У зв’язку з проведенням планових робіт приватною енергетичною компанією ЦЕК, завтра, 20 листопада, буде припинено подачу електроенергії за деякими адресами.
Архів за день: 19.11.2023 21:00
У Новомосковському районі поліцейські провели для дітей інтерактив з безпеки дорожнього руху
Поліцейські роз’яснили малечі прості правила особистої безпеки для збереження їхнього життя та здоров’я.
У Кривому Розі планують перейменувати близько 300 вулиць
У Кривому Розі в рамках декомунізації та деколонізації планують перейменувати 275 вулиць.
У Дніпрі під час ліквідації пожежі вогнеборці врятували п’ять людей, з яких троє дітей
По прибуттю до місця виклику надзвичайники встановили, що з вікон квартири виривається відкрите полум’я та густий дим.
В Україні можуть дозволити виїзд за кордон для студентів
Президент України Володимир Зеленський доручив в рамках академічної мобільності полегшити виїзд за кордон студентів, які не підлягають мобілізації через свій вік. Це дасть більше можливостей для навчання та стажування.
У Запоріжжі вночі спалахнула автівка
Прибувши на місце події, надзвичайники встановили, що горить легковий автомобіль Peugeot 405 на площі 10 кв.м. Вогнеборці ліквідували загоряння.
У МВС повідомили про нові ціни на платні номерні знаки: які комбінації суттєво подешевшали, а які стали дорожчими
18 листопада 2023 року змінились ціни на платні номерні знаки для деяких категорій транспортних засобів у зв'язку з набуттям чинності відповідної постанови Кабміну № 1202. Про це повідомили у Головному сервісному центрі МВС.
Вартість платних номерних знаків оновлено для автомобілів на двигунах внутрішнього згоряння, а також електромобілів, автобусів, мотоциклів та мопедів.
При зміні ціни у бік подорожчання та здешевлення враховувалась популярність певних комбінацій, збільшений чи зменшений попит на них, фактична наявність.
Зміни торкнулись таких комбінацій, за які тепер доведеться заплатити більше:
0001, 0007 та 7777 — 80 000 грн;
комбінації з чотирьох однакових цифр (окрім 6666 та 7777) — 50 000 грн;
послідовні комбінації цифр від 0002 до 0005, 0008 та 0009 — 50 000 грн;
комбінації з двох послідовних пар однакових цифр — 15 000 грн;
комбінації з послідовних цифр 0123 та 1234 — 15 000 грн;
номери, що починаються із двох нулів, якщо наступні цифри не однакові — 10 000 грн.
Суттєво зменшено вартість номерних знаків із цифрою "6", а саме:
комбінації 0006 та 6666 — 10 000 грн;
комбінації з двох послідовних пар однакових цифр, одна з яких 66 — 4000 грн;
комбінації, в яких три цифри 6 розташовані підряд — 4000 грн.
Неведені нові ціни платних номерних знаків стосуються автомобілів та автобусів і вказані без урахування ПДВ.
У МВС нагадали, що платні номерні знаки мають визначену комбінацію цифр та видаються виключно за бажанням водіїв. При цьому переважна більшість номерних знаків є безкоштовними.
Зміна цін не стосується тих платних номерних знаків, що були заброньовані громадянами до 17 листопада включно.
Джерело: 5692.com.ua
Українцям надсилають повістки у Viber і штрафують за неявку у ТЦК: як потрібно діяти у таких випадках
Відповідно до українського законодавства, повістка є правильно врученою, якщо документ містить всі необхідні дані та видається громадянину особисто в руки уповноваженою особою. Якщо виклик до ТЦК надсилається через імейл, месенджери, поштові скриньки, такі повістки не вважаються дійсними.
Незважаючи на це, почастішали випадки, коли чоловікам не тільки надсилають повістки у Viber, але й притягують до відповідальності за ігнорування відповідних викликів. Про один з таких випадків повідомив адвокат Володимир Крекотень в Instagram, пише РБК-Україна.
Штраф за неявку у ТЦК за повісткою у Viber – чи є він законним
Адвокат навів як приклад одну з реальних судових справ. ТЦК направила повістку чоловікові у Viber, але той не прийшов у назначене місце та час.
"За неявку до ТЦК по повістці, що надіслана у Viber, дійсно можна отримати штраф у розмірі 5100 грн. Розповідаю, як це діє на основі реальної справи", – каже юрист.
Чоловіка було притягнуто до адміністративної відповідальності зі штрафом в розмірі понад 5 тисяч гривень. При цьому, в порушення вимог чинного законодавства, він не був присутній під час складання проти нього протоколу та з протоколом його не ознайомлювали, копію не надавали.
Крім того, у ТЦК виписали штраф чоловіку, не маючи інформації, чи це дійсно його номер телефону і чи дійсно він отримав повістку.
"Людина про це дізналась, подала до суду і той визнав, що дії ТЦК є незаконними", – розповів адвокат.
У суді визнали, що постанова була винесена на підставі протоколу, який склали з порушеннями вимог закону, та підлягає скасуванню, оскільки:
справа про адміністративне правопорушення розглянута ТЦК без перевірки обставин, чи було сповіщено особу про час і місце розгляду справи;
чоловік був позбавлений можливості надати пояснення по суті правопорушення;
чоловікові не було роз`яснено його процесуальні права, не було ознайомлено з протоколом.
Отже, така постанова є незаконною.
"А знаєте, що тут найгарніше? На підставі таких постанов людей називають ухиляннями і вносять їх персональні дані у якісь бази", – додав Володимир Крекотень.
У подібних ситуаціях адвокат радить українцям не боятись відстоювати свої права й оскаржувати незаконні постанови про штраф у суді.
Джерело: 5692.com.ua
Синельниківський район: рятувальники під час ліквідації пожежі виявили чоловіка без ознак життя
Сьогодні вранці, 19 листопада, близько 06:18, до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу на вулиці Соломії Крушельницької міста Першотравенськ Синельниківського району.
ТОП-5 продуктів, які “угроблять” ваш кишківник
Якщо ви хочете подбати про здоров'я свого кишківника, слід уважніше стежити за вашим харчуванням.
Деякі продукти точно не корисні для вашого кишківника – вони можуть спричинити проблеми з травленням і перешкоджати росту корисних бактерій. У редакції СК розповіли, про які продукти йдеться
Смажена їжа
Смажена їжа посідає перше місце в списку шкідливих для кишечника продуктів. Польська гастроентерологиня Хелена А. Іваніна пояснює, що смажена їжа шкідлива для здоров'я кишківника на багатьох рівнях. Смажена їжа сприяє розвитку гастроезофагеальної рефлюксної хвороби, захворювання, що виникає, коли шлункова кислота повертається назад у стравохід. Крім того, смажена їжа містить більшу кількість насичених жирів. Вони не приносять користі нашому здоров'ю – вони можуть збільшити ризик розвитку серцевих захворювань. Вони також важче засвоюються, що може бути проблемою, особливо для людей із запальними захворюваннями кишечника. Ще одним аргументом проти вживання надмірної кількості смаженої їжі є те, що вона сприяє розвитку запалення і виснажуватиме мікробіом кишечника.
Алкоголь
Регулярне вживання навіть невеликої кількості алкоголю може призвести до кишкових розладів. Алкоголь пошкоджує слизову травного тракту.
"Алкоголь є прямим кишковим токсином, і його слід усунути насамперед", – пояснює доктор Іваніна.
Вживання великої кількості алкоголю навіть одноразово чинить руйнівний вплив на бактеріальну флору в кишечнику. Це зменшує кількість корисних мікроорганізмів і збільшує кількість відповідальних за запалення. Під час дослідження вчені помітили, що сп'яніння викликає швидке підвищення рівня ендотоксинів у крові. Алкоголь пошкоджує епітеліальні клітини і підвищує проникність слизової, що дає змогу більшій кількості токсинів і бактерій, що мешкають у кишечнику, проникати в кров. Пошкодження слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, спричинене надмірним вживанням алкоголю, спричиняє порушення травлення і всмоктування поживних речовин, що призводить до порушення живлення організму.
Червоне м'ясо
Експерти також занесли червоне м'ясо до списку шкідливих для кишечника продуктів.
"Дослідження показали, що споживання великої кількості червоного м'яса сприяє запаленню, особливо в товстій кишці, що може призвести до розвитку раку товстої кишки", – пояснює дієтологиня Бонні Тауб-Дікс.
Близько 34 тисяч людей, які їдять оброблене м'ясо, помирають від раку. Обмежте споживання червоного та обробленого м'яса, якщо ви хочете зберегти здоров'я кишечника.
Продукти з цукром
"Сильно підсолоджена їжа і солодкі напої пов'язані із запаленням, яке може подразнювати кишечник і знищувати корисні бактерії", – пояснює Тауб-Дікс.
Занадто багато цукру, особливо на ранніх термінах розвитку, змінює мікробіом кишечника, спричиняючи дисбактеріоз, тобто дисбаланс бактерій. Водночас експерти застерігають від надмірного використання підсолоджувачів замість цукру.
"Штучні підсолоджувачі в надмірних кількостях можуть спричинити метеоризм, біль у животі, болючі гази та діарею", – пояснює Тауб-Дікс.
Їжа з високим рівнем обробки
Готові страви швидкого приготування – це, як правило, ультраоброблені продукти, що складаються з цукру, жиру, підсолоджувачів, консервантів, емульгаторів і загусників. Їх надмірне вживання може призвести до запалення кишківника і збільшити ризик розвитку раку.
Експерти додають, що головне поміркованість у споживанні більшості продуктів. Якщо ваш раціон добре збалансований і складається з різноманітних поживних продуктів, вам не потрібно змушувати себе уникати проблемних продуктів.
Джерело: 5692.com.ua