Яким буде курс до кінця літа і коли краще купувати долари в Україні: банкіри висловили свій прогноз

В Україні продовжує зміцнюватись національна валюта, що підтверджує середній курс продажу долара, який на кінець минулого тижня в обмінниках знизився з 37,24 грн до 37,19 грн. Загалом за останні три місяці готівкова гривня зміцнилась на 80 коп.
Як довго триватиме така тенденція, розповідає видання Мінфін, якому надали коментарі банкіри.
Що допомагає зміцнювати гривню
За словами Антона Болдирєва, директора департаменту казначейсько-інвестиційних послуг Укрексімбанку, задовольняти наявний попит на допомагає насичення ринку іноземною валютою. Додатковий захист – мільярдні обсяги міжнародних резервів, які психологічно підтримують ринок і зменшують чутливість до шокових подій
Серед найбільш значущих факторів, які допомагають утримувати стабільний курс, Тарас Лєсовий, начальник департаменту казначейства Глобус Банку, назвав наступні:

заходи, направлені на популяризацію гривні як валюти для збереження коштів (збільшення відсотків за довгостроковими гривневими депозитами у банках);
запровадження "весняних" конвертаційних депозитних програм, за якими громадяни купувати валюту за офіційним курсом із обов’язковим її розміщенням на депозитах;
допомога від країн-партнерів та міжнародних фінансових інституцій.

Ще одним заспокоюючим фактором банкіри називають оприлюднену Нацбанком публічну версію "Стратегії пом’якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування".
Директор Департаменту казначейських операцій Банку Інвестицій та Заощаджень Максим Думанський зазначив, що відповідно до Стратегії, збільшення курсової гнучкості буде поступовим, із збереженням курсової стабільності на перших етапах.
Що може вплинути на курс
До кінця літа на ситуацію на валютному ринку може вплинути такий фактор, як зміна монетарної політики та зниження облікової ставки НБУ. Найближче засідання Правління з питань монетарної політики відбудеться 27 липня.

Зниження облікової ставки можливе вже у липні. Навряд чи регулятор вдасться до різких змін, але певний вплив все ж є неминучим. За умови символічного зниження в межах 1−2%, навряд чи він буде тривалим. Але все ж невеликий курсовий сплеск, як реакція на стратегічну зміну, можливий, — висловила припущення Анна Золотько, директор департаменту казначейських операцій Юнекс Банку.

Також експерти прогнозують, що ослаблення гривні до кінця літа можливе через зниження НБУ облікової ставки разом із можливим переходом від фіксованого курсу долара до ринкового на міжбанківському ринку. Очевидні ризики несуть і події на фронті, пошкодження критичної інфраструктури, ускладнення "зернового" коридору.
Очікування щодо курсу на кінець літа
Більшість фінансистів переконані, що курс залишатиметься стабільним до кінця літа і особливих зрушень очікувати не варто. За прогнозами, курс в середньому буде у межах 36,7–37,5 грн/$.
Натомість, до кінця року, за очікуваннями, гривня може суттєво ослабнути.

Підстав для суттєвої девальвації поки що немає — курсові очікування покращувалися останніми місяцями, клієнти вже накопичили певні запаси у валюті, а ставки за гривнею залишаються суттєво вищими, ніж валютні, – запевнив Костянтин Хведчук, аналітик стратегічного розвитку банку Південний.

На думку Михайла Стрижка, СЕО sportbank, найвигіднішим часом для купівлі долара є літо, адже, вже починаючи з вересня, він прогнозує зростання курсу до рівня 38−39 грн/$ із потенційним підвищенням до 40 грн/$ до кінця року.
Джерело: 5692.com.ua