Сода, яка є на полицях у кожної господині – це хімічна речовина під назвою гідрокарбонат натрію. Натр був відкритий одним із французьких хіміків ще 1736 року, а виробляють харчову соду способом, який був винайдений бельгійцем Ернестом Сольве.
Харчова сода використовується для випічки, для очищення поверхонь і виведення плям. А ось навіщо деякі господині ставлять пачку з содою в холодильник, знають не всі. Це може здатися дивним, адже хімічні властивості харчової соди не передбачають зберігання за низької температури. Насправді ж цьому є просте пояснення – сода відмінно поглинає запахи.
Згідно з інструкцією на пачці зберігати соду потрібно в прохолодному сухому місці, поза досяжністю прямих сонячних променів. Так потрібно чинити, якщо цю речовину використовують за призначенням – для приготування їжі.
Але не всі знають, що за допомогою гідрокарбонату натрію можна вирішити одну "кухонну" проблему – усунути запах у холодильнику. Сода – прекрасний абсорбент, швидко видаляє запахи і перешкоджає їх повторній появі.
Для посилення ефекту можна використати кілька простих трюків – наприклад, під час чергового миття холодильника використати замість спеціального мийного засобу розчин із води та соди. Після того як холодильник повністю вимитий, у нього потрібно помістити ємність із содою. Набагато простіше й економніше використовувати не цілу пачку, а тарілку з содою. Таким чином, сода активніше взаємодіє з повітрям усередині холодильника, і тому працює набагато ефективніше.
Використання соди для усунення запахів – безпечний і недорогий спосіб, міняти соду в ємності потрібно всього раз на тиждень. Не забудьте врахувати, що соду, яка перебувала в холодильнику, після використання потрібно викидати – використовувати її за призначенням не можна.
Джерело: 5692.com.ua