11 листопада 2023 року, захищаючи свободу та незалежнічть України, під час виконання бойового завдання в районі Куп’янська загинув Олександр Сергійович Ісаєв. Воїну було 40 років.
Архів за день: 17.11.2023 21:30
Запорізькі поліцейські доставили до лікарні мешканку Преображенки, яка потребувала негайної допомоги
На лінію 102 надійшло повідомлення про зникнення самотньої 75-річної жінки. Як з’ясувалось, у пенсіонерки вдома стався інсульт і вона не могла звернутися за допомогою самостійно. Завдяки небайдужості односельців та швидкому реагуванню правоохоронців постраждалій було вчасно надано медичну допомогу.
Більше 45 артилерійських пострілів: безпекова ситуація на Дніпропетровщині станом на вечір 17 листопада
Сьогодні, 17 листопада, ворог спрямував на Нікопольщину 45 артилерійських пострілів. Били по Марганецькій громаді та самому Нікополю.
У полоні росіян перебувають майже 4500 українців – Мінреінтеграції
Комісія з питань встановлення факту позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії Росії проти України встановила факт полону 4337 осіб.
Клієнти ПриватБанку стали жертвами шахраїв: що потрібно знати, щоб убезпечити себе від втрати грошей
У ПриватБанку попередили українців про нову шахрайську схему, жертвами якої стали клієнти установи, а також клієнти інших банків.
Нещодавно була виявлена і зупинена діяльність одного з шахрайських "кол-центрів", за допомогою якого зловмисники заволодівали чужими коштами. Про повідомили на офіційному сайті банку.
Як у "кол-центрі" обдурювали людей
У пресцентрі установи зазначили, що у блокуванні протиправної схеми з виманювання грошей українців брала участь служби безпеки ПриватБанку.
Учасники злочинної схеми телефонували українцям, представляючись співробітників служби безпеки популярних українських банків. Вони втручались у мобільний банкінг та здійснювали перекази грошей своїх жертв на власні рахунки.
Масштабна операція з проведенням обшуків та документацією діяльності організованої злочинної групи була проведена в шести регіонах, зокрема в Одеській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Полтавській областях.
Було встановлено, що шахрайська група діяла на території України ще з серпня 2022 року. Організатором виявився житель тимчасово окупованої території Донецької області, у минулому "посадовець", який очолював так зване МЗС ДНР.
Також правоохоронці вияснили, що осередки групи діяли на території рф, окупованих територіях Донецької та Луганської областей, в інших регіонах України. Шести учасникам повідомлено про підозру за шахрайство та крадіжки, вчинені організованою групою осіб (ч. 4 ст. 190 та ч. 5 ст. 185 ККУ). Орієнтовна сума завданих збитків – 100 млн грн.
Як убезпечити себе від шахрайських "кол-центрів"
У ПриватБанку закликають українців бути обережними і не передавати особисті дані третім особам, зокрема через відкриті джерела та невідомі сайти. Саме це становить потенційну загрозу використання персональної інформації шахраями.
"ПриватБанк не телефонує й не надсилає повідомлень, щоб попросити клієнтів зазначити номер банківської картки, строк її дії, ПІН-код або CVV2-код картки, пароль у Приват24, а також паролі, що надходять у SMS," – наголошують в фінустанові.
Джерело: 5692.com.ua
Запорізькі поліцейські примусово повернули до країни походження громадянина Республіки В’єтнам
64-річний іноземець проігнорував рішення міграційної служби про виїзд за межі України тому його доставили до прикордонного пункту пропуску для примусового видворення.
Чи варто очікувати нових цінових рекордів: в Україні різко подорожчають два популярні продукти
За прогнозами аналітиків, в Україні суттєво подорожчають яйця та цибуля, які наприкінці 2022 року і навесні 2023 року вже були рекордсменами за вартістю. Збільшення ціни пов'язують з витратами на зберігання ті зменшенням пропозиції на ринку, пише Today.ua.
Стрибок вартості цибулі
Як повідомив аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Максим Гопка, урожай овочів у 2023 році був хороший. На даний час триває активний продаж, а після нового року будуть поставлятися продукти з-за кордону.
Зараз ціна цибулі на 70-80% дешевше, ніж торік. Тоді овоч коштував до 70 грн/кг, а зараз – 13-15 грн/кг. Така ціна обумовлена тим, що за рік налагодилася ситуація з логістикою та добривами.
Різке подорожчання цибулі очікується наступної весни, втім воно не буде таким сильним, як 2023-го. Максим Гопка вважає, що ми можемо побачити вартість близько 40 грн/кг.
"Я думаю, що ціна збільшуватиметься. Але такої, як минулого року, ми не побачимо. У нас навесні була імпортна продукція, а тоді в імпортних постачальників теж були проблеми з виробництвом, і тому це позначилося і на нас", – повідомив експерт.
Стрибок вартості яєць
Ціна яєць залежить від сезону. Минулого року цей продукт став "золотим" – вартість сягала 80 грн за десяток. Потім спостерігалось зниження, коли влітку вони коштували до 35 грн. На даний момент десяток яєць коштує 45-70 грн за десяток.
Несприятлива ситуація у 2023 році пояснюється зменшенням поголів'я курей на тлі руйнування птахофабрик, а також енергетичною кризою. Проте весною пропозиція збільшилася, тому ціна впала.
За словами Максима Гопки, хоча зараз поголів'я курей зростає, проте виробництво яєць все одно низьке. Україна продовжує експортувати продукцію до ЄС, при цьому приватні господарства скорочують пропозицію. За таких умов ціни можуть досягти рівня 2022-го року.
"До кінця року реальна вартість може встановитися у середньому на позначці 60-70 грн. Виросла також і собівартість виробництва, особливо на електроенергію. Наразі ще дещо стримує ціни низька вартість кормів та протеїнових компонентів", – пояснив аналітик.
Джерело: 5692.com.ua
Поліція Дніпра продовжує розшук 44-річного Андрія Лебеда: подробиці
1 листопада 2023 року чоловік перестав виходити на звʼязок з рідними. За інформацією правоохоронців, Андрій може перебувати у місті Богуслав Київської області.
“Якась комедія чи розіграш”: адвокат “оцінив” креатив українських поліцейських, які вигадали нову підставу для зупинки водіїв
Українське законодавство чітко регламентує підстави для зупинки водіїв представниками поліції, а також перевірки їхніх документів і поверхневого огляду.
Проте правоохоронці нерідко використовують "креативні" способи і причини для зупинки авто, які вигадують самі і які не передбачені законодавством. Про одну з таких схем розповів адвокат Роман Сімутін, пишуть Факти.
За словами Сімутіна, на його практиці був унікальний випадок, який здивував навіть його, досвідченого адвоката. Йому зателефонував клієнт та розповів, що поліцейські зупинили його авто і вимагають надати документи для перевірки по базі безвісти зниклих.
"Це, мабуть, якась комедія чи розіграш. Адже це не авто в розшуку спинили для перевірки по базі номерів чи моделей. По суті, зупинили водія, аби запитати чи він, не дай Боже, не загубився? Та й заодно перевірити його документи. А там уже як пощастить", – розповідає правозахисник.
Виходить, що поліція на рівному місці намагається "розвести" на протоколи, які, певно, потрібні їм для статистики. У результаті наслідки для водія можуть бути, наприклад, у вигляді надуманого штрафу за відмову від огляду на стан сп’яніння, якщо він необачно підпише документи.
Роман Сімутін радить водіям бути завжди "пильними і тверезими, як за кермом, так і думками". Також важливо запам'ятати 11 законних підстав для зупинки автомобіля та 6 законних підстав перевірки документів, які визначені ст.32 та ст.35 ЗУ "Про Національну поліцію".
Джерело: 5692.com.ua
На Нікопольщині можлива поява нерозірваних боєприпасів – Євген Євтушенко
У зв’язку з намоканням грунту на прибережних територіях Нікопольського району можлива поява нерозірваних боєприпасів, які росіяни використали для обстрілу громад.