Згідно із законодавством, що діє в Україні під час воєнного стану, повістки військовозобов'язаним можуть вручати за місцем проживання, на вулиці і навіть на роботі.
Останнім часом почастішали випадки порушення співробітниками ТЦК правил вручення повісток. Тому багато хто задається питанням: чи можна фіксувати процес вручення повістки на відео? Відповідь на це запитання дав київський адвокат Роман Сімутін.
Симутін радить знімати процес вручення на відео, якщо ви вважаєте, що мають місце порушення. Співробітники ТЦК можуть наполягати на тому, що вони військові, і тому їх не можна знімати. Але є нюанс – військові також не мають права вас знімати. Якщо слідувати формальностям, то і вони мають запитувати в одержувача повістки дозвіл на зйомку.
Ще один адвокат, Віра Тарасенко, також дала коментар з приводу таких ситуацій. Вона пояснила, що, справді, не можна знімати військових, переміщення їхньої техніки, ППО тощо. Але якщо дії військових стосуються особисто вас, і ви вважаєте їх протиправними, знімати можна й потрібно, вважає адвокатка.
Тарасенко нагадала про статтю 307 Цивільного кодексу України, в якій зазначено, що фізичну особу може бути зафіксовано на фото- і відеозйомку тільки за її згодою. Але і тут є нюанс – згода автоматично вважається наданою, якщо зйомка відбувається в громадських місцях – на вулиці, зборах, мітингу тощо.
Тарасенко також зазначила, що посилання співробітників ТЦК на конфіденційність необґрунтовані, оскільки вони на цей момент є суб'єктами владних повноважень, а в цьому разі положення про конфіденційність на них не поширюються.
Джерело: 5692.com.ua