6 березня 2025 року на Курському напрямку загинув солдат Валерій Жигадло 1984 року народження. Він був мешканцем села Велика Долина Криворізького району Дніпропетровської області.
Архів за день: 13.03.2025 21:30
За крадіжки з магазинів поліцейські Дніпра повідомили про підозру 33-річному містянину
Чоловік обирав товари, ховав їх у верхній одяг та залишав магазини – не розраховуючись. Предметом посягання правопорушника стали бездротові навушники, карти памʼяті, флеш-карти.
У Кам’янському до Дня українського добровольця провели “Ігри мужніх”
У Кам’янському відбувся патріотичний спортивно-масовий захід "Ігри мужніх", присвячений Дню українського добровольця. Уже втретє ці змагання стають платформою для підтримки наших ветеранів, військовослужбовців, родин загиблих героїв, зниклих безвісти та військовополонених.
Учасники продемонстрували витримку та силу духу у веслуванні на тренажерах, бомбаскеті, жимі лежачи, армрестлінгу та інших видах спорту. Проте головна мета заходу – не лише спортивні досягнення, а й соціальна адаптація ветеранів та родин військових, залучення їх до активного життя та змістовного дозвілля.
Створюємо усі умови для допомоги і реабілітації наших захисників, – написав мер міста Андрій Білоусов.
В місті також працює Центр соціальної підтримки ветеранів війни та членів їх сімей, Центр реабілітації, комунальний заклад "Незламні".
Кам’янське – це громада, яка шанує своїх героїв і підтримує тих, хто боронить нашу державу. Дякую кожному, хто долучився до організації та проведення заходу. Особлива вдячність учасникам – за витримку, наполегливість і вражаючий приклад сили духу, – наголосив міський голова.
Джерело: 5692.com.ua
Розкрадали зруйнований заклад освіти: на Дніпропетровщині затримали мародерів
У Нікополі група осіб пограбувала заклад освіти, що зазнав руйнувань унаслідок російських обстрілів. Злочинці, скориставшись наслідками війни, намагалися збагатитися за рахунок майна, яке залишилося у постраждалій будівлі. Про це повідомили в Поліції охорони Дніпропетровської області.
Як з’ясували правоохоронці, до пограбування причетні місцеві мешканці. Вони скористалися тим, що будівля закладу залишилася без дверей та з пошкодженими стінами. Зловмисники викрали чавунні батареї та інші предмети, які планували здати до пункту прийому металобрухту, щоб отримати за них гроші.
Злочинців затримали під час транспортування викраденого майна. Наразі триває розслідування, а затриманим загрожує кримінальна відповідальність за незаконне привласнення чужого майна.
Поліція закликає місцевих мешканців повідомляти про підозрілих осіб, які можуть займатися мародерством. В умовах війни кожен випадок розкрадання майна, особливо уражених ворожими обстрілами будівель, є не лише злочином, а й моральною зрадою власної громади.
Джерело: 5692.com.ua
У Дніпрі зникли декілька озер: подробиці
У вівторок, 11 березня, спеціалісти та науковці оглянули малі озера Амур-Нижньодніпровського району та понад 10 прилеглих територій. Озера Куплевате, Вошівка та Сухе повністю висохли. Подібна ситуація спостерігається й на інших водоймах, які пов’язані з річкою Дніпро.
Кам’янське відвідали представники Посольства Королівства Нідерландів та ПРООН
Сьогодні до Кам’янського завітали представники Посольства Королівства Нідерландів та ПРООН. Презентували закордонній делегації деякі досягнення міста у співпраці з міжнародними партнерами. Про це повідомив мер міста Андрій Білоусов.
Гості ознайомилися з роботою Офісу відновлення та розвитку, важливою платформою для координації міжнародної співпраці. Також делегація побувала у Ліцеї №16, який відремонтували завдяки підтримці Європейського інвестиційного банку та ПРООН. Крім того, відвідали Центр первинної медико-санітарної допомоги №3, ознайомилися з роботою реабілітаційного відділення. Обладнання для нього надали нашій громаді європейські партнери.
Завершили свій візит знайомством з центром життєстійкості "Місце сили. Кам’янське". Оглянули оновлену інфраструктуру та дізналися про соціальні ініціативи громади.
Цінуємо підтримку наших міжнародних партнерів! Відкриті до нових спільних ініціатив для покращення життя нашого міста та його мешканців! – наголосив Андрій Білоусов.
Джерело: 5692.com.ua
У Дніпрі та Кривому Розі 12 березня зафіксували температурні рекорди
Вчора, 12 березня, у Дніпрі зафіксували температурний рекорд. Максимальна температура досягла 19,6 градуса тепла. Попередній рекорд зафіксували у 2020 році.
Прослуховування російськомовної пісні у кафе: правоохоронці Запоріжжя проводять перевірку
В одному з закладів Комунарського району міста на замовлення клієнтів ввімкнули російськомовну пісню. Інші відвідувачі, в яких це викликало обурення, зафільмували факт та опублікували в одному з телеграм-каналів. Це відео швидко набуло поширення.
Створював видимість ремонту машин: у Дніпрі чоловік ошукав автовласників на 200 тисяч гривень
У Дніпрі правоохоронці затримали 36-річного чоловіка, який займався шахрайством у сфері ремонту автомобілів. Він приймав замовлення на ремонт транспортних засобів, але фактично жодних робіт не виконував, лише імітував діяльність, витягаючи з клієнтів гроші. Про це повідомили в ГУ Нацполіції області.
Зловмисник працював у Центральному районі Дніпра. Один із потерпілих звернувся до нього з проханням відремонтувати авто. Щоб створити видимість роботи, аферист майже повністю розібрав автомобіль і протягом шести місяців регулярно вимагав кошти на придбання запчастин. Однак жодного реального ремонту не проводилося, а транспортний засіб так і залишився у розібраному стані.
Працівники кримінальної поліції спільно зі слідчими припинили злочинну діяльність чоловіка. Вони встановили, що його шахрайські дії завдали шкоди на суму близько 200 тисяч гривень.
На основі зібраних доказів підозрюваному повідомили про підозру за ч. 1, 2 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).
Джерело: 5692.com.ua
У Польщі змінять правила отримання тимчасового захисту для українських біженців
Тепер у Польщі для отримання тимчасового захисту потрібно проходити співбесіду. Польське Управління у справах іноземців хоче краще розуміти, хто саме потребує допомоги та з яких причин.
Чому вводять ці зміни
В останні місяці польські служби отримують дуже багато заявок на тимчасовий захист. Через це розгляд затягується, а деякі заявки не зовсім відповідають правилам. Наприклад, бувають випадки, коли люди подають заяву, щоб просто залишитися в Польщі, хоча цей статус створений саме для тих, хто справді не має можливості повернутися додому через війну.
Також деякі українці отримують неправдиві поради: мовляв, тимчасовий захист – це найлегший спосіб легалізації. Але це ризикований шлях, бо якщо заявку відхилять, можуть зобов’язати повернутися в Україну.
Як проходитиме співбесіда
На зустрічі вас попросять розповісти, чому ви подаєте заявку на тимчасовий захист. Може бути, що у вашому регіоні все ще небезпечно, або ви втратили житло, або не маєте можливості повернутися через особисті обставини. Головне — щиро розповісти свою історію.
Також можуть запитати, чи знаєте ви про стан справ у вашій області. Польські служби наголошують, що деякі регіони України залишаються відносно безпечними, там працюють магазини, транспорт і держустанови. Тому, якщо у вас є конкретні причини не повертатися, важливо їх пояснити.
Подібна ситуація зараз і в Австрії. Там уряд уже задумався над тим, що робити з великою кількістю заявок, зокрема від українців із Закарпаття, де немає активних бойових дій.
Зміни у правилах завжди викликають хвилювання. Але якщо ви справді потребуєте захисту, головне — бути чесним та добре підготуватися до співбесіди.
Джерело: 5692.com.ua