Масове явище радянських часів котре можно було зустріти майже в кожній оселі: навіщо килими вішали на стіни

У СРСР складно було уявити квартиру, де на стіні б не висів килим. Він був таким самим обов'язковим предметом інтер'єру, як сервант із сервізами та кришталем і полиці із зібраннями творів.
Багато хто вважає, що килими на стіні – це була всього лише данина моді. Частково це так, але історики розповідають, що віяння моди було не єдиною причиною такого сміливого дизайну.
Східні традиції
Є версія, що першими, хто приніс моду на настінні килими в СРСР, були люди, які відвідали Туреччину. Там вони відзначили це оригінальне рішення, і після повернення на батьківщину, впровадили це нововведення в радянських квартирах.
Ознака багатства
Способів продемонструвати достаток у радянських людей було не так вже й багато. Справити враження на сусідів, друзів і родичів можна було великою кількістю кришталю, і, звісно ж, наявністю новенького килима на стіні. Нагадаємо, що коштувало таке "задоволення" на ті часи недешево – 120-150 рублів.
Економія
Шпалери за радянських часів були величезним дефіцитом, "пристойні" шпалери "діставали", купити їх у магазині було неможливо. Повісивши на стіни килими, можна було приховати непрезентабельні стіни.
Затишок і тепло
У радянських бетонних і панельних будинках було не надто тепло і затишно. Тому м'який, теплий, прикрашений візерунками килим міг бути одночасно і предметом інтер'єру, і захистом від холоду, що йде від бетонних стін.
Джерело: 5692.com.ua

На Запоріжжі викрили колаборанта, який обійняв керівну посаду при окупаційній владі

55-річний чоловік підтримав агресію рф проти України та добровільно погодився на керівну посаду при окупаційній адміністрації держави-агресора. Зрадник очолив один із відділів «департамента соціально-политических коммуникаций информационной политики».

Більше новин на REPORTER.UA

Чергова атака безпілотників: безпекова ситуація на Дніпропетровщині станом на вечір 5 вересня

Сьогодні, 5 вересня, ворог атакував Нікополь з безпілотника. Внаслідок обстрілу пошкоджено пʼять обʼʼктів, серед яких житловий будинок.

Більше новин на REPORTER.UA

Apple поступилася ЄС: чотири нові моделі iPhone 15 вийдуть із роз’ємом USB-C

Івент із презентацією нових iPhone заплановано на 12 вересня. На ньому будуть представлені чотири моделі iPhone 15, і всі вони будуть оснащені роз'ємом USB-C.
Відомо, що компанія Apple не була ініціатором цього нововведення і планувала використовувати власний роз'єм Lightning. Однак плани компанії були порушені рішенням Європейського Союзу.
В ЄС було ухвалено рішення зобов'язати Apple оснащувати нові iPhone стандартним роз'ємом USB-C. Нагадаємо, що рішення ЄС мало бути повністю виконано до кінця наступного року. Попри те, що не Apple стала ініціатором цього нововведення, компанія представить його як перевагу для користувачів.
Уже відомий перелік від Apple, в якому перераховані переваги переходу на стандартний роз'єм. До нього увійшли:

оптимізація сумісності: тепер iPhone будуть сумісні із зарядними пристроями, використовуваними для пристроїв інших виробників;
швидка зарядка: обіцяють, що в деяких випадках смартфони будуть швидше заряджатися;
зарядний кабель універсального зразка: для iPhone, Mac і iPad можна буде використовувати один кабель;
збільшена швидкість передачі даних.

Інсайдери припускають, що під час презентації Apple постарається уникнути згадки про рішення ЄС. Раніше компанія завжди діяла з позиції сили і була проти переходу на USB-C, посилаючись на проблеми з екологією.
Після відмови від Lightning і переходу на USB-C компанію Apple очікує ціла низка проблем. В останні роки було створено систему з продажу аксесуарів Lightning, що приносило багатомільйонні прибутки.
Крім того, значно збільшився ризик сумісності – таке рішення може полегшити користувачам перехід на Android.
Джерело: 5692.com.ua

На проблеми зі здоров’ям можуть вказати ваші вуха: на що треба звернути увагу, і коли бити на сполох

Вуха – дуже чутливий орган, у людському організмі вони відповідають одразу за дві функції – слух і баланс. Якщо виникають проблеми з вухами – це може вказувати на різноманітні проблеми зі здоров'ям.
Найпоширенішими ознаками є шум і дзвін у вухах, свербіж, нетипові виділення. Іноді навіть складка на вушній раковині може свідчити про серйозну хворобу.
Шум і дзвін
Медики пояснюють, що шум і дзвін у вухах можуть виникати ситуативно, і, в більшості випадків, не становить загрози для здоров'я. Найчастіше з часом шум і дзвін минають самостійно і не потребують лікування.
Шум у вухах може виникати під час менопаузи. Також він є симптомом хвороби Меньєра – рідкісного захворювання, яке супроводжується втратою рівноваги, запамороченням, нудотою і відчуттям тиску у вухах.
Плями та новоутворення
Поява будь-яких плям або новоутворень усередині вуха або на вушній раковині має стати приводом для звернення до лікаря. Бородавки та інші новоутворення на мочці вуха можуть вказувати на проблеми з нирками.
Волога сірка
Утворення у вухах сірки – нормальне явище, і зазвичай вона виводиться природним шляхом. Якщо ж вушна сірка стала липкою і вологою, це може бути симптомом мутації гена АВСС 11, при якому розвивається рак молочної залози.
Складка на мочці
На цей симптом потрібно звернути увагу людям, вік яких менше 60 років. Якщо на мочці вуха є діагональна складка, це може вказувати на наявність ішемічної хвороби серця. У цьому випадку краще для профілактики відвідати лікаря кардіолога.
Свербіж
Свербіж у вухах – дуже поширена проблема, а з'являтися він може через безліч причин. Зазвичай це явище не несе ніякої небезпеки, але в деяких випадках може бути симптомом грибкової інфекції або екземи, що починається.
Джерело: 5692.com.ua

У Кам’янскому готують до відкриття Центр соціальної підтримки ветеранів війни та членів їх сімей

На День міста в Кам'янскому запустять в роботу ряд соціально важливих об’єктів.
Сьогодні, 5 вересня, мер перевірив їх готовність. На завершальній стадії перебувають роботи зі створення Центру соціальної підтримки ветеранів війни, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.
Основним завданням Центру є надання інформаційно-консультаційної, психологічної та юридичної підтримки. Працюватиме Центр в будівлі ЦНАПу при департаменті соціальної політики Кам’янської міської ради.
Всебічно підтримувати ветеранів війни та членів їх сімей – обов’язок не лише влади, а й всієї громади. Лише в такий спосіб ми можемо засвідчити нашим захисникам свою повагу та вдячність, – коментує мер.

Також 15 вересня запрацює перший у Кам’янському Центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства.
Створено його для надання комплексної допомоги постраждалим особам. В основному з домашнім насильством стикаються жінки, часто з дітьми. Для них створено доступний та безпечний простір – 4 кімнати з ліжками, кімната матері та дитини, кухня, душова тощо.
Постраждалі особи мають право перебувати в "кризовій кімнаті" безоплатно та цілодобово протягом 20 діб. За цей час фахівці Центру будуть допомагати людині впоратись з її складними життєвими обставинами. Після закінчення граничного строку перебування у "кризовій кімнаті" постраждалу особу може бути влаштовано до інших спеціалізованих служб, які надають схожі соціальні послуги. 
Джерело: 5692.com.ua

«Корупція в Україні гальмує постачання зброї», – президент Литви

Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що корупційні скандали в Україні відчутно впливають на країни Заходу при ухваленні рішень щодо постачання зброї.

Більше новин на REPORTER.UA

У «Дії» зʼяивлася нова функція для студентів: подробиці

У «Дії» з'явилася важлива послуга для студентів – можливість шерингу студентського квитка. Тепер можна надіслати копію студентського за кілька кліків, а компанії й установи отримають її протягом декількох секунд.

Більше новин на REPORTER.UA

У Запоріжжі затримали чоловіка, який викрав велосипед

Вчора вдень, 4 вересня, у Дніпровському районі Запоріжжя увагу патрульних привернув чоловік, який поспішно котив велосипед й, помітивши інспекторів, почав бігти.

Більше новин на REPORTER.UA