На фронті загинув 35-річний нацгвардієць Денис Рохтін з Камʼянського

16 листопада 2023 року, захищаючи свободу та незалежність України, під час виконання бойового завдання поблизу населеного пункту Мала Токмачка на Запоріжжі Рохтін Денис Михайлович з Дніпропетровської області.

Більше новин на REPORTER.UA

Нікопольщини вкотре під ворожим вогнем: безпекова ситуація на Дніпропетровщині станом на вечір 22 листопада

Сьогодні, 22 листопада, протягом дня ворог обстріляв з артилерії та застосував 4 дрони-камікадзе по Нікопольському району.

Більше новин на REPORTER.UA

Оновлений графік «Укрзалізниця» на 2024 рік: як курсуватимуть потяги з Дніпра та області

“Укрзалізниця” презентувала 14 нових рейсів ка 2024 рік – 11 внутрішніх та 3 міжнародні. Крім того, передбачено покращення 19 рейсів по Україні та за кордон, а також нові сполучення для регіонів.

Більше новин на REPORTER.UA

Окупанти запустили безпілотник на Кам’янській район

Сьогодні, 22 листопада, близько 8-ї години вечора окупанти здійснили атаку на Дніпропетровську область.

Про це повідомив голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.

За словами Лисака, повітряне командування "Схід" ліквідувало ворожий БпЛА над Кам'янським районом.

"Долітав ворожий шахед. Дякую нашим захисникам", – прокоментував Сергій Лисак.

Джерело: 5692.com.ua

В Америці збирають гроші на вивезення чоловіка з України

Українка Христина, яка після початку повномасштабної війни виїхала до Лісабона, відкрила збір на одній з американських краунфандингових платформ Gofundme. Однак збір не простий, вона збирає гроші "на хабар" для того, щоб вивести військовозобов'язаного чоловіка з України.

Краунфандинг – це сприяння людей, які об'єднують свої гроші або інші ресурси разом на добровільних засадах (як правило, через Інтернет), щоб підтримати зусилля інших людей.

В описі до збору Христина повідомила, що виїхала, бо хотіла врятувати своє життя і сподівалася, що чоловік теж незабаром зможе втекти, але навіть через рік – не зміг.

Як ви, напевно, знаєте, чоловікові не так-то просто покинути Україну, коли йде війна. Але є можливість привезти його сюди, в Лісабон. Це дуже дорого і не по кишені одним лише Христині та Ігорю. Накопичення у них є, але це далеко не те, що потрібно для виїзду і переїзду. Сума, якої бракує, становить 3500 євро, – додала дівчина.

Цей "збір на хабар" активно обговорюють українці в Мережі, багато хто ставить запитання – "а так можна було?". І все ж, як би іронічно це не було, у Христини вже є три донати на суму 230 євро.

Збір на хабарЗбір на хабар

Джерело: 5692.com.ua

Дерусифікація триває: у Дніпрі перейменували 73 вулиці та провулки

У Дніпрі перейменували ще 73 вулиці та провулки, назви яких були повʼязані з державою-терористкою або тоталітарним радянським минулим. За відповідне рішення проголосували депутати Дніпровської міської ради на сесії 22 листопада.

Більше новин на REPORTER.UA

Як залучити багатство і досягти процвітання у рік Дерев’яного Дракона 2024: правильні кольори, вбрання і декор

Наступний рік – рік Зеленого Дерев'яного Дракона, який символізує енергію, силу та вважається наймогутнішим знаком китайської астрології.

Відповідно до східних вірувань, якщо створити правильне середовище, що буде резонувати з енергією зростання та процвітання, у цьому році можна залучити фінансовий добробут. Як це зробити, розповідає Telegraf.

Щасливі кольори та декор

Фахівці радять використовувати кольори у вбранні та в декорі оселі, які відповідають енергії року Дерев’яного Дракона:

  • коричневий;
  • деревний;
  • оранжевий;
  • золотий;
  • зелений.

Щоб посилити енергію процвітання, варто прикрасити оселю дерев’яними елементами, картинами із зображеннями дерев або кімнатними рослинами.

Грошові символи

За феншуй, південно-східний сектор відповідає за багатство. Тому цій зоні в оселі слід приділити особливу увагу, переконавшись, що вона добре освітлена і доглянута. Туди можна помістити грошові символи феншуй, які приваблюватимуть фінанси: грошова жаба, фігурка дракона тощо.

Символи кар'єрного зростання

Щоб підтримати кар’єрний та фінансовий потенціал, слід активувати вдома північно-західний сектор. Сюди можна помістити дзеркала, декоративні вироби з металу, а також предмети, які пов'язані із вашою професійною діяльністю. Це стимулюватиме зростання у цій галузі.

Ретельне прибирання

Новий рік слід почати з ретельного прибирання. Обов'язково слід позбутися старих і непотрібних речей, предметів, що приховують в собі негативну енергію. Для привнесення свіжої енергії потрібно час від часу переставляти меблі, оновлювати декор та прикраси.

Посадка дерев

Весною 2024 року варто посадити біля будинку дерева або рослини з великим листям, які допоможуть спрямувати енергію процвітання та успіху до вашої оселі.

Джерело: 5692.com.ua

Ошукала громадян на 200 тисяч гривень: поліцейські Дніпра виявили шахрайку

Жінка запевняла потерпілих, що має змогу замовляти побутову техніку з великою знижкою у нібито знайомого, який займається поставкою товарів до великої мережі магазинів міста. За неіснуючі товари шахрайка просила повну чи часткову передоплату, після отримання якої – обривала звʼязок.

Більше новин на REPORTER.UA

Як випрати пуховик та повернути йому об’єм і пухнастість: 5 ефективних способів

Як і будь-які речі, зимові куртки з пуховим або синтепоновим наповнювачем потребують періодичного чищення і прання. Найбільш щадний спосіб – скористатись послугами хімчистки. Але це не завжди зручно і доступно, тому для багатьох краще прати його вдома.

Щоб після прання пуховик повернув належний вигляд і далі виконував свої теплоізолюючі функції, його потрібно розпушити. Як зробити це легко і не зіпсувати при цьому річ, пишуть Факти ICTV.

Як правильно прати пуховик

Перед тим, як прати пуховик, слід впевнитись, що виробником це дозволено, прочитавши рекомендації на етикетці. Прати вручну – не дуже хороша ідея, адже це важко, не дуже ефективно і займе багато часу. Краще прати пуховик у пральні машинці, але при цьому слід дотримуватись таких рекомендацій:

  • перед пранням звільнити всі кишені і відстебнути знімні частини (капюшон, хутро, манжети тощо);
  • вивернути пуховик і застебнути його;
  • разом із пуховиком покласти в машинку кілька тенісних м’ячів;
  • використовувати гель для прання або спеціальний засіб для пуховиків;
  • не використовувати порошок та ополіскувач;
  • вибрати режим з температурою 30 градусів;
  • віджим має бути на мінімальних обертах;
  • застосувати додаткове полоскання.

Навіть якщо дотримуватися всіх порад, наповнювач все одно дещо збивається. Щоб проблема не погіршилась, сушити пуховик слід на плічках, подалі від джерел тепла. А для розпушення наповнювача можна застосувати наступні способи.

Додаткове віджимання

Поки пуховик ще повністю не висох, слід знов покласти його у пралку разом із тенісними м'ячиками. Включити віджимання без полоскання на мінімальних обертах. Грудки наповнювача будуть розбиватися завдяки м'ячикам. Після цього кілька разів струсити пуховик і повісити для повного висихання.

Відбивання палицею

Розбити грудки пуху в пуховику можна, скориставшись гладкою палицею – качалкою, ручкою від швабри або вибивалкою для килимів. Потрібно не дуже інтенсивно побити цим знаряддям пуховик з усіх боків.

Пилосос

Ще один ефективний спосіб – створення вакууму за допомогою пилососу. Потрібно покласти пуховик у поліетиленовий пакет, вставити туди сопло пилососа і щільно обв’язати пакет навколо нього. Далі слід кілька разів поспіль відкачати повітря, створивши вакуум, і накачати знову. Пух розправиться завдяки перепадам тиску.

Перепад температур

У морозну погоду можна розпушити наповнювач за допомогою перепаду температур. Необхідно вивісити на мороз вологий пуховик на кілька годин, потім занести в тепло, зігріти, струсити і знову залишити на холоді. Повторити кілька разів.

Ручне збивання

Цей метод ефективний, але займе більше сил і часу. Потрібно розминати грудочки пуху пальцями і долонями, поки наповнювач не розправиться повністю. Потім декілька разів добре струсити пуховик.

Джерело: 5692.com.ua

Чинили психологічне та фізичне насилля відносно своїх дружин: кривдникам повідомлено про підозри

Протягом деякого часу правопорушники влаштовували вдома скандали з нецензурною лайкою, бійки та чинили психологічний тиск відносно жінок.

Більше новин на REPORTER.UA