Нещодавно українці почали отримувати рахунки за електроенергію, суми в яких їх налякали. Але при найближчому розгляді виявилося, що у квитанції просто стали вказувати не тільки суму за реально спожиту електроенергію, а й авансовий платіж. Сума авансу розраховується виходячи із середніх показань попередніх місяців, і її оплата не є обов'язковою.
Оскільки не всі споживачі змогли одразу розібратися в тому, що таке авансовий платіж, виникло багато запитань. Адвокати пояснили, як реагувати на такі платіжки і чим вони можуть загрожувати українцям.
За словами адвокатів, такі квитанції не є незаконними. Платити аванс українці не зобов'язані – це добровільне рішення. Розсилка рахунків з передоплатою пояснюється тим, що компанії – постачальники електроенергії зараз переживають не найпростіші часи.
Борги українців уже склали величезну суму – станом на травень поточного року 1,7 мільярда гривень, і продовжують зростати.
Більшість боргів виникла з об'єктивних причин – люди втратили роботу, а тим, у кого є робоче місце, знизили зарплату. Але є й громадяни, які перестали платити, знаючи, що під час воєнного стану відключити їх від будь-яких комунальних послуг постачальники не мають права. Саме тому компанії стали вдаватися до розсилки квитанцій із прогнозованими сумами.
Вони розраховують трохи скоротити борги населення за допомогою сумлінних громадян, які педантично ставляться до оплати послуг у важкий воєнний час.
Джерело: 5692.com.ua