Євроінтеграція України може позначитися на матеріальному становищі громадян. Справа в тому, що імплементація європейських норм займе певний час і вимагатиме збільшення інвестицій у нове обладнання та технології. Саме тому підприємствам держави варто готуватися, що собівартість їхньої продукції зростатиме. Що, безперечно, не зможе не вплинути на ціни в магазинах. Про це повідомляє УНІАН.
У чому причина
В Україні доведеться впроваджувати доволі велику кількість норм ЄС, які на сьогодні є значно вищими. Так, наприклад, країни-члени Європейського Союзу мають у першу чергу використовувати матеріали, вироблені всередині ЄС, наприклад засоби захисту, добрива або посівний матеріал.
Усе зазначене в ЄС є дорожчим за те, що використовується українськими аграріями, – пояснює керівниця Української асоціації агровиробників Вікторія Березкіна.
Крім того, аграріям необхідно буде підвищити заробітні плати працівникам. Адже вступ у ЄС спричинить не лише вільний обіг товарів, а й професійних кадрів. Тому, очевидно, багато спеціалістів поїдуть працювати туди, де їм краще платитимуть, наприклад у Польщу чи Німеччину.
Також у рамках євроінтеграції Україні доведеться навмисно скоротити обсяги виробництва в деяких галузях агросектору. Це необхідно, аби не завдавати клопоту іншим членам союзу. Так у найбільшій загрозі знаходяться:
борошномельний комплекс,
птахівництво,
вирощування плодово-овочевої продукції.
Однак, на думку експертів, це проблема виникне лише в короткотривалій перспективі, адже інтеграція в ЄС точно гратиме на користь українському АПК та усій національній економіці загалом.
Десь, можливо, нас очікує зниження прибутковості, але це будуть більш стабільні та захищені результати. Більше того, схвалені законодавчі рішення в перспективі будуть впливати й на виробництво продуктів з високою доданою вартістю, що позитивно вплине на зростання української економіки, – додала експертка.
Джерело: 5692.com.ua