Такі долари точно не приймуть у жодному українському обміннику та банку: за якими ознаками це можна визначити

Нещодавно у Нацбанку України наголосили, що усі банкноти іноземної валюти, повинні обмінюватися на гривні, якщо вони не фальшиві та не значно зношені чи пошкоджені.
Долари мають приймати незалежно від номіналу та дати випуску, навіть якщо вони випущені 1914 року. Також це стосується "потертих" та зім'ятих купюр. Але деякі купюри у населення точно не приймуть.
Валюту в якому стані не приймають
Ознаками значного зношування або пошкодження банкнот іноземної валюти, через які їх мають право відмовитись приймати, є:

розірваність або розрізаність на частини;
пошкодження елементів дизайну та захисту (видалені цифрові або текстові позначення номіналу банкноти, зображення портрета, оптично-змінні елементи захисту);
змінений колір паперу банкноти чи зображень на них;
наявність локальних забруднень (плям), включаючи видимі в УФ-променях, якщо їхня загальна площа перевищує половину площі банкноти;
загальне забруднення, включаючи папери, що визивають люмінесценцію в УФ-променях;
обпалені, пропалені, з наявністю ознак гниття, а також пошкоджені внаслідок тривалої дії вологи, різних рідин, хімікатів;
наявність явних друкарських недоліків.

Також не приймаються на обмін банкноти, які іноземна держава вилучила банкноту з обігу – після дати, що оголошена банком-емітентом відповідної валюти.
Решту банкнот обмінники та банки зобов'язані приймати без комісії. У разі відмови в обміні або якщо фінустанова пропонує заплатити додаткову комісію за обмін, її можуть позбавити ліцензії.
Якщо банкнота відповідає умовам прийняття установою, справжність підтверджується спеціальним пристроєм, але співробітник відмовляється приймати її, громадяни можуть звертатися зі скаргою до НБУ або на електронну пошту [email protected], заповнюючи спеціальну форму.
Джерело: 5692.com.ua