Камʼянських школярів запрошують долучитися до конкурсу відеосюжетів “Репортер”

Національний конкурс «Репортер» реалізується Національним проєктом із медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та стратегічних комунікацій України за підтримки ПРООН в Україні та фінансування уряду Японії. Партнерами проекту є Міністерство освіти і науки України та Суспільне Мовлення.

Конкурс “Репортер” – це унікальна можливість для старшокласників 9-11 класів спробувати себе в ролі журналістів та познайомитись із топовими українськими медійниками та інфлюенсерами. Участь у конкурсі можуть взяти школярі 9-11 класів з усієї країни. Учасникам потрібно підготувати відеосюжет до 3-х хвилин в горизонтальному форматі на одну з трьох тем:

  • Культура — це ми: цікаво про традиції, митців, культурні пам’ятки мого міста чи села
  • Ментальне здоров’я як запорука стійкості
  • Мої супергерої: історії людей, які надихають та змінюють країну на краще.

З правилами та умовами конкурсу можна ознайомитися за посиланням: http://surl.li/kfcsvc .

У камʼянському ліцеї №30 до Всесвітнього дня української хустки провели захід “На гостини до хустини”

У Камʼянському в ліцеї № 30 до Всесвітнього дня української хустки провели захід «На гостини до хустини».

Це неофіційне свято, яке покликане об’єднати жінок різних професій, віку, національностей для збереження українських традицій.

«Говорять, що на природу рідного краю можна дивитися безкінечно. Тут жили діди і прадіди, тут корінь українського народу, який сягає у глибину століть. А знати свій народ – це знати мамину пісню, пам’ятати батьківську хату, знати бабусину скриню, з трепетом брати в руки речі, які є в ній, і берегти їх. Раніше у хатах займала почесне місце піч, яка була годувальницею, а ще скриня, яка виглядала дуже таємниче, бо там знаходився найцінніший скарб родини. От і ми поговоримо про одну цінну річ, яку дістанемо зі скрині», – так почали свою розповідь про хустку  ведучі 10-Б класу. До них приєдналися дівчатка-шестикласниці з поетичною композицією «Наш оберіг».

Естафету–розповідь підхопив танцювальний колектив 8-Б класу з хореографічною замальовкою «Моя хустина». Дівчата-десятикласниці у танці «Дівич-вечір» показали передвесільну обрядову вечірку нареченої, яка, звісно ж, не обходилась без хустин. Далі звернулися до витоків: інсценізували  обряд заручин, сватання, пов’язування хустки молодій на весіллі. Адже День української хустки відзначають у День Катерини – одне з головних жіночих свят, оскільки ця свята вважається заступницею жіночої долі. І як водилося в сиву давнину, в переддень Різдвяних свят збиралася молодь на вечорниці, щоб придивитися один до одного, обираючи собі пару.  

Учениці 11-А класу пов’язали історичне минуле із сучасністю, демонструючи сучасний варіант дефіле з хустками. Особливо зворушливо це було в танці «Ангели», вшановуючи  світлу пам’ять українських воїнів, що загинули за наше сьогодення.

Глядачі  почерпнули для себе нові знання  про українську хустку, про звичаї і традиції нашого народу, які будуть передаватися наступним поколінням.

У камʼянському ліцеї №13 в форматі STEАM пройшов конкурс “Зима-чарівниця”

Цього року конкурс «Зима – чарівниця» у ліцеї №13 набув нового виміру, оскільки його завдання були пов`язані з наукою, технологіями, інженерією, мистецтвом та математикою (STEАM). Напередодні Нового року учні ліцею  долучилися до конкурсу STEAM-поробок, перетворюючи свої ідеї у захопливі зимові дива. Кожна поробка стала втіленням інновацій, екологічної свідомості та креативного підходу до творчості. У рамках конкурсу діти створювали зимові композиції, використовуючи не лише знайомі матеріали, але й вторинну сировину: пластикові пляшки, старі коробки, фольгу, ґудзики й навіть непотрібні компакт-диски. Кожна робота стала унікальним прикладом інтеграції STEAM. 

Про це повідомили у Фейсбук-спільноті “Освітяни Камʼянського”.     

Учасники не лише реалізували свої творчі ідеї, а й долучили технології: використовували світлодіоди для створення ілюмінаційних елементів. Наприклад, ялинка, яка сяє всіма кольорами, чи сніговик із вбудованим “серцем”, яке пульсує теплим світлом. Різдвяний олень, який чарівно підсвічується чи проєкт, який учениця патріотично назвала «Різдво на вулиці Перемоги».

Не обійшлося і без інженерних доробок: рухомі деталі, механізми та конструкції додавали поробкам динамічності. Наприклад, “живий” карусельний майданчик із фігурками зимових персонажів, новорічні гномики та сніговими.

Мистецький підхід також відчувався в роботах учасників: вишуканий дизайн кожної роботи став прикладом творчого підходу. Кожна деталь відображала стиль, фантазію та зимовий настрій.

А математичні здібності допомогли учням робити розрахунки, пропорції, геометричні фігури та створювати стійкі та гармонійні композиції.

Кращі роботи здобули право представляти Ліцей №13 на міському етапі конкурсу. Усі вони — не лише результат творчості дітей, а й нагадування про те, як важливо берегти природу й бачити красу навіть у звичайних речах!

“Дякуємо нашим талановитим учням та їхнім батькам за підтримку та віру в магію STEAM! Ми впевнені, що ці діти стануть творцями майбутнього, яке буде і технологічним, і екологічним! Саме за вами, любі діти, майбутнє відтворення рідної України! Віримо у нашу перемогу!”, – написали у повідомленні у Фейсбук спільноті.