У Кам’янському чоловік влаштував стрілянину на вулиці: є поранені

30 вересня о 23:30 до поліції надійшло повідомлення про стрілянину біля одного з кафе у Кам’янському. Про це повідомили в ГУ Національної поліції в Дніпропетровської області.
На місці події поліцейські відділення поліції № 1 Кам’янського РУП затримали 36-річного чоловіка. Правоохоронці встановили, що під час з’ясування стосунків підозрюваний дістав пістолет та вистрелив у бік опонентів. У результаті двох чоловіків 24-х та 33-х років з вогнепальними пораненнями госпіталізували до медичного закладу.
Зазначається, що "стрільця" затримали в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. За погодженням з Кам’янською окружною прокуратурою йому повідомили про підозру. Крім того, суд уже обрав запобіжний захід для обвинуваченого – домашній арешт.
Джерело: 5692.com.ua

Сертифікат на відновлення постраждалого житла тепер можна отримати в застосунку “Дія”: покрокова інструкція

Згідно зі статистикою, станом на серпень поточного року понад 10 тисяч українських сімей отримали виплати за сертифікатом "є-Відновлення". Нагадаємо, гроші за такими сертифікатами виділяються на відновлення житла, що постраждало внаслідок бойових дій.
Сума компенсації – до 200 тисяч гривень. Тепер сертифікати цієї програми доступні і в застосунку "Дія".
Про те, що житлові сертифікати тепер можна отримати і через державний застосунок, повідомила пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій у своєму Telegram-каналі.
У Міністерстві розповіли, що в застосунку вже можна отримати житлові сертифікати, у яких зазначено суму компенсації та термін дії документа.
Цей сертифікат є офіційним підтвердженням того, що комісія органів місцевого самоврядування розробила заяву про знищене майно та визначила суму компенсації.
Перевірити житловий сертифікат у "Дії" можна таким чином:

авторизуватися в застосунку;
перейти в розділ "Послуги" – "Відновлення";
обрати "Сертифікати на житло".

Відомо, що наразі подали заяву на отримання житлового сертифіката вже 3685 українців.
Джерело: 5692.com.ua

Де і як дізнатися, чи потрібен рецепт на ліки: пояснення МОЗ

Після внесення змін до законодавства, в Україні більше не можна купити без рецепта деякі ліки. У Міністерстві охорони здоров'я дали докладне роз'яснення з приводу того, як з'ясувати, які саме ліки є безрецептурними, а які можна придбати виключно за рецептом.
У МОЗ повідомили, що майже 60% усіх зареєстрованих у нашій країні ліків відпускають тільки за рецептом, і опублікували алгоритм, дотримуючись якого кожен громадянин може самостійно з'ясувати, чи потрібен рецепт для придбання конкретного лікарського засобу.
Щоб самостійно з'ясувати, чи потрібен рецепт, потрібно ознайомитися з інструкцією до препарату (її можна знайти на сайтах онлайн-аптек), або відвідати сторінку Державного реєстру лікарських засобів України. У графі "Категорія відпуску" буде вказано, до якої категорії належить той чи інший препарат.
До рецептурних препаратів належать:

антибіотики;
гормональні препарати (зокрема й протизаплідні);
протисудомні засоби;
деякі антигельмінтні препарати;
препарати для лікування артеріального тиску, серцевих захворювань;
деякі ліки проти болю, кашлю, заспокійливі, деякі антигістамінні засоби.

До рецептурних ліків також належать антидепресанти, нейролептики, релаксанти, стероїдні лікарські засоби та кроворозріджувальні препарати.
Джерело: 5692.com.ua

Захищаючи Україну загинув 32-річний Олександр Андрійченко з Камʼянського

30 вересня 2023 року вересня в обласній клінічній лікарні ім. І.І.Мечникова від отриманих в бою поранень помер сержант Андрійченко Олександр Владиславович з Дніпропетровської області.

Більше новин на REPORTER.UA

Внаслідок обстрілу Нікопольщини постраждала 75-річна жінка: безпекова ситуація на Дніпропетровщині станом на вечір 4 жовтня

Сьогодні протягом дня, 4 жовтня, ворожі війська атакували Нікополь безпілотником і тричі обстріляли з артилерії.

Більше новин на REPORTER.UA

У Кривому Розі тимчасово призупинили рух деяких трамвайних маршрутів: подробиці

Через подовження ремонтних робіт на привокзальній площі станції «Кривий Ріг-Головний» тимчасово призупинили рух трамвайних маршрутів № 22, 25 і 27, а також змінили маршрути № 9 і 14.

Більше новин на REPORTER.UA

Перевірка та оплата штрафів ПДР онлайн: перелік сервісів

У пресслужбі Міністерства внутрішніх справ України повідомили, що на їхніх ресурсах знову стала доступною послуга оплати штрафів за порушення Правил дорожнього руху, що були зафіксовані камерами автоматичної фіксації.
Де можна отримати інформацію про зафіксовані камерами порушення
Дізнатися про факти фіксації порушень можна на таких ресурсах:

Тelegram-бот "Штрафи ПДР";
офіційний сайт МВС;
офіційний мобільний додаток МВС – "Штрафи ПДР" для Android і IOS.

На офіційних сервісах можна вивчити карту розташування камер автоматичної фіксації, отримувати сповіщення про нові постанови, про те, яким є їхній статус, а також можна сплатити вже наявні штрафи.
Пресслужба МВС також нагадує громадянам, що якщо штраф буде сплачено не пізніше ніж за 10 днів з моменту отримання постанови, то його сума зменшується вдвічі.
Інші способи оплати штрафів за порушення ПДР
Штрафи можна сплатити:

через термінал поліцейського;
через банківські термінали в управлінні поліції;
у касі банку або на його сайті;
Приват 24;
Портмоне;
EasyPay;
iPay;
Герц;
Gospay.

Як видно, крім сервісів МВС існує досить багато альтернативних варіантів оплати адміністративних штрафів за порушення ПДР, а якщо не затягувати з оплатою, то можна отримати можливість заплатити всього 50% від зазначеної в постанові суми.
Джерело: 5692.com.ua

Злочинна група з 12 осіб оманою ошукала з два десятка українців: серед потерпілих є волонтери та військовослужбовці

В Офісі генерального прокурора повідомили, що було викрито групу шахраїв, яка збирала гроші на купівлю неіснуючих автомобілів.
Загалом викрили 12 осіб, шахраям висунуто обвинувачення за ст. 190 (ч. 4, ч. 5) Кримінального Кодексу України.
Розповіли в Генеральній прокуратурі і про цікаві подробиці: 6 осіб, тобто половина злочинної групи, на момент вчинення шахрайських дій перебували в місцях позбавлення волі.
На волі діяли їхні подільники – ще шестеро громадян, які є уродженцями Черкаської, Житомирської та Хмельницької області та міста Києва.
У чому полягала злочинна схема
Шахраї діяли наступним чином: на першому етапі вони розміщували на різних ресурсах оголошення про продаж автомобілів. Вони навіть обіцяли допомогти з доставкою авто просто на передову.
Аферисти вміло вводили в оману звичайних людей і волонтерів, розповідаючи вигадані історії про родичів, які воюють. Після отримання грошей злочинці просто переставали виходити на зв'язок.
Отримані таким чином гроші члени банди, які перебували на волі, розподіляли між усіма учасниками афери.
В офісі Генпрокурора розповіли, що наразі встановлено понад два десятки потерпілих, серед яких є волонтери та військовослужбовці.
Джерело: 5692.com.ua

На проспекті Богдана Хмельницького у Дніпрі фура «Сільпо» збила водія скутера: деталі ДТП

Сьогодні вранці, 4 жовтня, близько 08:50, на проспекті Богдана Хмельницького у Дніпрі сталася ДТП. Там зіткнулися фура мережі «Сільпо» та водій на скутера.

Більше новин на REPORTER.UA

З підробленими документами та без права керування авто: патрульні Дніпра виявили чергового порушника

Днями, патрульні Дніпра зупинили транспортний засіб ЗАЗ SENS. Під час перевірки документів, інспектори виявили ознаки підробки. До того ж за наявними базами даних водій авто позбавлений права керування.

Більше новин на REPORTER.UA