Сучасні автомобілі оснащені вбудованими системами, що оцінюють роботу транспортного засобу і сигналізують про потенційні проблеми. Завдяки цьому низку несправностей можна виявити та усунути до того, як вони переростуть у серйозні проблеми. І для цього не обов'язково відвідувати автосервіс, пише Avtosota.
Фахівці розповіли про основні функції самодіагностики в авто і про те, як впоратися з деякими проблемами самостійно.
Попереджувальні лампочки на панелі приладів
На приладовій панелі є спеціальні лампочки, які вказують на певні проблеми. З їхнім значенням слід ознайомитися у посібнику з експлуатації автомобіля. Найпоширеніші попереджувальні лампочки включають:
контрольний індикатор двигуна;
індикатор заряду акумулятора;
індикатор тиску масла;
індикатор тиску в шинах.
Сигнали цих лампочок не можна ігнорувати.
Порт бортової діагностики (OBD)
OBD зазвичай знаходиться під панеллю приладів. Він дозволяє отримати доступ до інформації про роботу авто. За допомогою спеціальних кодів несправностей він підказує, де шукати джерело проблеми. Ці коди можна знайти в мережі або в інструкції до сканеру.
У деяких випадках проблему можна легко виправити самостійно. Наприклад, якщо ослаблена кришка бензобака.
Система контролю тиску в шинах (TPMS)
Коли тиск в шинах падає нижче необхідного рівня, TPMS попереджає про це. Щоб перевірити тиск, потрібно скористатись манометром, після чого за потреби накачати або спустити.
Підтримання рекомендованого тису в шинах підвищує паливну ефективність, покращує керованість автомобіля та зменшують ризик аварій.
Перевірка рівнів рідини
Допомагає запобігти багатьом несправностям регулярна перевірка рівнів основних рідин в авто, а саме:
моторна олива;
охолоджуюча рідина;
гальмівна рідина;
рідина гідропідсилювача керма;
рідина склоомивача.
У більшості машин бачки для цих рідин прозорі, тому рівень можна відстежувати візуально. При зниженні рівня рідини її потрібно долити до відповідної позначки. Але якщо після цього спостерігається повторне падіння рівня, це може вказувати на витік. Тоді вже знадобиться професійна допомога.
Нетипові шуми та запахи
Водії мають бути уважними до звуків або запахів, що виходять з автомобіля. На проблеми можуть вказувати скрегіт шестерень, деренчання вихлопної труби, поява запаху гару. Причинами цього бувають проблеми з двигуном, гальмами або електричною системою. Якщо своєчасно їх виявити, можна запобігти більш серйозним пошкодженням і дорогому ремонту.
Джерело: 5692.com.ua