Захищаючи Україну загинув навідник танкового взводу Віталій Яцик з Дніпропетровської області

27 жовтня 2023 року, захищаючи свободу та незалежність України, під час виконання бойового завдання поблизу Кліщіївки Донецької області загинув молодший сержант Віталій Михайлович Яцик з Дніпропетровської області.

Більше новин на REPORTER.UA

Запорізькі поліцейські викрили браконьєра, який завдав збитків державі більше ніж на 140 тисяч гривень

Незаконно добуті живі ресурси, заборонені знаряддя лову та плавзасіб вилучені. За фактом незаконного заняття рибним промислом дізнавачі відкрили кримінальне провадження. Досудове розслідування триває.

Більше новин на REPORTER.UA

Вогонь з будинку перекинувся на гараж і лазню: деталі масштабного займання у Дніпровському районі

Вчора ввечері, 4 листопада, близько 19:07, сталася пожежа на вулиці Гоголя у селі Сурсько-Литовське Дніпровського району. Там внаслідок займання житлового будинку, вогонь перекинувся на дах гаража і прибудованої лазні.

Більше новин на REPORTER.UA

Троє громадян загинуло, один травмований: подробиці смертельного ДТП на Запоріжжі

У Запорізькому районі водій «BMW» зіткнувся з вантажівкою. Внаслідок аварії керманич легковика та двоє його пасажирів загинули на місці події, ще один пасажир автівки госпіталізований. Слідчими розпочато досудове розслідування.

Більше новин на REPORTER.UA

У Дніпрі планують перекрити переїзд на Самарському узвозі

10 листопада у Дніпрі планують тимчасово перекрити рух по залізничному переїзду на 201 км станції Нижньодніпровськ — Вузол Самарського узвозу. Роботи пов’язані із заміною настилу залізничного переїзду.

Більше новин на REPORTER.UA

Майже 1000 доларів за 25 копійок: загляніть у свої гаманці

Чимало українців, мають у своїх гаманцях або скарбничках монети, які й досі перебувають в обігу та можуть коштувати чимало грошей.
Як приклад, майже у тисячу доларів оцінюють 25 копійок 1992 року карбування. Про це пише сайт "Монітекс".
Фото цінної монети (25 копійок 1992 року)
У продажу з'явилася монета, яка вважається рідкісною та цінною. Вона має класифікацію – 4БАм. Такі монети ще називають "англійками", бо їх карбували на штемпелях із Великобританії, які були виготовлені з помилками.
Такі монети карбували на Луганському верстатобудівному заводі. Їх тираж невідомий. Вважалося, що усі екземпляри з браком мали переплавити. Але монети все одно потрапили в обіг та інколи "спливають" на аукціонах та тематичних сайтах.

Реверс монети практично нічим не відрізняється від звичайного. Однак варто звернути увагу на інший бік. На аверсі ви можете помітити декілька особливостей.

Щит на такій монеті опуклий, а тризуб "пішов униз". Це є головною "фішкою" цих 25 копійок. Саме через цей дефект монета вважається дуже цінною.

Гурт у таких 25 копійок із насічками по секторах. Крім того зустрічаються монети з гладким рубом, але це вже в екземплярів іншої класифікації.
Яка вартість 25 копійок 1992 року карбування
Ціна на таку монету фіксована – 35 тисяч гривень. В описі зазначено, що ці 25 копійок викарбувано з нікелевої латуні. Чи вдасться власнику продати монетку за таку ціну – поки що невідомо.
Однак вважається, що подібні лоти мають великий попит. Монетка справді може опинитися в будь-якому гаманці, але мало хто переглядає увесь дріб'язок.
Джерело: 5692.com.ua

Підрізав та викрав телефон: запорізькі оперативники розкрили розбійний напад

Фігуранта затримали впродовж декількох годин. Наразі його поміщено до ізолятора тимчасового тримання. За скоєне чоловіку загрожує до п'ятнадцяти років ув’язнення із конфіскацією майна.

Більше новин на REPORTER.UA

Ніколи не їжте її: названо найшкідливішу картоплю

Коли обмаль часу, а обід або вечерю необхідно готувати для всіє родини, то на думку відразу спадає картопля. Як правило картопля завжди є на кухні, її можна, відварити, посмажити, стушкувати або просто зробити пюре. Але є картопля, яку ні в якому разі не можна вживати.
Яка картопля є найшкідливішою
Оглядати овоч необхідно дуже ретельно. Найбільш небезпечним є вживання пророщеної картоплі. Небезпека криється в тому, що такі плоди містять дуже багато отруйного соланіну. Соланін має шкідливий вплив на організм людини.
Особливо небезпечна є зелена пророщена картопля – її необхідно одразу викидати.
Паростки на картоплі
Пророщена картопля – це досить поширене явище. Паростки проростають за умов неправильного зберігання. Появі паростків сприяють:

надлишкова волога;
занадто тепла температура в приміщенні.

Де найбільше накопичується соланін
Невеликий вміст соланіну може бути навіть якщо картопля ще не має паростків, але на ній присутні чорні цятки, а шкірка дуже груба. Тому варто ретельно очищати картоплю і не боятись зрізати більше кожури.
Продукти які здатні нейтралізувати соланін:

сметана;
часник;
капуста;
буряк;
спеції;
зелень.
Джерело: 5692.com.ua

Українські біженці в Європі: які країни виплачують найбільшу допомогу

Після повномасштабного російського вторгнення в Україну, мільйони українців виїхали до країн Європи, шукаючи безпеки та нового життя. Там громадяни отримують соціальну, гуманітарну та фінансову підтримку. Залежно від країни Євросоюзу, суми допомоги можуть варіюватися, передає "РБК-Украина".
Скільки платять українським біженцям у Європі
Розмір виплати для українських біженців буде залежати від різних факторів, таких як місце проживання, розмір сім'ї та їхній статус щодо навчання чи пошуку роботи. Цікаво, що українці з тимчасовим захистом за кордоном можуть отримувати виплати, які іноді перевищують середню зарплату в Україні (16 тис. гривень або 414 євро).
За даними команди EnableMe, найбільші виплати передбачені для тих, хто перебуває у таких країнах:
Ірландія – 824 євро на дорослого щомісяця,
Бельгія – 1140 євро на дорослого,
Німеччина – 502 євро на дорослого,
Франція – 426 євро на місяць,
Велика Британія – від 300 євро на дорослого,
Норвегія – 650 євро на дорослого,
Швейцарія – від 350 до 500 євро "на руки".
Важливо враховувати, що в деяких країнах розмір виплат для біженців підвищується, як це відбувається, наприклад, в Німеччині. Проте в інших країнах, як, наприклад, в Ірландії, планують зменшити розмір допомоги.
Розмір виплат на дітей зазвичай менший, ніж на дорослих, і може залежати від житлових умов, наданих чи оплачених державою, а також від складу сім'ї. Наприклад, в Ірландії поза 824 євро для дорослих, надається додаткова компенсація за доглядом за дитиною (160-192 євро) та допомога на дітей до 16 років (140 євро).
У Бельгії одна доросла людина може отримувати щомісяця 1140 євро, але сім'я з двома дітьми не може отримати понад 1537,9 євро.
У Великій Британії дорослим українцям віком понад 25 років платять 384 євро, а дітям – приблизно 332 євро. У Франції, виплати становлять приблизно 204 євро на місяць. Якщо біженці не мають соціального житла, їм виплачується компенсація 7,4 євро на добу на одну особу. Загалом щомісячна допомога становить 426 євро, а мати з дитиною отримає 528 євро.
Джерело: 5692.com.ua