бюджет на виплати карантинних 8 тисяч гривень. Станом на 20 травня 2021 року для виплати по 8 тисяч гривень фізичним особам-підприємцям (ФОПам) і найманим працівникам у "червоних" зонах спрямовано 1,4 млрд гривень. Гроші отримали 175 тисяч осіб.

Заявки на отримання 8 тисяч гривень компенсації почали приймати 19 квітня.

У прес-службі Мінекономіки повідомили РБК-Україна, що фізичні особи – підприємці (ФОПи) та наймані працівники з "червоних зон" зможуть отримати по 8 тисяч протягом десяти днів після заповнення заявки.

Кравчук про зустріч Байдена і Путіна: вплине на ТКГ і нормандський формат

Зустріч президента США Джо Байдена з президентом Росії Володимиром Путіним вплине на переговорний процес щодо Донбасу в нормандському форматі і Тристоронній контактній групі (ТКГ). Лідери цих країн обговорюватимуть українське питання.

Про це в ефірі "Україна 24" заявив голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук.

Зокрема, Кравчук висловив упевненість в тому, що Байден і Путін обговорять українське питання.

"Питання в тому, в якому форматі воно буде обговорюватися і чи потрібні консультації з боку України як жертви російської агресії… Але вірю, що президент США конкретно в своєму стилі поставить питання перед Росією, що вона повинна припинити агресію проти України і вивести свої збройні сили. Я думаю, таке питання буде поставлено і це, безумовно, вплине в майбутньому на нашу роботу на мінському майданчику і в нормандському форматі", – зазначив Кравчук.

Нагадємо, Байден і Путін проведуть зустріч 16 червня 2021 року в швейцарській Женеві.

Напередодні в Кремлі заявили, що на перший саміт президентів США і Росії не готують двосторонніх документів. Крім того, Москва підкреслює, що від зустрічі не варто чекати перезавантаження у відносинах з Вашингтоном.

Макрон визнав відповідальність Франції за геноцид у Руанді

Президент Франції Еммануель Макрон визнав відповідальність його країни за геноцид в Руанді 1994 року. При цьому французька сторона не була його співучасником.

Про це він заявив в ході візиту до Руанди, передає DW.

"Стоячи тут сьогодні зі смиренням і повагою поруч з вами, я усвідомив нашу відповідальність", – заявив Макрон у своїй промові на Меморіалі геноциду в Кігалі, де поховані понад 250 000 представників народу тутсі.

Він додав, що Франція зобов'язана визнати "страждання, які вона заподіяла руандійському народу, занадто довго зберігаючи мовчання про істину". При цьому він підкреслив, що Франція не була співучасницею геноциду.

Зазначимо, Руанда неодноразово звинувачувала Францію в співучасті в геноциді 1994 року, в результаті якого загинули близько 800 000 осіб, в основному тутсі і хуту. У звіті французької комісії говориться, що офіційні особи несуть велику відповідальність за те, що не передбачали геноцид, оскільки їх "засліпили колоніальні настрої".

Геноцид в Руанді, що офіційно зветься геноцидом проти народу тутсі, стався в липні 1994 року. Масове вбивство було здійснене за наказом уряду хуту, за різними оцінками, загинули до 1 млн осіб – близько 20% населення країни. Геноцид був спланований політичною елітою Руанди і здійснювався армією, жандармерією і підтримуваними владою угрупованнями.

У 2006 році французька влада вирішила провести розслідування причетності деяких політиків до геноциду в Руанді і заарештувати кількох людей з оточення президента цієї країни Поля Кагаме.

Нагадаємо, раніше Макрон закликав президента Росії Володимира Путіна зменшити напруженість у відносинах з Україною.

Суд закрив адмінпровадження проти Тупицького

Голосіївський райсуд Києва оголосив про закриття справи про притягнення до адміністративної відповідальності екс-голови Конституційного суду Олександра Тупицького. Суд закрив провадження у справах про адміністративні правопорушення, пов’язані із корупцією.

Таке рішення оголосила суддя сьогодні.

Зазначимо, НАЗК направило до суду два протоколи щодо адмінпорушень Тупицького.

"Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності Тупицького … за звершення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.172-6 (порушення вимог фінансового контролю), ч.2 ст. 172-7 (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) КУпАП закрити", – йдеться в рішенні суду.

У коментарі "Суспільному" адвокат Тупицького Олександр Телешецький зазначив, що суд закрив справи через брак доказів вчинення правопорушень.

Нагадаємо, екс-голову Конституційного суду України судитимуть за підкуп свідка в інтересах колишнього Голови Вищого господарського суду в жовтні 2018 року.

Зазначимо, Конституційний суд України тимчасово призупинив виплату заробітної плати колишньому голові КСУ Олександру Тупицкому і іншому судді Олександру Касминину.

В ОПЗЖ назвали свого кандидата в президенти на наступних виборах

У партії "Опозиційна платформа – За життя" назвали свого кандидата в президенти і перший номер на наступних виборах ВР. Це нардеп Юрій Бойко.

Про це заявив у коментарі РБК-Україна народний депутат від ОПЗЖ Нестор Шуфрич, йдеться в матеріалі "Нерівний союз. Що відбувається в ОПЗЖ після удару по Медведчуку".

Він вважає, що санкції та кримінальні справи щодо представників політсили нівелювали всі негаразди між її керівництвом.

"Вже сьогодні можу сказати, що і на президентських, і на парламентських виборах ми будемо єдині. Наш лідер – Бойко – буде нашим кандидатом у президенти і поведе партію першим номером на чергових або позачергових парламентських виборах", – заявив Шуфрич.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що говорити про другий термін президентства поки зарано. Питання про другу каденцію для нього поки неактуальне.

Зазначимо, у мера Києва Віталія Кличка розповіли, чи готується він йти в президенти. Кілька соратників мера запевняють, що про президентські вибори він зараз не думає.

РБК-Україна писало, що Конституційний суд України продовжує розгляд конституційності звільнення з посади голови КМДА особи, обраної на посаду Київського міського голови.