Ідеї подарунків для першокласника: що потішить найменших школярів

Лише тиждень залишається до початку нового навчального року. Тисячі малюків 1-го вересня вирушать до школи вперше. І неважливо, як відбуватиметься навчання – у класних аудиторіях чи онлайн, для першокласників цей день стане святковим і незабутнім.
І, звичайно ж, кожному маленькому школяреві буде приємно отримати до 1 вересня подарунок.
Варіанти подарунків для дітей, які йдуть у перший клас
Смарт-годинник
Смарт-годинник – популярний гаджет серед людей найрізноманітніших вікових категорій. Це не просто стильний аксесуар, такий годинник дасть змогу дитині відчути себе більш дорослою. Смарт-годинник буде корисним не тільки першокласнику, а й його батькам – вони зможуть постійно знати про місцезнаходження дитини і підтримувати з нею зв'язок.
На ринку безліч пропозицій – від бюджетних до брендових, вартість такого подарунка – від 500 гривень.
Книга
Читання ніколи не втратить своєї актуальності. А для першокласника, який тільки-но починає вчитися, книга – це і подарунок, і джерело знань. Книжкова індустрія зараз активно розвивається, є можливість придбати книжки найкращих авторів з різних країн світу.
Ціни на дитячі книжки починаються від 250-300 гривень.
Ланчбокс
Нудні кухонні судочки для зберігання їжі – не найкращий варіант для маленького школяра. На цей аксесуар звернуть увагу всі однокласники, і маленький школяр буде радий, якщо йому куплять гарний ланчбокс. Дитячі ланчбокси бувають всіляких кольорів, як правило, на них зображені герої популярних мультфільмів і кінофільмів. Першокласнику такий подарунок обов'язково сподобається.
Обійдеться такий подарунок недорого – ціни починаються від 70 гривень.
Джерело: 5692.com.ua

Кільком категоріям бюджетників виплачуватимуть 100% надбавки: хто отримає підвищені зарплати

Представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук повідомив, що рішенням уряду було встановлено надбавки деяким категоріям бюджетних працівників. Додаткові кошти виплачуватимуться в період дії в Україні воєнного стану.
Відомо, що надбавка за фактично відпрацьований час виплачуватиметься працівникам бюджетної сфери:
На територіях, де ведуться активні бойові дії, і дата закінчення бойових дій не визначена – надбавка становитиме 100% від розміру посадового окладу
На тимчасово окупованих рф територіях, для яких не встановлено дату закінчення бойових дій, на територіях, де можливі бойові дії, і там, де вони велися – 50% від розміру суми посадового окладу.
Надбавка також передбачена для працівників, які надають соціальні послуги в комунальному секторі на тих територіях, які входять до переліку Міністерства реінтеграції. Таким співробітникам виплачуватимуть 100% надбавки.
Згідно з новими статистичними даними, станом на 1 липня 2023 року в Україні налічується 173,1 осіб, які фактично працюють у 107 органах державної влади різних рівнів.
За перше півріччя поточного року чисельність бюджетних працівників скоротилася на 2,7 тисячі осіб.
Джерело: 5692.com.ua

Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня: загинув Артем Журавель з Камʼянського

7 серпня 2023 року, захищаючи свободу та незалежність України, під час виконання бойового завдання у Херсонській області загинув молодший сержант Артем Журавель.

Більше новин на REPORTER.UA

Надзвичайники Павлоградського району ліквідували пожежу у дачному будинку

Сьогодні вдень, 25-го серпня, близько 15:45, до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що на території садівничого товариства «Гвоздика» на вулиці Вишнева міста Тернівка Павлоградського району горить одноповерховий дачний будинок.

Більше новин на REPORTER.UA

Джерела дофаміну: вживання цих продуктів сприяє виробленню гормону щастя

Ті часи, коли люди вважали, що щастя – це чарівний стан, якого неможливо досягти, докладаючи певних зусиль, давно залишилися позаду. Численні дослідження показали, що щастя – це результат роботи певних гормонів. До них належать, наприклад, дофамін.
Який зв'язок між дофаміном і станом щастя
Дофамін є медіатором, від його рівня безпосередньо залежать настрій, мотивація, ейфорія. Дофамін – одна з основних складових механізму закоханості.
Коли людина закохується, в її організмі різко підвищується рівень вироблення дофаміну. Також вироблення цього гормону активізується при отриманні гарної винагороди або, наприклад, при вживанні смачної їжі.
Таким чином, дофамін – одна з головних складових гарного настрою і позитивних емоцій. Підвищення вироблення цього компонента сприяє виникненню почуття емоційної задоволеності, також воно допомагає під час вирішення складних завдань.
Люди з недостатнім рівнем дофаміну схильні до труднощів у прийнятті рішень.
Продукти, вживання яких сприяє виробленню дофаміну
Дієтологи склали список продуктів, при вживанні яких підвищується рівень гормону щастя. До нього входять:

білкові протеїнові коктейлі;
куркума;
чорний перець;
зелень;
листові зелені овочі;
авокадо;
банани;
насіння гарбуза;
мигдаль, волоські горіхи;
квасоля, сочевиця і нут;
продукти тваринного походження (м'ясо, риба, сир, яйця).
Джерело: 5692.com.ua

Нові правила діятимуть з 25 серпня: водіям нагадали про зміну процедури обов’язкового техогляду авто

Процедура обов’язкового техогляду авто в Україні зазнала змін, дія яких стартує вже 25 серпня 2023 року.
Про нововведення згідно з постановою Кабміну №514 від 19 травня 2023 року повідомили в МВС.
Відтепер запроваджуються електронні бланки для обов’язкового техогляду, що необхідно для більш дієвого контролю за комерційними, пасажирськими та вантажними перевізниками. У новому протоколі вказуватиметься вся важлива інформація про проведення техогляду, зокрема час, дата, результати огляду.

Завдяки електронному протоколу, процес отримання документів стає більш зручним і ефективним. До того ж, електронний документообіг зменшує використання паперу, сприяючи цифровому розвитку, – зазначили в МВС.

Крім того, стан транспорту оцінюватимуть з обов’язковою відеофіксацією, яка не дозволить сфальсифікувати інформацію. Проте на відміну від бланків, це нововведення набуде чинності тільки через 6 місяців після скасування воєнного стану в Україні.
Кому потрібно проходити обов’язковий техогляд
На сьогодні це стосується:

легкових авто, що експлуатуються для комерційного перевезення;
вантажних авто масою до 3,5 т, від 3,5 т до 12 т і вище 12 т;
спецтранспорту;
машин, що перевозять небезпечні вантажі;
таксі;
автобусів;
причепів і напівпричепів.
Джерело: 5692.com.ua

Дніпропетровщина-Краматорськ: «Укрзалізниця» запускає новий потяг

Укрзалізниця запускає новий приміський потяг Краматорськ – Верхівцеве – Краматорськ. Він почне курсувати з 2 вересня та слідуватиме через станції Лозова, Павлоград-1, Новомосковськ-Дніпровський, Дніпро-Головний та Кам’янське.

Більше новин на REPORTER.UA

Медики почали використовувати гриби для лікування зору: подробиці

Галюциногенні гриби можуть мати несподіваний корисний вплив на зорову систему людини. Як показало дослідження, їхні властивості здатні допогти при лікуванні дальтонізму.
Який корисний вплив помітили дослідники
Учені представили історію пацієнта, який страждав на дальтонізм, але зазнав покращення зору після споживання галюциногенних грибів.
Цей експеримент дав можливість краще зрозуміти вплив психоделічних речовин на сприйняття кольору. Науковців особливо вразило те, що покращення тривало довше, ніж очікувалось, і виявилося стійким навіть після року від підсумкового споживання галюциногенів.
Важливо підкреслити, що пацієнт самостійно проводив та документував тести, що може породжувати сумніви у результатах. 
Як зазнчають дослідники, результати цього дослідження відкривають нові горизонти для розуміння впливу психоделічних речовин на зорову систему. Вчені розглядають можливість здатності галюциногенних грибів впливати на "вищий рівень" обробки зорових образів у мозку, що у свою чергу відіграє ключову роль у сприйнятті кольору.
Джерело: 5692.com.ua