Не бажайте людині “смачного”: кілька вагомих причин відмовитися від цієї фрази

Що думають експерти з етикету та езотерики про побажання людині, яка трапезує, смачного, і чи не пора замінити цю розповсюджену фразу на щось більше доречне.
Люди, котрі вважають себе вихованими, намагаються бажати на добраніч, доброго ранку, здоров'я під час вітання і вимовляти інші подібні фрази. Проте, останнім часом з’являється все більше думок стосовно недоречності у цьому списку фрази "смачного". Усі найвагоміші аргументи розлянемо у цій статті.
Як ставляться до побажання смачного фахівці з правил етикету
За словами деяких істориків, у дореволюційні часи люди перед їжею читали молитву – дякували Богові за їжу на столі і благословляли це священне дійство. Потім, з приходом СРСР, постать Ісуса Христа повсюдно забороняли, як і будь-які звернення до Господа. Їх замінили новомодне "приємного апетиту", що є калькою з французького "bon appetit".
Правила етикету стверджують, що таке побажання може мати місце, проте лише з вуст того, хто приготував чи подав страву: наприклад, господаря будинку, шеф-кухаря чи офіціанта. Якщо ж ви просте розділяєте трапезу з кимось чи помітили, як людина споживає їжу на самоті, побажання "смачного" або "приємного апетиту" може сприйматися як порушення особистих кордонів.
Що кажуть про побажання "смачного" народні повір’я
Досвідчені езотерики не схвалюють такі побажання, щоб не викликати з її допомогою зворотного ефекту. Бажаючи людині смачного, ви ризикуєте накликати на неї проблеми з травленням, а то й узагалі відбити увесь апетит.
Особливо шкодять такі фрази, коли вони висловлені нещиро. Тоді це не лише ознака поганого тону, але й передавання людині поганої енергетики.
Як найкраще побажати людині смачного
Провідні експерти з етикету пропонують замінити заїжджене і недоречне "смачного" на тактовні аналоги "будь ласка" і "насолоджуйтесь". Ці фрази делікатно просигналізують людині про початок трапези, але не порушать її особистих кордонів.
Джерело: 5692.com.ua