Кратом — це тропічна рослина, яка росе в Таїланді, Малайзії та Індонезії. Останнім часом цей чай почав набувати неабиякої популярності в європейських країнах, у тому числі його можна знайти й на полицях українських магазинів. Розбираємося далі, у чому його унікальність та чи дійсно він такий корисний, як усі думають.
Для чого п'ють кратом
Цей чай використовують надзвичайно давно в народній медицині Південно-Східної Азії. У кратомі міститься велика кількість корисних біоактивних речовин. Саме тому в невеликих дозах чай викликає приплив енергії, покращує настрій, концентрацію й діє на кшталт кофеїна. У більших дозах йому притаманний седативний ефект. Чай може зняти стрес і допомогти нормалізувати сон. Також він знімає больові відчуття.
Чай з листя кратома готується як і звичайний, однак він має дещо гіркуватий присмак, а тому його часто змішують з іншими травами.
Побічні ефекти
Однак кратом також має і побічні ефекти. Виникнути вони можуть при надмірному вживанні чаю. Велика кількість напою може стати причиною нудоти та запаморочення. Людина може почувати себе втомленою та розбитою. А тому треба бути обережними із кількістю напою, яку ви вживаєте протягом дня.
Чим кратом відрізняється від матчі
Матча й кратом – це різні рослини з різним хімічним складом. Матча являє собою зелений японський чай, який виготовляють з молодого листя чайних кущів. Також матча діє як антиоксидант і здатна покращувати загальне здоров'я. Кратом же має більш специфічний хімічний склад. Наприклад, він містить алкалоїди, які діють на нервову систему.
Традиційний рецепт
Щоб приготувати традиційний чай з кратома вам знадобиться:
10-15 листків рослини;
2 чашки води;
лимон, мед.
Якщо у вас є свіже листя, то промийте його, щоб видалити бруд. Якщо ж ви використовуєте сушене – наріжте його на дрібні шматочки або подрібніть на порошок. Далі покладіть листя кратома в чайник або термос, залийте його двома чашками окропу і накрийте кришкою. Дозвольте настоятися 15-20 хвилин. Відфільтруйте настій, щоб видалити тверді частини та залишки листя. Готовий чай можна подавати гарячим чи охолодженим. За бажанням додайте в нього лимонний сік, мед тощо, щоб покращити смак та аромат чаю.
Джерело: 5692.com.ua