Минула зима була складною для українців. Жителі майже всіх областей зіткнулися з відключеннями електрики через масовані обстріли державою агресором. Одночасно з відключенням світла переставав працювати і мобільний зв'язок.
Минулої зими під час тривалих блекаутів інженери працювали цілодобово, відновлюючи зв'язок і забезпечуючи підключення до генераторів. Українці готові до того, що і майбутня зима буде важкою.
Деякі політики та експерти вважають, що зима 2023-2024 може стати ще складнішою, ніж попередня. Очевидно, що рф буде знову обстрілювати об'єкти критичної інфраструктури, а отже, без аварійних відключень навряд чи обійдеться.
Видання РБК-Україна звернулося до трьох найбільших українських операторів мобільного зв'язку з проханням дати коментар про ступінь їхньої готовності до нових відключень.
Vodafone
Представники компанії Vodafone повідомили, що забезпечили резервним живленням абсолютно всі свої майданчики з базовими станціями. Встановлені батареї зможуть підтримувати автономну роботу протягом 4-5 годин. Але через занадто сильні та часті обстріли станції не встигали заряджатися. У компанії розповіли, що продовжують активну підготовку – закуповують генератори та інше необхідне обладнання.
Київстар
У компанії Київстар також розповіли, що ведуть підготовку до зими. У пресслужбі повідомили, що Київстар вклав уже 900 мільйонів гривень в енергонезалежність, і продовжують роботу в цьому напрямку. У компанії планують, що до кінця цього року 70% мережі фіксованого інтернету будуть забезпечені джерелами безперебійного живлення.
Lifecell
Представники компанії повідомили журналістам, що наразі ними вже встановлено понад 9 тисяч базових станцій. Вони також розповіли, що в критичні моменти пріоритет віддаватиметься вузловим майданчикам і комутаторам, а отже, мобільний зв'язок буде у більшості абонентів.
Джерело: 5692.com.ua
Архів за день: 14.08.2023 21:59
У лікарні зупинилось серце 44-річного Героя з Кам’янського Дениса Корнієнка
6 серпня 2023 року від отриманих травм у лікарні зупинилось серце Героя з Кам'янського Дениса Корнієнка. У солдата залишилися дружина, два сини, донька, батьки та сестра.
Ворог може вчинити черговий акт ракетного тероризму на День Незалежності України, – ГУР
На День Незалежності України агресор може вчинити черговий акт ракетного тероризму. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький.
Поліція встановлює свідків ДТП у Новокодацькому районі Дніпра: деталі
16 червня, близько 15:30, у Новокодацькому районі Дніпра сталася ДТП, внаслідок якої кермувальник електросамокату отримав тілесні ушкодження.
Кам’янчани вибороли “бронзу” на Чемпіонаті Європи з шашок
У місті Таллінн (Естонія) 9 серпня завершився Чемпіонат Європи з шашок 100. У турнірі взяли участь 42 учасники з різних країн. Серед них були й кам'янчани. Загалом змагання тривало 9 днів, протягом 9 турів якого спортсмени демонстрували свій гострий розум та кмітливість, відчули на собі неймовірне протистояння суперників та напруження в кожній ігровій партії. Про це повідомили на порталі "Спорт Кам'янське".
В останній день змагань у блискавичній грі ( 5хв + 3 сек на хід) спортсменам з Кам'янського вдалося здобути дві бронзові медалі.
У юнаків до 13 років відзначився учень Ліцею №30 Максим Кривоніс – вихованець ДЮСШ№3 тренера Альони Губарєвої. А у змаганнях серед юніорів вдалу гру продемонстрував майстер спорту України, учень Ліцею ІТ Андрій Блоха – вихованець ДЮСШ№2 тренера Ігоря Губарєва.
Джерело: 5692.com.ua
Усі навчальні заклади Кам’янського будуть готові до 1 вересня, – Андрій Білоусов
Сьогодні мер Кам'янського Андрій Білоусов об’їхав школи та дитячі садочки міста. Він перевірив хід ремонтних робіт, оглянув укриття, харчоблоки, кабінети, спортивні зали, групи та пункти незламності, які створені на базі освітніх закладів.
Загалом, в рамках програми «Освіта заради майбутнього», виконуємо значний обсяг робіт. В 11-ти закладах ремонтуємо покрівлі, у Гімназії №4 вперше замінюємо всі системи опалення (труби, батареї). Також ремонт системи опалення виконали у Мистецькій школі №3. У дитячому садочку №40 поглиблюємо укриття відповідно до вимог ДСНС, – зазначив міський голова.
Також він повідомив, що в школі №34 виконали укріплення будівлі та фундаменту, збудували пандус, провели асфальтування території та встановили модульну котельню. Ця школа також входить у список 17 закладів бюджетної сфери, де в рамках програми «Інвестиції в місто» за грантові кошти буде виконана повна термомодернізація (утеплення) будівлі. Наразі також тривають роботи в інших навчальних закладах.
Багато закладів освіти були постійними учасниками «Бюджету участі» та успішно реалізовували власні проєкти. Із введенням воєнного стану конкурси не проводилися, але, як повідомив Андрій Білоусов, з наступного року відновлять реалізацію громадських проєктів «Бюджет участі», «Бюджет участі. ДІТИ», а також програму співфінансування ОСББ.
Кам’янське – одне з небагатьох міст України, де минулого року більшість дітей мали змогу навчатися безпосередньо в школах за партами. Цього року нарощуємо потенціал, залучаючи ще більше дітей до навчання офлайн, для цього проводяться роботи зі збільшення кількості місць в укриттях, – додав мер.
Також за кошти місцевого бюджету у Кам'янському провели літнє оздоровлення дітей. Працювали 24 заклади відпочинку з денним перебуванням, де оздоровлено 1873 дитини, 492 із них – діти пільгових категорій. Також 300 соціально незахищених та творчо обдарованих дітей пройшли оздоровлення в одному з дитячих таборів Закарпатської області.
Дякую всій освітянській спільноті та батькам, які допомагають. Разом – ми сильні! – написав Андрій Білоусов.
Джерело: 5692.com.ua
Вкрали гроші у пенсіонера: патрульні Дніпра виявили ймовірних зловмисників
Вчора, 13 серпня, на спецілнію 102 надійшло повідомлення про крадіжку. Заявниця повідомила, що бачила як у чоловіка старшого віку двоє невідомих витягли з кишені гроші та побігли в невідомому напрямку.
Зарубав сплячого знайомого сокирою та втік: запорізькі поліцейські затримали 26-річного нападника
У результаті сварки, яка виникла під час розпиття алкогольних напоїв, 26-річний зловмисник завдав ударів сокирою своєму товоришеві по чарці та втік. Від отриманих травм потерпілий помер на місці. Фігуранта затримали, йому загрожує до п’ятнадцяти років позбавлення волі.
Більше половини населення країни змушені економити: від чого готові відмовлятися українці
На нещодавньому iForum 2023, який відбувся нещодавно, директор із розвитку бізнесу однієї з консалтингових компаній Кирило Єжов озвучив дані про те, що більш ніж половина українців нині змушені економити. За словами Єжова, 54% жителів нашої країни змушені скорочувати свої витрати.
Після початку повномасштабного вторгнення доходи українців впали. Статистика показує, що 2023 року лише третина громадян нашої країни може дозволити собі придбати новий одяг. Придбати новий мобільний телефон може лише кожен сьомий українець.
Результати дослідження консалтингової компанії "Кантар-Україна" демонструють, що понад 50% наших співгромадян значно знизили витрати на спорт, відпочинок, розваги та догляд за зовнішністю. Трохи менше половини українців стали економити на придбанні нового одягу та улюблених хобі. Статистика показує, що українці не готові знизити свої витрати тільки на три позиції – комуналку, їжу та освіту.
На iForum 2023 також було озвучено три найсильніші страхи українців. Найбільше наші співгромадяни побоюються зростання цін на продовольчі продукти – так відповіли 63% опитаних. 55% бояться підвищення вартості комунальних послуг. 26% побоюються зростання інфляції.
Цікаво, що на тлі цієї не надто втішної статистики, зарплати в Україні вже третій місяць продовжують зростати. Розмір середньої заробітної плати зріс майже у всіх регіонах нашої країни, винятком стала лише Харківська область – там середня зарплата залишилася на колишньому рівні і склала 16 тисяч гривень.
Джерело: 5692.com.ua
Штрафи від облгазів набувають масового характеру: українцям пояснили, як правильно передати показники лічильників
За підсумками нових перевірок газових лічильників, велика кількість громадян нехтують правилами користування лічильників газу і правильної передачі показників. За це вже немало українців отримали штрафи.
Як пояснили в одному з обласних газорозподільних підприємств, деякі громадяни, намагаючись заощадити на платежах, "скручують" лічильники. Користуючись лайфхаками з інтернету, громадяни втручаються в роботу приладів, сподіваючись, що про це ніхто не дізнається.
Фахівці запевняють, що будь-який спеціаліст облгазу під час перевірки одразу бачить, чи були проведені якісь махінації з пристроєм. У таких випадках складається акт про порушення, а лічильник відправляється на експертизу.
У разі підтвердження експертизою втручання у роботу лічильника споживачі-порушники нестимуть відповідальність. Вони зобов'язані будуть сплатити вартість послуг перевірки, вартість нового лічильника, а також відшкодувати завдані збитки. Отже, намагання зекономити незаконним чином обернуться ще більшими витратами.
Розмір штрафу визначається за формулою, яка враховує збитки, завдані споживачем пристрою та компанії, а також необліковані витрати газу. Кінцеву суму штрафу визначає спеціальна комісія.
Як правильно передавати показники лічильника газу
Для відображення в платіжках коректних цифр споживачам слід правильно фіксувати показники лічильника. Для цього варто враховувати наступне:
цифри з лічильника потрібно брати без урахування нулів на початку та значень, окреслених червоним кольором або після коми;
подавати показники потрібно з 1 по 5 число щомісяця – через сайт, чат-бот або контакт-центр облгазу.
Джерело: 5692.com.ua