Ліг під кулі, рятуючи своїх побратимів: на війні загинув Єгор Мисник з Дніпропетровщини

3 серпня 2023 року, захищаючи свободу та незалежність України, під час виконання бойового завдання загинув 32-річний лісник Любимівського лісництва Єгор Мисник.

Більше новин на REPORTER.UA

Плюс 837 гривень на місяць: хто може отримати доплату до пенсії

80-річні громадяни України можуть оформити додаткову соціальну допомогу. Мова йде про тих пенсіонерів, які не мають працездатних родичів або потребують постійного стороннього догляду.

Більше новин на REPORTER.UA

Зрізали кабель — патрульні Дніпра виявили ймовірних зловмисників

Вчора вночі, 9 серпня, на спецлінію 102 зателефонував небайдужий дніпрянин і повідомив, що бачив, як на Набережній Перемоги двоє невідомих тягли зрізаний кабель.

Більше новин на REPORTER.UA

Борги за комунальні послуги: юрист пояснив, чи можуть забрати квартиру чи іншу нерухомість через заборгованість

В Україні через війну багато громадян мають заборгованість за житлово-комунальні послуги. Якщо розмір боргу дуже великий, то навіть під час дії воєнного стану за це можуть забирати майно або накладати арешт на нерухомість.
Про особливості накладання санкцій на споживачів, які заборгували оплату за рахунками, розповів керуючий партнер юридичної компанії "Winner" Ігор Ясько для РБК-Україна.
Як пояснив експерт, воєнний стан не звільняє громадян від обов’язку сплачувати за надані комунальні послуги. Тому постачальники послуг можуть звертатись до суду для стягнення заборгованості зі споживачів-боржників.

"Під час воєнного стану стягнення боргів ЖКГ можливе, але судова практика свідчить про те, що частіше накладають арешт на банківські рахунки, нерухомість (не дозволяється користуватися коштами вище дозволеної суми і вчиняти правочини з власністю), але дуже рідко на квартири і авто звертається стягнення. Про це мова може йти, якщо суми заборгованості дуже великі", – повідомив Ігор Ясько.

У той же час варто враховувати, що заборгованість за житлово-комунальні послуги заборонено стягувати із громадян, які покинули окуповані росією території або регіони, де продовжуються активні бойові дії. Проте це стосується лише боргів, що накопичились за період після 24 лютого 2022 року.
У реєстр боржників можна потрапити із будь-якою, навіть невеликою, сумою боргу. За словами юриста, для цього компанія-постачальник комунальних послуг звертається до суду з позовом про стягнення боргу. Частіше за все суд ухвалює позитивне рішення, особливо якщо боржник не надає доказів на свою користь.
Отримавши виконавчий лист, позивач звертається до державного чи приватного виконавця із заявою про відкриття виконавчого провадження. Тоді виконавець вносить інформацію про боржника до реєстру на підставі виконавчого листа.
Джерело: 5692.com.ua

Створення місць розпусти: У Кривому Розі викрили осіб, причетних до організації бізнесу з надання сексуальних послуг

Встановлено, що зловмисники втягнули у заняття проституцією 11 жінок. Інтимні послуги надавалися в орендованих квартирах, їхня вартість становила близько 2 тисяч гривень за годину.

Більше новин на REPORTER.UA

Без паніки і з позитивним настроєм: 5 порад для легкої адаптації дитини до школи

Наближається осінь і новий навчальний рік, тому багато батьків вже зараз починають хвилюватися за те, як майбутні першачки зможуть адаптуватися до школи та колективу. Ці хвилювання, як і розгубленість та тривога самих дітей перед невідомістю, яка на них очікує, можна зрозуміти.
Батькам у цей період важливо допомогти дитині. Як це зробити, розповіли фахівці на сторінці медичної платформи Sviy.doc в Instagram.
Сходіть до школи перед початком навчання
Слід влаштувати дитині знайомство з вчителем та класом, в якому вона навчатиметься, щоб полегшити адаптацію і позбавити страху. Буде добре, якщо вона заздалегідь матиме уявлення про навчальний процес і про майбутніх однокласників.
Встановіть режим дня
Фахівці наголошують, що потрібно встановити режим дня школяра ще до того, як почнеться навчальний рік. Завдяки цьому дитина легше звикне до нового графіка.
Розділіть із дитиною її радість
Якщо дитина ділиться своїми враженнями від школи, хвалиться новими знаннями та знайомствами, потрібно проявити зацікавленість і радіти разом з нею. Завдяки цьому дитина відчуватиме, що школа – це про позитив.
Якщо у дитини виникають труднощі, варто допомагати їй, але не надто на них акцентувати увагу. Натомість слід помічати навіть незначні досягнення та хвалити дитину.
Підтримуйте емоційно
Кожного дня батьки мають дізнаватись, що відбувається у дитини в школі, ставити питання і допомагати у разі труднощів. Корисно ділитись власним шкільним досвідом, своїми успіхами та подоланням проблем.
Контактуйте з вчителем
Батькам необхідно підтримувати контакт з вчителем, батьками однокласників дитини. Завдяки цьому дитині буде легше створювати дружні стосунки в колективі, а батьки зможуть обмінюватись досвідом та вчасно дізнаватись про прогрес дитини.
Якщо адаптація дитини проходить успішно, про це свідчать такі ознаки:

дитина із задоволенням ходить в школу;
дитина спілкується з однокласниками;
вдома дитина розповідає про школу;
є позитивний зворотний зв’язок від учителя.

У разі проблем із адаптацією на перший план висуваються такі ознаки:

пригнічений настрій дитини;
дитина часто мовчить, не хоче розповідати про школу;
дитина намагається вигадати відмовки, щоб не йти до школи;
погіршення апетиту.
Джерело: 5692.com.ua

СК «Дніпро-1» підписав екс-гравців «Динамо» та «Сент-Трюйдена»: деталі

Спортивний клуб «Дніпро-1» не лише продає своїх лідерів, але й шукає гравців їм на заміну. Так, на місце Артема Довбика та Олександра Назаренка прийшли двоє нових футболістів.

Більше новин на REPORTER.UA

Камʼянські шашкісти стали призерами європейської першості з шашок-100

У Таллінні завершився чемпіонат Європи з шашок-100 серед молоді.

«Усі його учасники відчули на собі неймовірне протистояння суперників та напруження в кожній ігровій партії протягом усіх дев’яти днів чемпіонату, радість та розчарування. Але тільки в останній день змагань у блискавичній грі кам’янські спортсмени вибороли дві бронзові медалі», – повідомив віце-президент Національної федерації шашок України Леонід Бройтман.

У юнаків до 13-ти років відзначився учень Ліцею № 30 Максим Кривоніс (тренер А. Губарєва, ДЮСШ № 3), а в змаганнях юніорів вдалу гру продемонстрував майстер спорту України, учень Ліцею НІТ Андрій Блоха (тренер І. Губарєв, ДЮСШ № 2).

Щоб кошти не йшли в росію: українські програмісти розробили розширення для Chrome, яке блокуватиме російський контент

Програмісти з Чернівців створили розширення для браузера Chrome "No russia content", за допомогою якого блокуватиметься весь контент країни-терориста.
Це стосується російських сайтів, фільмів, медіаресурсів, які продукують окупанти. Завдяки цьому монетизація ворожих цифрових продуктів буде зупинена на території України.

"Ми створили розширення для браузера, на цей час його протестували на браузері Chrome. Це розширення створене для того, щоб блокувати російський контент, щоб не монетизувати його. Бо якщо далі відбуватиметься монетизація, буде спонсорування війни в Україні", – розповів Максим Ставчанський, волонтер-програміст Медіа Хабу "Буковина".

Розробники вважають, що таке розширення потрібно встановити кожному українцю, щоб припинити отримання коштів за це росіянами.

"Навіть перегляд російської реклами на ютубі між роликами спричинить те, що кошти від цього підуть на росію", – пояснює програміст.

Зараз фахівці працюють над вдосконаленням програми, щоб вона могла виявляти і блокувати навість фрагменти російського контенту.

"У рамках інформаційного протистояння ми намагаємося створювати розширення, яке блокуватиме російський контент й за межами України", — додав Андрій Гев’юк, керівник ГО "Символи".

За словами розробників, розширення "No russia content" буде доступно для користувачів вже за місяць.
Джерело: 5692.com.ua