МЗС про заяву Білорусі щодо “шпигунів”: залишаємо за собою право на відповідь

Міністерство закордонних справ України відреагувало на звинувачення Комітету державної безпеки Білорусі у бік співробітників українського посольства. Співробітників диппредставництва звинуватили у нібито шпигунстві.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву речника МЗС України Олега Ніколенка.

Як пояснив Ніколенко, білоруський КДБ записав у "шпигуни" представників Міноборони, СБУ, Держприкордонслужби, які офіційно представляють ці відомства та працюють у посольстві. Крім того, білоруська сторона виклала персональні дані цих співробітників у широкий доступ.

"До війни ці люди проводили сотні зустрічей з офіційними представниками Білорусі. Таку діяльність навряд можна назвати "під прикриттям". Чергові недружні заяви білоруських посадових осіб на адресу України дедалі більше ускладнюють двосторонні відносини наших держав", – заявив він.

Україна, за словами представника МЗС, розраховує, що кінцевою метою цієї провокації не є спроба виправдати підтримку збройної агресії Росії.

"Залишаємо за собою право на відповідь на такі недружні дії Білорусі", – наголосив Ніколенко.

Нагадаємо, сьогодні білоруські ЗМІ повідомили, що КДБ Білорусі заявив про нібито "ліквідацію резидентури" в посольстві України.

Додамо, чиновники з НАТО та США вважають, що Білорусь може найближчим часом приєднатися до війни Росії проти України.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

США посилять санкції проти Росії цього четверга

Сполучені Штати Америки підготували нові санкції проти Російської Федерації. Вони будуть озвучені вже цього четверга.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на CNN.

За словами радника президента США з національної безпеки Джейка Саллівана, санкцій проти Росії будуть озвучені вже під час візиту президента Штатів Джо Байдена до Брюсселя.

"Я не збираюся випереджати оголошення, яке буде поширене спільно з нашими союзниками в четвер, коли президент матиме можливість поговорити з ними в цей час, про ще один пакет санкцій", – заявив Саліван.

Також Саліван відзначив, що ключовий елемент зосереджений не лише на нових санкціях, але і на спільних зусиллях у протидії тому, аби Росія не мала можливості ухилятися, послабити або оминути ці й старі обмеження.

Байден планує зустрітися зі світовими лідерами на позачерговому саміті НАТО вже у цей четвер й на зустрічі G7 та Європейської ради.

Нагадаємо, РБК-Україна писало про те, що Угорщина тим часом виступає проти ембарго на енергоносії окупанта. Також країна закликає не підтримувати закриття неба над Україною та не вводити миротворчі війська.

Війна Росії проти України триває двадцять сім днів. Всі подробиці російської агресії, ситуація в містах і міжнародна реакція – у текстовому онлайні РБК-Україна.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Загроза вторгнення з Білорусі та виступ Зеленського в парламенті Італії: підсумки дня

Білорусь може приєднатися до війні Росії проти України найближчим часом, Володимир Зеленський виступив перед парламентом Італії, а прем'єр Ізраїлю розпорядився про підготовку спецслужбами його візиту в Україну.

Детальніше про головні заяви 27-го дня війни в Україні-читайте в матеріалі РБК-Україна.

Білорусь може приєднатися до війни

Видання CNN з посиланням на власні джерела пише про те, що Білорусь найближчим часом може приєднатися до війни Росії проти України.

Так, за словами джерела, білоруські бойові підрозділи готові розвернутися найближчим часом на території України. Остаточне рішення буде прийматися в Москві.

"Справа не в тому, чого хоче Олександр Лукашенко. Питання в тому, чи хоче Путін ще одну нестабільну країну в регіоні? Втручання дестабілізує Білорусь", – додало джерело видання в НАТО.

Зеленський про зустріч з Путіним, територіальні претензії та гарантії безпеки

Володимир Зеленський заявив про те, що питання Криму і Донбасу будуть підніматися на першій зустрічі з Путіним. Однак, за його словами, в ході першої зустрічі вирішити їх не вдасться.

Також Зеленський зазначив, що після початку вторгнення Росія посилала сигнали-ті території, які їм вдасться тимчасово захопити, стануть їх територіями.

Крім того, він заявив, що є країни-члени НАТО, які готові надати Україні гарантії безпеки.

"Є країни-члени НАТО, які готові бути гарантами нашої безпеки. Вони не можуть забезпечити нашу присутність в НАТО, але вони готові робити все те, що повинен був робити альянс, будь ми його членами", – зазначив Зеленський і додав, що це був би нормальний компроміс.

Прем'єр Ізраїлю може приїхати до Києва

Прем'єр Ізраїлю Нафталі Беннет доручив спецслужбам підготувати його візит до Києва. Однак це відбудеться тільки в тому випадку, якщо в переговорах між Росією і Україною буде прогрес.

"Очевидно, що для просування переговорів необхідні особисті зустрічі. І вони можуть пройти в майбутньому, якщо переговори досягнуть переломного моменту", – зазначило джерело, яке брало участь у переговорах з українською стороною.

Зеленський виступив перед парламентом Італії

Сьогодні Володимир Зеленський виступив зі зверненням до італійського парламенту. У своїй промові він закликав Італію приєднатися до посилення санкцій проти Росії. зокрема, підтримати повне ембарго на торгівлю з РФ, в тому числі на покупку нафти, і заборону на захід російських кораблів в порти. Також він закликав заблокувати нерухомість і активи.

"Українці завжди будуть пам'ятати ваше тепло, небайдужість і силу, яка повинна зупинити одну людину, всього одну – щоб вижили мільйон", – сказав Зеленський.

Пєсков про ідею Зеленського провести референдум

Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков прокоментував ідею Зеленського про проведення референдуму в Україні з компромісних питань в ході переговорів з Росією. За його словами, публічне обговорення цих питань зашкодить переговорному процесу.

Читайте також:

Путін відмовляється слухати власну розвідку після провалу у війні На саміті НАТО обговорять дії на випадок застосування Росією хімічної зброї

Расстреливал Конституцию Украины: в Днепре в бомбоубежище зашел подозрительный мужчина

Сегодня, 22 марта, в одно из бомбоубежищ на ул. Новоорловской зашел подозрительный мужчина, который начал снимать на камеру. Кроме того, мужчина начал говорить о том, что на пр. А. Поля что-то взрывается. Люди, которые также находились в укрытии, заподозрили неладное и вызвали полицию. Больше новостей на РЕПОРТЕР.ua

Украину приняли в языковое пространство Европейского Союза

Украина получила статус ассоциированного члена Европейской федерации национальных языковых институций (EFNIL). Единогласное решение было принято 21 марта на внеочередном заседании Генеральной ассамблеи EFNIL. Больше новостей на РЕПОРТЕР.ua

Путін відмовляється слухати власну розвідку після провалу у війні

З початку війни на території України, відносини між президентом Російської Федерації Володимиром Путіним та розвідкою окупантів стрімко погіршились. Усе через провал з боку російських військових на початку бойових дій.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Forbes.

Як відзначає експерт у сфері російської розвідки Андрій Солдатов, війна в Україні почалась з того, що Путін публічно принизив голову зовнішньої розвідки Сергія Наришкіна.

Зокрема, вже через кілька тижнів стало відомо й про каральні заходи щодо розвідувального підрозділу ФСБ:

генерала Сергія Беседу та іншого офіцера спецслужби було допитано й посаджено під домашній арешт; заступника начальника Національної гвардії Романа Гаврілова відправили у відставку.

Усі ці випадки пов’язані з тим, що війна в Україні пішла не так, як розраховували окупанти, а в Кремлі в усьому звинувачують саме розвідку.

Як зауважив Солдатов, Путін дотримується своїх переконань щодо України й постійно транслює їх в Росії та поза її межами, у зв’язку з чим повідомляти голові Кремля невтішні новини – великий виклик на який ніхто не наважується.

Також Путін припинив прислуховуватися до розвідки, оскільки переконаний, що сам "знає" більше про Україну ніж усі інші.

"Серед усіх людей в апараті безпеки, він, вочевидь, прислухається лише до міністра оборони Шойгу і ще може до секретаря Ради безпеки Патрушева", – додав Солдатов.

Експерт був здивований тим, що Росія відправила в Україну Національну гвардію, оскільки й справді розраховувала на те, що в нашій країні їм доведеться лише, нібито, придушувати протести серед "націоналістичних банд".

"Винні бійці спецназу Нацгвардії, які неправильно воюють, а ще люди у ФСБ не підготували проросійське підпілля і Наришкін подав йому неправильний звіт. Щось в такому дусі", – заявив Солдатов описуючи звинувачення Кремля.

Війна Росії проти України триває двадцять сім днів. Всі подробиці російської агресії, ситуація в містах і міжнародна реакція – у текстовому онлайні РБК-Україна.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Президент Польщі на саміті НАТО запропонує відправити в Україну миротворчу місію

Президент Польщі Анджей Дуда представить НАТО пропозицію щодо введення миротворчої місії в Україну. З відповідною пропозицією він виступить на саміті Альянсу, який відбудеться 24 березня в Брюсселі.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на польське видання kronika24.pl.

"Президент Анджей Дуда їде на саміт НАТО в Брюсселі, де разом з урядом представить пропозицію щодо миротворчої місії в Україні", – йдеться в повідомленні.

В той час як заступник міністра оборони Польщі Войцех Скуркевич заявив ЗМІ, що така миротворча місія НАТО в Україні "може за тиждень, а може, за місяць стане можлива".

Нагадаємо, вже цього четверга, 24 березня, у Брюсселі має відбутися позачерговий саміт НАТО у зв'язку з повномасштабним нападом Росії на Україну, а засідання Європейської Ради відбудеться 24-25 березня.

Раніше РБК-Україна писало про те, що віце-прем'єр-міністр Польщі Ярослав Качинський виступив за відправку миротворчої місії в Україну.

Втім, офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Хебештрайт заявив, що Берлін проти відправки миротворчої місії НАТО в Україну. За його словами, це червона лінія.

Термінові і важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Білорусь може скоро приєднатися до війни Росії проти України, – CNN

Найближчим часом Білорусь може приєднатися до війні Росії проти України. Принаймні, так вважають представники США і НАТО.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на CNN.

"Ймовірність того, що Білорусь вступить в конфлікт, зростає, (президенту Росії, – ред.) Путіну потрібна підтримка", – сказав на умовах анонімності військовий представник НАТО.

Водночас джерело в білоруській опозиції повідомило, що бойові підрозділи готові найближчими днями розвернутися на території України. За даними розвідки НАТО, влада Білорусі готує підгрунтя для виправдання білоруського вторгнення.

Передбачається, що остаточне рішення про участь Білорусі у війні буде прийматися в Москві, на сьогодні немає доказів того, що білоруські підрозділи знаходяться в Україні.

"Справа не в тому, чого хоче Олександр Лукашенко. Питання в тому, чи хоче Путін ще одну нестабільну країну в регіоні? Втручання дестабілізує Білорусь", – додав чиновник НАТО.

Нагадаємо, раніше Білорусь заявила про відведення військ від кордонів України, але Генеральний штаб ЗСУ фіксує ознаки підготовки до вторгнення.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Звернення до містян мера Кам’янского Андрія Білоусова 22 березня

«Шановні кам‘янчани!

Ситуація в місті стабільна, були виклики повітряної тривоги, але небезпека минула.

Правоохоронні органи забезпечують порядок в місті. Позаштатних  ситуацій не зафіксовано.

Бережіть один одного! Дякую за підтримку. Разом до Перемоги!»