В Україні для абітурієнтів діють пільги кількох видів. Використання будь-якої з них полегшує процес вступу або навчання. Усі види пільг поділені на дві групи: квота 1 і квота 2.
Квота на зарахування 1
Під цю квоту зазвичай виділяється приблизно 10% від загальної кількості бюджетних місць. У тимчасово переміщених навчальних закладах таких місць набагато більше – 30%. Таким чином, на будь-якому курсі завжди є хоча б одне пільгове місце.
Квоту-1 надають:
особам зі статусом УБД та особам, які постраждали під час Революції Гідності;
особам з особливими фізичними потребами (слабозорим, слабочуючим), цим абітурієнтам вступні іспити замінюють співбесідою;
особам до 23 років, які не мають батьківського піклування;
дітям-сиротам.
Квота на зарахування 2
Цю кводають дають:
особам, які проживають на території, де тривають бойові дії, які не мають статусу тимчасово переміщених;
особам, які проживають на тимчасово окупованих територіях.
Абітурієнти з цих груп можуть подавати заяву та документи дистанційно. Приїхати на підконтрольні Україні території для підписання документів і проходження навчання вони можуть протягом трьох місяців. У тимчасово переміщених вишах під квоту 2 виділяється 40% місць.
Хто має право на бюджетне місце незалежно від балів
Право на бюджетне місце у вищому навчальному закладі незалежно від набраних балів мають діти осіб зі статусом УБД, діти загиблих воїнів і тих, хто загинув під час Революції Гідності. Також ця пільга надається дітям, чий батько або усиновитель загинув або зник безвісти під час воєнних дій.
Джерело: 5692.com.ua