Як не потрапити на “гачок” шахраїв, які пропонують соцвиплати та грошові виграші: Приватбанк попередив клієнтів про заходи безпеки

Онлайн-шахраї працюють без перерв і вихідних, намагаючись заволодіти коштами простих людей. Представники Приватбанку наголошують, що банк гарантує збереження коштів клієнтів, але кожен також має дбати про безпеку власних грошей. Як не потрапити на "гачок" зловмисників, розповіли на сайті установи.
Надання інформації про картки третім особам
Приватбанк нагадав, що банківські співробітники не телефонують і не надсилає повідомлень, щоб попросити клієнтів вказати чи продиктувати номер банківської картки, строк її дії, ПІН-код або CVV2-код картки, а також пароль у "Приват24" і паролі з SMS.
Запитати ПІН-код картки можуть лише у:

банкоматах;
терміналах самообслуговування;
POS-терміналах;
"Приват24".

Якщо представник банку просить надати ці дані, можна зі впевненістю вважати, що ви спілкуєтеся з шахраєм.
Сумнівні розіграші
У Приватбанку попереджають про те, що треба бути обережними із різноманітними розіграшами.
Наприклад, якщо вам надходить повідомлення про те, що виграли велику суму грошей, але для її отримання потрібно щось сплатити, це також ознака шахрайської діяльності. Заволодівши коштами, зловмисники заблокують ваш номер, і знайти їх буде неможливо.
Оплата товарів
Здійснювати оплату варто тільки після отримання товару. Тим, хто купує через інтернет в незнайомих продавців, краще використовувати післяплату. У разі покупок на перевірених сайтах інтернет-гігантів, для додаткового захисту слід використовувати інтернет-картку.
Використання карти для виплат
Знімати готівку слід тільки в надійних банкоматах. При цьому краще прикривати клавіатуру під час введення ПІН-коду або використовувати послугу зняття без картки.
Більш безпечною при оплаті в супермаркетах є безконтактна оплата. Варто пам'ятати, що не можна передавати картку в руки касирові під час розрахунків.
Як повідомити про шахрайство
Щоб повідомити про шахрайство через застосунок Приватбанку, потрібно:

у застосунку зайти у меню "Комунікації";
натиснути "Повідомити про шахрайство";
вказати номер телефону, з якого вам телефонували шахраї;
натиснути кнопку "Перевірити";
якщо номер телефону не належить Приватбанку, натиснути "Контактували з шахраєм";
вибрати тип ситуації;
зазначити дані та вибрати картку, дані якої дізнались шахраї;
описати деталі ситуації та натиснути "Відправити".

Крім того, подати звернення про шахрайство можна за телефоном 3700, в чаті "Допомога Онлайн" або у найближчому відділенні банку.
Джерело: 5692.com.ua