Сьогодні практично кожна квартира користується мережею Wi-Fi. Погана швидкість інтернету не дивує, оскільки навіть у великих містах покриття стільникових операторів не є найкращим.
Деколи Wi-Fi погано працює за ідеальної роботи провайдера та у єдиного користувача на точці доступу. Як повідомляє itechua у причинах цього потрібно розбиратися.
Погана робота Wi-Fi
У більшості випадків погана мережа буває через високе навантаження на частоти, у яких працюють бездротові точки доступу. Переважна більшість роутерів користуються діапазоном 2,4 ГГц. Це стосується всіх роутерів навколо: сусідні квартири, кафе, готелі, бізнес-центри. Кожен з них задіює від 20 до 40 МГц смуги, доступної у 2,4 ГГц діапазоні.
Якщо кількість роутерів не велика, то вони працюють без перешкод. Однак, якщо їх багато, то їхні сигнали накладаються один на одного та перетинаються. Чим сильніші такі перетинання – тим сильніші перешкоди у домашній мережі Wi-Fi, навіть при високому сигналі.
Просте рішення проблеми
Найпростішим рішенням буде поміняти номер працюючого каналу в роутері. Таких каналів є лише 13 у діапазоні 2,4 ГГц. Роутер сам змінює канал, та іноді механізм не спрацьовує, тому це потрібно зробити самостійно.
Програма Acrylic Wi-Fi Home або будь-яка схожа до неї, може здійснити перевірку спектру та знайти чистішу ділянку. Зробити це можна на компʼютері або смартфоні. Колонка “Chan” показує номер працюючого каналу.
Надійне рішення проблеми
Може бути так, що немає чистої ділянки діапазону або в установках не вдається змінити номер каналу. В такому випадку краще змінити роутер на нову модель, яка буде підтримувати новий діапазон 5 ГГц, який є ширишим більш ніж у 2 рази.
Цей діапазон не так часто використовується. Навіть якщо з роками навантаження зросте, то проблем з високою утилізацією спектру там буде не багато через нові технології, такі як beamforming та MIMO. Крім цього, Wi-Fi в 5 ГГц має менший радіус дії, ніж у 2,4 ГГц, а це робить перешкоди мінімальними.
Джерело: 5692.com.ua