В Україні в умовах загальної мобілізації будь-який громадянин після отримання повістки має у визначений термін звернутися до вказаного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Це стосується також і осіб, які мають право на відстрочку або непридані до служби через проблеми зі здоров'ям.
Поширюється інформація, що українці, які ухиляються від служби, можуть бути внесені у спеціальну пошукову базу МВС. Чи є це законним, розповів адвокат Роман Сімутін у YouTube.
На яких підставах оголошується розшук
Роман Сімутін стверджує, що внесення даних громадян до цієї бази у таких випадках незаконне. Йдеться про спеціальну базу МВС "Армор". У ній міститься досить широка інформація про осіб, включаючи реєстрацію транспортних засобів та вчинені протиправні дії.
Внесення даних призовника про розшук до інформаційно-пошукової системи МВС "Армор" – цілковита профанація. Уявіть, щоб хтось колись звернувся до поліції і попросив оголосити когось у розшук у такий спосіб, як зараз це робиться. Йому б відповіли — ти хворий? Хочеш, щоб мене посадили? Де законні підстави? Давай постанову слідчого про розшук, ухвалу суду про затримання тощо, — каже Сімутін.
Правоохоронці на даний час вносять до бази дані тих чи інших осіб на підставі звернення ТЦК про доставку.
Затримання ухилянта – чи має на це право ТЦК
Адвокат повідомив, що у ТЦК наразі немає законних підстав для затримання осіб, не кажучи вже про застосування силових методів та спецзасобів. На такі дії жодна норма законодавства їх не уповноважує.
Тому якщо відбувається незаконне затримання, Сімутін рекомендує не давати свої дані та не підписувати ніякі папери.
Варто додати, що у великій кількості випадків вручена повістка має лише інформаційний характер. Це пов'язано з тим, що ТЦК мають повідомляти про продовження терміну загальної мобілізації або ж оновлювати дані військовозобов'язаних.
Джерело: 5692.com.ua