Деякі звички та ритуали можуть допомагати нам впорядковувати день, правильно розпоряджатись своїм часом і енергією. Але існують й інші, на перший погляд безневинні щоденні звички, які тільки завдають шкоди. Через них ми швидше втомлюємся і відчуваємо брак сил навіть після відпочинку.
Що це за звички, які позбавляють нас сил та енергії, розповів психіатр Тайсон Ліппе для HuffPost, пише РБК-Україна.
Емоційні шоу та передачі
Перегляд таких передач, де доводиться співпереживати героям і "проживати" їхнє життя, викликає емоційне виснаження. Надлишок емоцій, як негативних, так і позитивних, призводить до перезбудження, тому після цього погіршується сон, з'являється знервованість.
Захаращений стіл
Якщо на робочому столі панує безлад, це також пожирає вашу енергію. Через безліч непотрібних речей ви частіше відволікаєтесь, гірше концентруєтесь на завданнях, витрачаєте час на пошук потрібних предметів.
Щоб створити позитивну модель поведінки, психологи рекомендують виділяти 10-15 хвилин на прибирання щоденно, слухаючи спокійну музику.
Графік
Розпорядок дня має дуже велике значення, але небезпечно планувати наперед дуже багато справ і все до дрібних деталей. Якщо у такому щільному графіку відбудуться відхилення, це може засмучувати і виснажувати. Тому варто планувати лише дійсно обов'язкові справи, залишаючи місце для спонтанності та вільного часу без зобов'язань.
Багатозадачність
Якщо ви одночасно займаєтесь декількома справами, відволікаючись то на одне, то на інше, переключаєтесь між різними процесами, це діє дуже виснажливо. Мозок буквально "закипає", і відновлюватись після цього доводиться важко.
У режимі багатозадачності ваш мозок буквально працює "надурочно", думаючи одночасно, що ви зараз робите, а також, що ви так і не зробили. Чим частіше це відбувається, тим більше енергії вам потрібно, щоб залишатися зосередженим, – пояснюють фахівці.
Чужі поради
Іноді поради бувають дуже слушними, адже з боку більш об'єктивно можна оцінити ситуацію. Проте не можна бездумно користуватись кожною порадою. Варто оцінювати все критично, щоб даремно не витрачати час та енергію.
Довгі перерви між їжою
Паузи між трапезами не мають бути більше 3-4 годин. Через більш довгі перерви запас енергії виснажується, виникає тяга до шкідливих вуглеводів (солодощі, випічка), які здатні швидко задовольнити потреби організму.
Надходження великої кількісті вуглеводів призводить до того, що рівень інсуліну піднімається, а рівень цукру в крові незабаром стрімко падає. Такі стрибки можуть призводити до відчуття фізичного виснаження. Тому потрібно організувати правильні перекуси протягом дня.
Зайве світло вночі
Фахівці радять забезпечити у спальні повну темряву, без жодних джерел світла. Це дозволить організму повноцінно відпочивати. Навіть маленька лампочка може пригнічувати вивільнення мозком мелатоніну – гормону, що сприяє сну. Через це порушується цикл сну, і на ранок ви можете просипатись у пригніченому стані.
Джерело: 5692.com.ua