Мобілізація обмежено придатних українців у серпні: стали відомі важливі нюанси

Воєнний стан та загальна мобілізація в Україні продовжуються. До лав ЗСУ призивають військовозобов'язаних чоловіків віком 18-60 років, які придатні за станом здоров'я та не мають відстрочки. Крім того, мобілізують чоловіків, які мають обмежену придатність.
Що важливо знати про мобілізацію таких осіб, розповів речник ТЦК Полтавщини Роман Істомін.
Особливості мобілізації обмежено придатних
Незалежно від того, чи повністю придатний до служби чоловік, чи він має відстрочку або обмежену придатність, після вручення повістки він має прийти до ТЦК. Зробити це потрібно у вказану дату та час, сказав Роман Істомін.
При собі потрібно мати документи – особисті та військові. Також за наявності слід взяти документи, якими підтверджується:

інвалідність;
хвороби;
підстави для відстрочки.

"Якщо громадянин не має права на відстрочку, його направляють для проходження військово-лікарської комісії, щоб визначити його ступінь придатності. По завершенню комісії він визнається придатним або непридатним", – зазначив речник ТЦК.

За законодавством, у воєнний час обмежено придатних військовозобов'язаних можуть мобілізувати, але у цьому випадку враховується важливий нюанс. Ці особи не можуть проходити службу в певних військових частинах, зокрема:

ССО;
десантно-штурмові війська;
морська піхота;
спецспоруди;
плавсклади.

Громадяни зі статусом "обмежено придатний" можуть залучатися до служби:

у підрозділи забезпечення;
у військові комісаріати (ТЦК);
у навчальні заклади тощо.

У висновку ВЛК вказується, які види служби та роботи протипоказані особі, яку визнали обмежено придатною.
Істомін зазначив, що такі категорії військовозобов'язаних чоловіків і раніше підлягали призову й мобілізувалися. Чутки про те, що нібито закінчилися придатні військовозобов'язані, тому до армії тепер набирають обмежено придатних, не відповідають дійсності.
Джерело: 5692.com.ua