Стало відомо, скільки доведеться щомісячно платити українцям за газ за “третьою платіжкою”

Як нещодавно стало відомо, українці щомісяця платитимуть ще один комунальний платіж за газ – за утримання труб всередині багатоквартирного будинку. При цьому тарифи має затвердити Нацкомісія з питань енергетики та комунальних послуг. Які суми можуть бути у "третіх платіжках", з'ясовувало видання Today.ua.

За інформацією ГазПравди, Нацкомісія ще не розробила граничні тарифи на утримання внутрішньобудинкової газової інфраструктури. Однак очікується, що їх розмір будуть рахувати як 1/12 частину вартості технічного обслуговування внутрішньобудинкової системи для кожного споживача.

Тобто, для мешканців 100-квартирного будинку вартість річного техобслуговування поділять на цю кількість домогосподарств, а отриману суму – ще на 12. Ця величина і стане щомісячним платежем.

Після запровадження третього платежу за газ раз на рік фахівці будуть оглядати стан газопроводів та наявність вільного доступу до них. Також будуть оцінюватися:

  • стан пофарбування і кріплень газопроводу;
  • футляри у місцях прокладки через конструкції будинку;
  • стан ущільнювача міжтрубного простору тощо.

Раз на півроку – перед і після опалювального сезону – у багатоквартирних будинках мають перевіряти з'єднань газопроводів та газового обладнання на герметичність.

Крім того, щорічно перевіряється працездатність запірних пристроїв на газопроводах. Вони мають очищатися від залишків мастила та корозії.

Варто додати, що більшості населення газ постачає компанія Нафтогаз. При цьому фіксований тариф 7,96 гривні за кубометр має залишитися незмінним принаймні до кінця опалювального сезону.

Джерело: 5692.com.ua

Важливе попередження для всіх українців: у ЗСУ розповіли про фейки і маніпуляції з повістками

Ворогу вдається і надалі маніпулювати українцями за допомогою пропагандистських ЗМІ і соцмереж, в яких запускають різноманітні фейки. Зокрема, зараз просторами мережі шириться інформація про те, що українців після вручення повістки нібито одразу відправляють на першу лінію вогню.

Черговий міф від росіян розвіяв начальник служби зв’язку з громадськістю Командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо в ефірі телемарафону, повідомляють Економічні новини.

"Пропаганда росіян робить усе заради того, щоб посіяти паніку. Українці чомусь починають вірити, що при отриманні першої повістки ти маєш іти на фронт, але це не має нічого спільного з реальністю," – сказав Фітьо.

Тож насправді перша повістка, яку можуть вручити українцям віком від 18 до 60 років, видається з метою перевірки та уточнення всіх військово-облікових даних.

При отриманні цієї повістки громадянин зобов'язаний прийти до ТЦК і СП та:

  • надати повний пакет документів (включно з дипломом про освіту, довідкою про сімейний стан);
  • повідомити про наявність підстав для відстрочки, якщо такі є.

Якщо можливість відстрочки буде документально підтверджена, такий громадянин не залучається до мобілізації.

Далі громадяни мають пройти медобстеження, що необхідно для визначення придатності до військової служби. У разі виявлення проблем зі здоров’ям видається висновок про непридатність до служби або часткову непридатність. У другому випадку мобілізація можлива, але лише із проходженням служби в тилу.

За словами Володимира Фітьо, друга повістка може бути вручена чоловіку за місцем роботи, якщо на фронті є потреба у цій професії. У такому разі військовозобов'язаного направляють на навчання терміном 1-3 місяці для набуття навичок базової військової підготовки.

Зокрема, навчання може проходити за кордоном – в Британії, Німеччині, Іспанії та інших країнах-партнерах.

Лише після проходження всіх етапів громадянин стає військовослужбовцем, і його можуть направити в один із підрозділів Збройних Сил.

Джерело: 5692.com.ua

Щасливі кольори і числа для кожного знака Зодіаку в 2024 році: гороскоп на рік Дракона

За словами астрологів, рік Дракона рік готує багато приємних сюрпризів, романтичних подій та можливостей для зростання. Проте не обійдеться без перешкод і негараздів на життєвому шляху.

Щоб допомогти якнайкраще справлятися зі всіма проблемними ситуаціями, що можуть порушити гармонію, астрологи дали кілька важливих порад кожному знаку Зодіаку. Також вони назвали числа та кольори, які приваблюватимуть удачу в 2024 році. Про це пише OBOZ.UA.

Козоріг

Число 6, колір пурпуровий.

Зірки підказують, що Козороги беруть на себе занадто багато зобов'язань, які їх обтяжують і не дозволяють рухатись вперед. Тож слід знайти час на відпочинок у 2024 році, зайнятись улюбленим хобі, що допоможе наповнитися позитивними емоціями. Крім того, це вдалий час для створення нових романтичних стосунків або зміцнення теперішнього союзу.

Водолій

Число 9, колір блакитний.

Водоліям слід проявляти більше сміливості, побороти в собі невизначеність та невпевненість, тоді всі перешкоди вдасться успішно подолати. У 2024 році обов'язково будуть позитивні зміни і багато нових можливостей.

Риби

Число 2, колір помаранчевий.

Представникам цього знаку треба уникати конфліктів і намагатися вирішувати проблеми дипломатичним шляхом. Слід приділити більше уваги поліпшенню відносин із колегами у 2024 році, адже вони зіграють важливу роль у просуванні по службі.

Овен

Число 4, колір червоний.

На Овнів наступного року очікують несподіванки у фінансовій сфері. Проте астрологи застерігають, що не варто ухвалювати поспішних рішень та робити великі покупки, щоб не втратити всі кошти. Космічні сили допомагатимуть в особистому житті та реалізації давніх мрій.

Телець

Число 11, колір бірюзовий.

Усі конфлікти та перешкоди, що виникатимуть наступного року на шляху до успіху, вдасться обов'язково вдало вирішити. Тож не слід втрачати оптимізму і опускати руки – що б не трапилось, продовжуйте рух уперед. У 2024 році буде гарна можливість створити сім'ю та покращити фінансове становище.

Близнюки

Число 18, колір синій.

У 2024 році досягнення цілей залежатиме від взаємодії з оточенням. Якщо проявити більш тактовний підхід, це не тільки зміцнить стосунки, а й прокладе шлях до вирішення складних проблем. Астрологи радять Близнюкам слідкувати за здоров’ям, особливо на початку року.

Рак

Число 13, колір смарагдовий.

Найбільшу користь у 2024 році Ракам принесе налагодження нових зв’язків. З'явиться чудова можливість завести дружбу, що триватиме все життя. Очікуються зрушення в особистому житті, яке наповниться новим сенсом, романтикою і чутливістю.

Лев

Число 7, колір світло-коричневий.

Для Левів рік Дракона створить сприятливі умови у професійній і фінансовій сферах. Але, досягнувши несподіваного успіху, не варто втрачати голову і забувати про близьких людей, які потребують вашої турботи та уваги. Якщо виникатимуть конфлікти, не слід уникати відвертих розмов.

Діва

Число1, колір оливковий.

У 2024 році Дівам необхідно ухвалити важливі життєві рішення, застосувати свою мудрість та покластись на власну інтуїцію. Зірки обіцяють, що в цей період романтичні стосунки будуть наповнені гармонію та пристрастю, а приплив енергії сприятиме досягненню нових висот у різних сферах.

Терези

Число 12, колір жовтий.

Астрологи радять Терезам переглянути свій повсякденний графік та внести деякі зміни. Це необхідно для того, щоб досягти бажаного в 2024 році. Значних перешкод та проблем не очікується, тож можна впевнено рухатись уперед. Допомагатиме в усьому друга половинка, у відносинах з якою пануватиме гармонія та щирість.

Скорпіон

Число 7, колір синій.

Увесь 2024 рік для Скорпіонів пройде під знаком кохання, буде сповнений романтикою та творчим натхненням. Із середини року з’явиться багато можливостей реалізувати свої задуми. Астрологи попереджають, що в цей період важливо розумно розпоряджатися фінансами.

Стрілець

Число 3, колір червоний.

Стрільцям у 2024 році потрібно проявляти ініціативу в спілкуванні, при цьому дозволяючи партнеру відчувати себе комфортно. У центрі уваги мають бути особисті стосунки. Космічні енергії заохочуватимуть до захопливих пригод та інновацій у житті, тож варто планувати нові проєкти.

Джерело: 5692.com.ua

Українців позбавляють субсидій через додаткові доходи: хто може залишитися без допомоги та які є винятки

В Україні у цьому році вже призначили житлові субсидії на опалювальний сезон, проте деякі з них можуть скасувати. Пенсійний фонд слідкує, щоб бюджетні кошти використовувалися раціонально. Для цього проводиться моніторинг наданих субсидій і виявляються домогосподарства, які отримують допомогу від держави незаконно.

Чому призначену субсидію можуть скасувати

У Міністерстві соціальної політики України нагадали, що одержувачі житлових субсидій мають інформувати Пенсійний фонд про отримання ним або членом сім’ї особи із складу домогосподарства доходу у великому розмірі.

Йдеться про одноразовий дохід, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Наразі ця величина дорівнює 67 100 гривень, і про отримання такого прибутку слід сповістити ПФУ протягом 30 днів.

Наприклад, це можуть бути доходи від отримання спадщини, депозиту, валютних операцій, додаткові прибутки від підробітку тощо. Суми цих доходів впливають на право отримання субсидії. Проте є і винятки, при яких додаткові доходи не є підставою скасування субсидії.

Які доходи не впливають на отримання субсидії

Як зазначили у Мінсоцполітики, субсидія зберігається у разі, якщо отриманий дохід є:

  • благодійною допомогою на здобуття освіти;
  • благодійною допомогою на лікування;
  • компенсацією на відшкодування збитків від аварій, епідемій, техногенних та інших катастроф;
  • страховими виплатами на медичну та соціальну допомогу;
  • спадщиною у вигляді нерухомого майна або основної його частини;
  • грантом або стипендією на навчання.

Джерело: 5692.com.ua

Зимові свята в Україні за новим календарем: у ПЦУ назвали точні дати

Після переходу церкви в Україні на новоюліанський календар дати різдвяно-новорічних свят змістилися. Тепер Новий рік ми будемо святкувати після Різдва, як у всьому світі.

Священник Православної церкви України Георгій Коваленко розповів про дати головних святкувань, що очікують на нас цієї зими, пише РБК-Україна.

"6 грудня у нас Миколая, 24 грудня – Святвечір, 25 грудня – Різдво, 6 січня – Богоявлення, Водохреще. Такий наш тепер календар зимових свят", – сказав священнослужитель.

Він зазначив, що Новий рік буде на святках, тобто після Різдва і до Водохреща.

"Тепер у нас, як і у всьому світі, Новий рік від Різдва Христова", – додав Георгій Коваленко.

Дати святкувань за новим календарем

Остаточне рішення про перехід на новоюліанський календар було ухвалено помісним собором Православної церкви України у липні 2023 року. З цього моменту деякі церковні свята віряни відзначають в інші дати.

Взимку українці відзначатимуть свята в такі дати:

  • День святого Миколая – 6 грудня (замість 19 грудня);
  • Різдво – 25 грудня (замість 7 січня);
  • Собор Пресвятої Богородиці – 26 грудня (замість 8 січня);
  • День преподобної Меланії, Щедрий вечір – 31 грудня (замість 13 січня);
  • Хрещення Господнє – 6 січня (замість 19 січня);
  • Стрітення – 2 лютого (замість 15 лютого).

Водночас дата Воскресіння Христового визначатиметься, як і раніше. Крім того, зміни не торкнулися дат таких свят, як Вознесіння та Трійця (Зелені свята).

Джерело: 5692.com.ua

Насправді ви сильніші, ніж про себе думаєте: 5 неочевидних ознак психічно сильних людей

Під впливом життєвих негараздів, оточення або травматичного досвіду багато людей зневірюються у собі та власних можливостях. Вони починають вважати себе слабкими та ні на що не здатними, вбачаючи лише свої "вади" та "мінуси". Критикуючи себе, пригнічують власні бажання і слабкості.

При цьому вони навіть не підозрюють, що насправді несуть у собі велику внутрішню силу і мають потужний потенціал. Фахівці назвали п'ять неочевидних ознак людей із сильним внутрішнім стрижнем, пише УНІАН із посиланням на HackSpirit. Дізнайтесь, можливо, і ви також належите до їх числа.

Відповідальність за свої дії

Морально сильні люди завжди беруть на себе відповідальність за свої дії, незалежно від того, хороші вони чи погані. Вони не схильні шукати проблеми в інших людях та обставинах, а визнають власні помилки і несуть відповідальність до кінця за те, за що поручилися. Внутрішньо стійкі люди, як і всі інші, не можуть контролювати своє життя на 100%, але впродовж нього слідують за одним, обраним ними, напрямком.

Мистецтво відпустити ситуацію

Як вже згадувалося, далеко не все в нашому житті піддається контролю і складається так, як ми того хочемо. Ми не обираємо тіло, в якому народжуємося, батьківщину, початкове соціальне становище тощо. При цьому помилкою багатьох є намагання вхопитися за будь-який контроль, який вони можуть отримати у свої руки. Тоді з'являється зацикленість на дрібницях, тривожність, яка переповнює всі думки.

Сила в тому, щоб зуміти поставити таку "паніку" на паузу, змиритися з тим, що неможливо змінити і дозволити собі бути собою. Сильні люди не мають бути ідеальними, вони здатні вчасно відпускати обставини і робити те, що вважають за потрібне саме в цей момент.

Прояв емоцій

Може здатися, що по-справжньому сильні люди ніколи не плачуть та за будь-яких обставин проявляють оптимізм. Але ніхто може не знати про те, що вони плачуть у подушку і намагаються заспокоїтися, коли їх охоплює тривога. Правда в тому, що найсильніші люди – ті, хто не пригнічує своїх емоцій і не боїться показувати почуття. Вони не цураються своєї вразливості, а приймають її.

Власний сенс життя

Ніхто з нас не знає, для чого нам дано життя, яке, по суті, є "безглуздим". Ніхто не знає, чи є в нього якась внутрішня мета, чи все наше існування – лише щасливий збіг обставин. Але насправді життєстійкі люди здатні створити свій сенс життя, йдучи за своїми мріями, прагнучі дізнатися більше про світ і про себе, прокладаючи свій власний шлях.

Дозволити робити собі "поблажки"

Дуже важко завжди та в усьому залишатися дисциплінованим. Якщо постійно тиснути на себе, то одного разу душевна "мотузка" може обірватися. Тому психологічно сильні люди підходять до самовдосконалення з обережністю. Неможливо за один день перетворювати себе на іншу людину – це вдасться зробити лише поступово, вдосконалюючись крок за кроком.

Ви сильніше, ніж ви думаєте, якщо не боїтесь розслабитися в якийсь момент, зробити для себе "поблажку". Дійсно сильні люди цінують себе разом з усіма своїми "плюсами" та "мінусами". Саме у любові до себе, поєднаній із дисципліною, народжується справжня внутрішня сила.

Джерело: 5692.com.ua

Звернення мера Кам’янського до Дня пам’яті жертв голодоморів

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам'ять мільйонів заморених упродовж різних років ХХ сторіччя голодом українців. З цієї нагоди до кам'янчан звернувся мер міста Андрій Білоусов.

Він зазначив, що репресії, примусова колективізація, розкуркулення, та, зрештою, виморення голодом і геноцид – засоби, які злочинний тоталітарний режим застосовував для приборкання, навіть більше, знищення українського народу. Мільйони загублених невинних жертв, зруйнованих доль та закарбований на довгі роки в свідомості кожного українця пекучий біль втрати.

Нині агресор не полишає спроб знищити українську націю, її ідентичність, культуру, мову. Тому сьогодні ми б’ємо ворога на полі бою та захищаємо своє право жити на власній землі. Схиляємо голови в пам'ять про мільйони заморених голодом жертв… Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо, – написав Андрій Білоусов.

Джерело: 5692.com.ua

Мер Кам’янського про ситуацію в місті 25 листопада

Уранці, 25 листопада, мер Кам'янського Андрій Білоусов звернувся до мешканців міста та розповів про поточну ситуацію.

Він зазначив, що ніч минула спокійно. Ворожих атак на території міста не зафіксовано.

Крім того, мер повідомив, що, за інформацією начальника Дніпропетровської ОВА,вночі оборонці неба з ПвК «Схід» збили над областю ракету та 5 БпЛА.

Джерело: 5692.com.ua