Купуючи товари в роздріб на ринках або вуличних латках, українці ризикують зіткнутися з обманом і втратити гроші. Про це повідомили представники Держпродспоживслужби, які надали поради, як уберегтися від махінацій нечесних продавців.
За словами фахівців, у першу чергу слід звертати увагу на засоби вимірювальної техніки. Проте продавці використовують й інші хитрощі, щоб "здерди" з покупців більше грошей.
Найчастіші обманні прийоми продавців
Щоб не стати жертвою шахраїв, українцям треба знати, які нечесні методи є найпоширенішими серед продавців на ринках та в магазинах.
Ваги
Продавці можуть неправильно налаштовувати ваги або використовувати несправний прилад для зважування товарів. Навіть якщо це не навмисно, а випадково, продавець винен у будь-якому випадку. Він зобов'язаний стежити за справністю приладу і зважувати правильно.
У Держпродспоживслужбі наголосили, що треба уникати зважування товарів на вагах невідомого походження, з відсутнім маркуванням та повірочним тавром, а також з наявними зовнішніми пошкодженнями. Покупець має право вимагати документи, що підтверджують проходження засобами вимірювання періодичної повірки.
Тара
Використання неправильної тари дає можливість продавцям занижувати фактичну вагу товару. Для цього вони беруть тару, що має більшу вагу, ніж заявлено.
Розташування ваг
Якщо прилад розташований не на рівній поверхні, а стоїть під кутом, це дає можливість продавцю маніпулювати з вагою товарів. Часто покупець не бачить, чи правильно стоять ваги. Тому варто просити покупця поставити прилад так, що його було добре видно, щоб унеможливити використання цього методу.
Приховані предмети і маніпуляції
Щоб зробити вагу товару більшою, продавець може ставити приховані предмети на ваги. Крім того, треба обов'язково стежити, щоб він не натискав на прилад пальцями під час зважування.
Неправильна ціна
Цей метод часто використовують у випадках, коли людина купує одразу багато товарів на вагу. Тоді вартість дешевих позицій можуть "випадково" порахувати за дорожчими цінниками.
Джерело: 5692.com.ua