МЗС України про пропозиції Кремля: головна проблема безпеки в Європі – агресія РФ

Міністерство закордонних справ (МЗС) України звернуло увагу на пропозиції Росії про "гарантії безпеки" з боку США і НАТО. У відомстві зазначили загальновизнаний факт – головну загрозу безпеці в Європі створює збройна агресія РФ.

Про це РБК-Україна повідомив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

"У Міністерстві закордонних справ України звернули увагу на поширені МЗС Російської Федерації російські проєкти договору з США і угоди з НАТО про так звані гарантії безпеки", – зазначив Ніколенко.

Він додав, що положення російських проєктів безпосередньо зачіпають Україну. У зв'язку з цим у МЗС наголосили, що лише українці та члени НАТО мають право вирішувати вектор подальшого розвитку своїх відносин, у тому числі й щодо вступу до Альянсу.

Ніколенко уточнив, що таку саму позицію поділяє і Північноатлантичний альянс. За його словами, це підтверджується заявою НАТО від 16 грудня 2021 року.

"Наголошуємо на загальновизнаному факті – головною проблемою безпеки євроатлантичного простору в цей час є озброєна агресія РФ, а також нинішня російська ескалація вздовж кордону України та на її окупованих територіях", – додав представник МЗС.

Він зазначив, що саме згортання ескалації та припинення розв'язаного Росією міжнародного збройного конфлікту – це найкраща гарантія безпеки на європейському континенті.

"У цьому зв'язку закликаємо Росію, як перші конструктивні кроки для досягнення цієї мети, невідкладно і беззастережно повернутися до конструктивного порядку денного і вже зараз розпочати виконання мінських угод і домовленостей лідерів нормандського формату", – сказав Ніколенко.

Серед узгоджених на Паризькому саміті нормандської четвірки у 2019 році він виділив:

неухильне дотримання режиму припинення вогню; подальше розведення сил та засобів; продовження процесу розмінування; відкриття та забезпечення роботи нових пунктів пропуску на лінії розмежування; проведення наступних етапів процесу взаємного звільнення утримуваних осіб та обміну відповідними списками.

Нагадаємо, раніше США відмовилися вести переговори з Росією щодо "гарантій безпеки" без європейських партнерів.

Зазначимо, 17 грудня МЗС Росії опублікувало пропозиції США та НАТО щодо "гарантій безпеки".