Україна готова розглянути запит про допомогу Албанії в боротьбі з пожежами, – Кулеба

Україна готова розглянути запит про допомогу від Албанії через ситуацію з масштабними лісовими пожежами. При цьому посольство надасть цілодобову підтримку українцям, якщо в цьому виникне необхідність.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на міністра закордонних справ Дмитра Кулебу.

"Україна солідарна з Албанією в цей важкий час і готова розглянути запит про допомогу", – написав він у Twitter.

Міністр назвав лісові пожежі в Албанії жахливими і запевнив, що посольство України готове цілодобово допомагати українцям у разі потреби.

"Станом на Зараз, інформації про постраждалих українців немає", – додав Кулеба.

Нагадаємо, на початку серпня в Албанії спалахнули масштабні пожежі. Вогонь охопив сотні гектарів лісів і пасовищ у районах Влері, Фієрі, Лушні та Курбіні. Полум'я знищило десятки гектарів оливкових садів і виноградників.

“Бронза”, два фінали в боротьбі і надія на синхроністок: підсумки дня на ОІ-2020

Сьогодні, 3 серпня, медальна скарбничка України на Олімпіаді в Токіо поповнилася ще однією "бронзою". Також наші борці гарантували ще дві медалі, пройшовши у фінали.

Детальніше про виступи українців – у матеріалі РБК-Україна.

Успіх у боротьбі

Боротьба стає "коником" України в Токіо. Вчора шанс завоювати медаль мав Ленур Теміров, але в "бронзовому" фіналі поступився при рівному рахунку китайському борцю. Сьогодні ж такий шанс не упустила Алла Черкасова (вагова категорія До 68 кг). Вчора Українка змогла дійти до півфіналу, але поступилася правом боротися за "золото" американці Сток-Менса. Після вона заявила, що ці ігри стануть для неї останніми, а тому хоче завершити виступи з медаллю.

"Мій син попросив медаль. Я готова зробити все, щоб привезти йому медаль. Він чекає медалі, і це моя остання Олімпіада, останній шанс здійснити мрію. Постараємося зробити все, що в наших силах", – сказала в інтерв'ю "Суспільне спорт" Черкасова.

Сьогодні вона цю мрію здійснила, здолавши в матчі за "бронзу" олімпійську чемпіонку Ріо-2016 японку Сару Досьо. Черкасова провела успішну атаку на утримання в кінці першого періоду, коли рахунок на табло був рівним.

Фото: Алла Черкасова (третя зліва) з медаллю Олімпіади в Токіо (Getty Images)

Також сьогодні бездоганно виступили наші борці греко-римського стилю Жан Беленюк (до 87 кг) і Парвіс Насібов (до 67 кг). Вони успішно пройшли всі етапи, вийшовши у фінал своїх вагових категорій.

Фото: Жан Беленюк досить впевнено здолав своїх суперників і претендує на "золото" (noc-ukr.org)

Фото: Парвіс Насібов радіє виходу у фінал (noc-ukr.org)

Ще одна представниця України Ірина Коляденко (до 62 кг) дійшла до півфіналу, де поступилася киргизькій спортсменці Айсулу Тинибековій. Але боротиметься за"бронзу". Таким чином, завтра Україна точно отримає дві медалі, а може і три, в боротьбі, і сподіваємося, що дві з них будуть "золотими".

Не змогла повторити досягнення чоловіка

Дружина дворазового призера цьогорічної олімпіади з плавання Михайла Романчука Марина Бех-Романчук не змогла повторити досягнення чоловіка. Фінал стрибків у довжину Українка почала не дуже впевнено – заступи в перших двох спробах і ризик не потрапити в заключну частину фіналу, куди проходили вісім кращих спортсменок. Але в третій спробі Бех-Романчук таки стрибнула на 6.88 метра і отримала право на ще три спроби. Але Українка у всіх заключних стрибках зробила заступ. Причому в одному з них стрибнула в район 7-ми метрів з образливим заступом в 2 см.Правда, щоб розраховувати на медаль Бех-Романчук потрібно було показати кращий результат в кар'єрі – у 2-3 місць 6.97, тоді як кращий результат українки 6.96. У підсумку наша спортсменка лише п'ята. "Золото" взяла німкеня Малайка Міамбо, яка в останній спробі стрибнула на 7 метрів. "Срібло" і "бронза" у американки Бріттні Ріс і нігерійки Есе Бруме.

Фото: Марина Бех-Романчук не змогла дострибнути до медалі (noc-ukr.org)

Невдачі в легкій атлетиці

Сьогодні у кваліфікаціях боролися ще три українські спортсмени, але всі вилетіли. Так, у бігу на 400 метрів українка Тетяна Мельник не змогла пробитися до півфіналу, показавши найгірший результат у своєму забігу – 54.99.

Ще один український бігун на 200 метрів Сергій Смелик Пробіг четвертим у своєму забігу з найкращим результатом сезону – 20.53 секунди. Далі проходили по три кращих спортсменів в своїх забігах, а також Трійка найшвидших з решти. Українець на жаль і в цю трійку не потрапив.

Також невдало виступив наш метальник ядра ігор Мусієнко. Він показав передостанній результат серед усіх учасників (19.56 метра) і покинув змагання.

Гімнастика

У паралельних брусах за медаль сьогодні боровся Петро Пахнюк. Але він показав лише передостанній результат серед восьми фіналістів. Золоту медаль взяв Представник Китаю Жінхуан Жоу. "Срібло" і "бронза" у німця Лукаса Даузера і Ферхата Арікана.

Медальна надія в синхронному плаванні

Українки Марта Федіна та Анастасія Савчук після довільної програми були третіми. Таке ж місце вони зберегли і після технічної програми. У українок 188.7953 бали в активі (94.9333 бали за довільну і 93.862 за технічну) і вони відстають на 6.2126 від росіянок Світлани Колесніченко і Світлани Ромашиної, які лідирують у змаганні. Завтра відбудеться заключний виступ – знову покажуть довільну програму. У підсумковий результат увійдуть оцінки за фінальну довільну і технічну програми.

Фото: Марта Федина і Анастасія Савчук йдуть третіми перед заключним виступом (noc-ukr.org)

Веслування на каное і байдарках

Українська двійка в каное на дистанції в 1000 метрів Павло Алтухов і Дмитро Янчук не змогли пробитися у фінал, посівши останнє п'яте місце у своєму запливі. У фінальний заплив проходили перші чотири місця.

Кінний спорт далі без України

Останній українець у цьому виді спорту Олександр Продан боровся за путівку у фінал у конкурі. Але показав лише 57-й результат, тоді як у вирішальний етап проходили топ-30.

***

Українські спортсмени вже завоювали сім нагород Токіо – 1 "срібло" і 7 "бронз". Зараз Україна йде 61 – й у медальному заліку, але 22-й за загальною кількістю медалей. Лідером медальної гонки є Китай-32" золота", 21" срібло "і 16"бронз".

НАБУ заявило про затримання Чауса у “Феофанії”

Національне антикорупційне бюро України заявило про затримання екс-судді Дніпровського райсуду Києва, підозрюваного в отриманні хабаря. Мова про Миколу Чауса.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву НАБУ та джерело в правоохоронних органах.

"Щойно у лікарні "Феофанія" детективи НАБУ затримали екс-суддю Дніпровського райсуду Києва, підозрюваного в отриманні неправомірної вигоди", – заявили в НАБУ.

Чаусу вручили клопотання про застосування запобіжного заходу, рішення щодо якого має завтра, 4 серпня, ухвалити Вищий антикорупційний суд України.

Чауса підозрюють в отриманні хабаря в розмірі 150 тисяч доларів у серпні 2016 року. Хабар суддя закопав в городі в банках

Нагадаємо, на початку квітня Чауса нібито викрали в Кишиневі після того, як він не зміг там отримати політичний притулок. З того часу ніхто не знав, де перебуває Чаус, але була інформація, що його вивезли на територію України.

Минулої п'ятниці Чаус знайшовся у селі у Вінницькій області. Після чого його забрали співробітники СБУ.

СБУ допитала Чауса про його викрадення та взяла під захист. Однак в НАБУ вимагали віддати Чауса детективам, оскільки він фігурує у справі про отримання хабаря.

У Кабміні анонсували соцпакети з накопичувальними пенсіями

З 2023 року в Україні почнуть вводити соціальні пакети з накопичувальними пенсіями для бюджетників. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль розцінює це як перехід до повноцінної накопичувальної системи.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на виступ Шмигаля на засіданні робочої групи з питань запровадження обов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення та розвитку недержавного пенсійного забезпечення, яке транслювалося в Youtube.

Як зазначив прем'єр, робоча груп повинна розробити на базі чинного законодавства рішення уряду про введення соціальних пакетів з накопичувальними пенсіями.

"Фактично це можуть бути ключові бюджетники, де ми можемо це випробувати. Це без зміни законодавства. Але, звичайно, наша мета – впровадження відповідних законів і повноцінне впровадження накопичувальної пенсії в Україні в цілому", – сказав він.

За його словами, досвід введення соціальних пакетів з накопичувальної пенсії буде поширений на соціальних працівників, вчителів і військових як елемент переходу до накопичувальної системи.

Нагадаємо, Кабінет міністрів на засіданні 2 червня затвердив створення робочої групи з впровадженню накопичувальної пенсії в Україні.

Бойовики шість разів порушили перемир’я на Донбасі, втрат серед українських військових немає

З початку 3 серпня проросійські бойовики на Донбасі вчинили шість порушень режиму "тиші". Окупанти застосовували стрілецьку зброю, станкові гранатомети і міномети, а в Луганській області запускали безпілотник.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на командування операції Об'єднаних сил.

"З початку сьогоднішнього дня зафіксовано шість порушень з боку збройних формувань Російської Федерації", – наголошується в повідомленні ООС.

Поблизу населеного пункту Золоте-4 бойовики обстріляли позиції українських військових зі стрілецької зброї. Поруч зі Світлодарськом ворог вів вогонь з автоматичних станкових гранатометів і автоматів.

Біля Луганського противник застосовував протитанкові та автоматичні гранатомети, а також стрілецьку зброю.

Неподалік від селища Водяне в Донецькій області проросійські бойовики обстріляли позиції ООС з мінометів 82-го калібру.

А біля населеного пункту Водяне на Приазов'ї ворог застосовував протитанкові та автоматичні станкові гранатомети.

А в Луганській області здійснив проліт з перетином лінії розмежування безпілотник "Орлан-10" окупаційних військ.

"Бойових втрат серед військовослужбовців Збройних сил України немає. Про всі факти порушень з боку російсько-окупаційних військ українська сторона СЦКК повідомила представників місії ОБСЄ", – заявили в штабі.

Крім того, з початку доби українські сапери розмінували 6 гектарів території і передали на знищення 61 вибухонебезпечний предмет.

Швейцарія відкрила кордони для українців: що потрібно для в’їзду

Уряд Швейцарії зняв обмеження на в'їзд в країну для українських туристів. Обмеження скасували 2 серпня.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інформаційний портал Міністерства закордонних справ України.

Для в'їзду до Швейцарії необхідно пред'явити:

сертифікат про повний курс вакцинації (якщо після отримання останньої дози пройшло 14 днів) вакцинами Pfizer / BioNTech, Moderna, AstraZeneca (Vaxzevria / Covishield), Janssen / Johnson & Johnson, Sinopharm / BIBP, Sinovac (CoronaVac); негативний результат ПЛР-тесту, зроблений за 72 години до в'їзду; негативний результат тесту на антигени, зроблений за 48 годин до в'їзду; підтвердження про те, що перехворіли COVID-19 протягом останніх шести місяців і одужали.

При цьому наголошується, що для осіб, які прибули до Швейцарії з регіонів з небезпечними штамами коронавірусу і перебували на території цих регіонів понад 10 днів і не щеплені або не можуть довести, що за останні шість місяців хворіли COVID-19, передбачено 10-денний карантин.

Крім того, перед в'їздом до Швейцарії необхідно заповнити форму: https://swissplf.admin.ch/home.

На Днепропетровщине поймали руководителя военной кафедры ВУЗа на взятке

В одном из ВУЗов Днепропетровской области взяли на горячем руководителя военной кафедры одного из ВУЗов, который получил взятку в 10 тыс. грн. Задержанному уже сообщили о подозрении. Больше новостей на РЕПОРТЕР.ua

На старых версиях Android больше не будут запускаться приложения

С 27 сентября 2021 года пользователи устройств Android 2.3.7 или более ранней версии не смогут зайти в приложения – об сообщили в компании Google. Так, после 27 сентября собственник старых версий операционной системы будут получать ошибки после введения имени пользователя или пароля в службах Google – Gmail, YouTube и Карты. Больше новостей на РЕПОРТЕР.ua