Італія готує для України військову допомогу з новітньою технікою, – ЗМІ

Уряд прем’єр-міністра Італії Маріо Драгі готує новий, потужний пакет військової допомоги для України. Очікується, що його допрацюють вже найближчими днями.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Open.

Як відзначає видання, пакет військової допомоги містить:

Sidam25, встановлені на гусеничні машини M113; гаубиці; самохідні знаряддя M109; PzH2000 – найсучасніша самохідна гусенична машина у світі; кулемети; протитанкові ракети; боєприпаси.

Офіційних рішень поки немає, однак Італія має на меті зібрати для України набагато важче озброєння, ніж те, яке поставлялося раніше.

Вже з наступного тижня військові техніки проводитимуть експертизу щодо італійського озброєння та обирати, що саме й справді варто відправити в Україну. Їх оцінка буде направлена до Міноборони.

Очікується, що техніки оглянуть самохідні гармати М109, аби переконатися у тому, що вони придатні до використання.

До списку також можуть увійти й деякі бойові броньовані машини Centauro з восьмиколісним приводом та гарматою, здатною боротися з танками. Однак, проблема їх поставки полягає в тому, що в Україні немає необхідних боєприпасів для їх використання. Також необхідне й тривале навчання.

Техніки повинні будуть передати Міноборони оцінку придатності шестиколісних броньованих автомобілів Puma. В Італії нараховується більше 300 одиниць транспорту. Вони виявилися вразливими для мін, однак все ще можуть бути надійними для забезпечення захисту українських бійців в містах.

Війна Росії проти України триває шістдесят днів. Всі подробиці російської агресії, ситуація в містах і міжнародна реакція – у текстовому онлайні РБК-Україна.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram

Путін втратив інтерес до переговорів. Намагається захопити якомога більше земель, – FT

Російська Федерація більше не зацікавлена в переговорах з Україною. Путін ображений тим, що наші бійці перемогли перший наступ Росії та знищили крейсер "Москва".

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Financial Times.

Деякий час Путін серйозно розглядав можливість укладання мирної угоди, коли в березні Росія зазнала поразки під час наступу на півночі України.

"Путін щиро вірить у ту нісенітницю, яку він чує по (російському – ред.) телебаченню, і хоче виграти по-крупному", – сказала людина, яка проінформована щодо перебігу переговорів.

В Стамбулі Київ та Москва вже узгодили перший проект мирної угоди, однак переговори зайшли в глухий кут після того, як президент України Володимир Зеленський звинуватив Росію у військових злочинах в Бучі та Маріуполі. Зокрема, Путін був розлючений після того, як наші бійці потопили крейсер "Москва".

"Була надія на угоду. Путін ходив туди-сюди. Йому потрібно знайти спосіб вийти із цієї ситуації переможцем", – сказав один із співрозмовників видання.

Тим часом українські та західні чиновники сумнівалися у тому, що Путін готовий до мирних переговорів та вважали, що Росія лише намагається виграти час для подальшого наступу.

Путін, зі свого боку, ймовірно й надалі дотримується спотвореного погляду на війну, викладеного його ж генералами та телебаченням. За словами людей, які спілкувалися з головою Кремля, він переконаний у тому, що російські військові не вбивали цивільних осіб.

Війна Росії проти України триває шістдесят днів. Всі подробиці російської агресії, ситуація в містах і міжнародна реакція – у текстовому онлайні РБК-Україна.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram

Окупанти запустили п’ять ракет по Полтавській області

Російські окупанти відкрили вогонь по обʼєктах інфраструктури в Полтавській області. Інформація щодо постраждалих й руйнувань уточнюється.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Telegram-канал начальника Полтавської обласної військової адміністрації Дмитра Луніна.

Загалом російські військові запустили п'ять ракет. Місцевих закликають не покидати укриття.

"Пʼять російських ракет вдарили по обʼєктах інфраструктури в області. Інформацію про постраждалих і руйнування уточнюємо. Всі подробиці пізніше. Тривога продовжується, не виходимо з укриттів", – пише Лунін.

Війна Росії проти України триває шістдесят днів. Всі подробиці російської агресії, ситуація в містах і міжнародна реакція – у текстовому онлайні РБК-Україна.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram

Прокуратура Днепропетровщины открыла уголовное производство после ракетных обстрелов Павлограда

Правоохранители Днепропетровщины открыли уголовное производство по факту ракетных обстрелов железнодорожного узла и одного из заводов Павлограда Днепропетровской области. Об этом говорится в пресс-релизе прокуратуры области. Больше новостей на РЕПОРТЕР.ua

Добрые дела: в Днепре в пасхальное воскресенье спасатели освободили ежика из коллектора

Сегодня, 24 апреля, в Днепре в районе ул.Святослава Храброго, в коллектор частного дома угодил ёж. Неравнодушные прохожие обнаружили зверька, однако, не смогли помочь ему своими силами. Днепряне обратились в службу спасения ГСЧС, и вскоре спасатели смогли вызволить колючего пленника. Больше новостей на РЕПОРТЕР.ua

Сегодня в 19:00 в Запорожье начнется комендантский час

Напомним, сегодня, 24 апреля, в пасхальное воскресенье, в 19:00 в Запорожье начнется комендантский час. Он продлится до 5 часов утра. Не выходите на улицу в это время. Во время комендантского часа можно выходить только в ближайшее укрытие в случае тревоги. Больше новостей на РЕПОРТЕР.ua

Арестович про обмін Медведчука: розглядаються найрізноманітніші варіанти

У питанні з можливим обміном затриманого нардепа Віктора Медведчука, який підозрюється в державній зраді і фінансуванні тероризму, розглядаються найрізноманітніші варіанти.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інтерв'ю радника голови Офісу президента Олексія Арестовича для видання "Медуза".

"Розглядаються найрізноманітніші варіанти. Вони всі носять закритий характер, тому що це не ті речі, про які можна говорити. Обговорюється обмінний потенціал. Міняти його на одного солдата не має ніякого сенсу, тому що ми ж знаємо, що він більш цінний. Але це делікатна тема", – зазначив він.

Він також додав, що не знає, на якій стадії знаходяться переговори про можливий обмін Медведчука.

Нагадаємо, на початку тижня Медведчук звернувся до президентів України і Росії з проханням обміняти його на захисників і мирних жителів Маріуполя. В Офісі президента сумніваються, що російська сторона піде на такий обмін.

У президента Росії Володимира Путіна говорили, що їм поки нічого сказати щодо можливості обміну.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

“Залізничний хаос”. Білоруські партизани допомогли зірвати наступ на Київ, – WP

У перші дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну планувалося блискавичне захоплення Києва. Однак відразу ж на білоруському напрямку активізувалися залізничні диверсанти, які внесли хаос в логістику російських військ.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Washington Post.

За даними видання, буквально з перших днів вторгнення в Білорусі почала працювати таємна мережа, до якої увійшли працівники залізниці, хакери і колишні співробітники сил безпеки. Саме завдяки їхнім діям протягом декількох днів ланцюг постачання продовольства, палива та боєприпасів був повністю паралізований.

Як розповіли представники цієї мережі, атаки були простими, але ефективними і були націлені на щити управління сигналами, які потрібні для функціонування залізниць. У підсумку поїзди простоювали цілими днями, що змушувало росіян поповнювати запаси автотранспортом. Це в свою чергу призвело до відомих багатокілометрових колон на півночі Київської області

"Враховуючи залежність Росії від поїздів, я впевнена, що це сприяло деяким проблемам, які у них були на півночі. Це сповільнило їх здатність рухатися. Вони не могли просунутися далі на українську територію і обірвали свої шляхи постачання, тому що їм доводилося покладатися на вантажівки", – зазначила наукова співробітниця Лондонської Королівського інституту об'єднаних служб Емілі Ферріс.

За словами білоруського активіста Юрія Рававоя, диверсії на залізниці виграли час для Збройних сил України.

"Не можу сказати, що ми були найважливішим фактором, але ми були важливою цеглою в стені", – зазначив він.

Видання пише, що залізнична війни досі викладається в школах Білорусі як найбільш успішна тактика партизанів під час Другої світової війни. Однак нинішні партизани прагнули уникати жертв, тому зосередилися на пошкодженні обладнання.

"Ми не хотіли вбивати ані російських військових, ані білоруських машиністів. Ми використали мирний спосіб, щоб зупинити їх", – додав Рававой, не уточнивши, як саме партизани здійснювали диверсії.

Нагадаємо, раніше білоруська опозиція повідомляла, що місцеві партизани зупиняють російські поїзди і завдають шкоди російській техніці, щоб зірвати наступ на Київ.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Як розвиватиметься війна Росії проти України: прогноз Арестовича

Активна фаза війни Росії проти України почне загасати максимум через три тижні. Подальший розвиток подій залежить від мирних переговорів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інтерв'ю радника голови Офісу президента Олексія Арестовича для видання "Медуза".

"Через два, максимум три тижні активна фаза бойових дій загасає. Вони до 9 травня оголошують якісь проміжні перемоги, кажуть, що завдання виконане, і пропонують вступити в переговори. Причому голосно починають кричати, що народ Донбасу вони захистили, проти України ніколи нічого не мали, забувши свої слова, що вони нас збиралися денацифікувати за 72 години", – зазначив він.

За його словами, далі все залежить про те, чи піде Україна на мирні переговори чи ні, оскільки народ вимагає вигнати окупантів.

"Але наша позиція дуже жорстка, я не знаю, чи піде на неї Росія. А якщо не піде, це буде позиційна війна – з ударами артилерії, з рейдами спецназу, маленька і тактична… Росія спробує накопичити ще резерви, щоб періодично робити якийсь напівнаступ. І десь до кінця серпня вони можуть спробувати ще кудись там наступати. Це буде як операція на сході", – підкреслив Арестович.

Він додав, що якщо цей цикл провалиться, що можлива ще одна спроба десь у жовтні.

"А далі все залежить від того, як будуть діяти санкції, чи будуть вводити нові і як буде йти в Україну західна допомога. Так може і до Нового року йти. Треба розуміти, що це вже не буде активною війною…Але всі майбутні операції все одно будуть менші, ніж ця. Вже сил не вистачає на такі речі", – зазначив Арестович.

Нагадаємо, раніше він говорив, що російський наступ на Донбасі триватиме два або три тижні, оскільки у противника закінчаться резерви.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.