Розмови про ціни на продукти в Україні давно перестали бути абстрактними. Цукор і хліб – це те, що є майже в кожному домі щодня, без винятків. Тому будь-які прогнози на наступний рік сприймаються не як статистика, а як питання особистого бюджету.
Цукор: без різких стрибків
Упродовж 2025 року цукор поводився спокійно. Без сюрпризів, без гучних заголовків і паніки в магазинах. І, за оцінками фахівців, у 2026-му ситуація кардинально не зміниться.
Експерти говорять прямо: передумов для різкого зростання цін наразі не видно. Середня вартість кілограма цукру, за прогнозами, коливатиметься в межах 40–48 гривень. Саме цей діапазон вважають найбільш реалістичним на початок і середину року.
Як зазначив Володимир Чиж, різких рухів ринок не очікує, тож цукор і далі залишатиметься одним із найбільш передбачуваних продуктів.
Світовий контекст теж грає роль
До речі, на глобальному ринку цукру зараз спостерігається надлишок. Виробництво зростає, а світові ціни поступово знижуються. Для України це радше плюс, ніж мінус, адже такий фон додатково стримує можливі подорожчання всередині країни.
Хліб: зовсім інша історія
А от із хлібом усе значно складніше. У 2025 році він відчутно подорожчав – у середньому майже на 20 відсотків. Причини добре знайомі багатьом пекарям і споживачам:
- подорожчання сировини;
- зростання витрат на виробництво;
- підвищення зарплат працівникам;
- постійні перебої з електроенергією.
Війна й енергетична нестабільність стали тим фоном, який буквально тиснув на ціну кожної буханки.
Прогноз на 2026 рік для хліба
Попередні оцінки на наступний рік не надто оптимістичні. Експерти допускають, що у 2026 році хліб може подорожчати ще приблизно на 25 відсотків. Це базовий сценарій, якщо ситуація з енергетикою та безпекою залишиться напруженою.
Чому хліб не дешевшатиме
Навіть за сприятливих обставин виробники не бачать підстав для зниження вартості. Собівартість уже закладена на вищому рівні, а витрати на електроенергію, логістику й обслуговування виробництва нікуди не зникають.
Тому максимум, на що можна розраховувати, – це повільніше зростання, а не відкат назад.
Що впливатиме на ціни у 2026 році
Якщо коротко підсумувати, картина виглядає так:
- Цукор: стабільний попит і пропозиція, відсутність різких ризиків, спокійний ринок.
- Хліб: війна, енергетичні відключення, дорога сировина та зростання експлуатаційних витрат.
Навіть у разі припинення атак з боку рф і загальної стабілізації ситуації, хліб залишиться дорожчим, ніж кілька років тому.
Ціна щоденного вибору
Продукти першої необхідності завжди найгостріше реагують на будь-які потрясіння в країні. І якщо цукор у 2026 році, ймовірно, залишиться тихою гаванню для гаманця, то хліб і далі буде індикатором загального стану економіки та енергетики.
Джерело: 5692.com.ua