Щоб підтримувати працездатність протягом дня, багато хто поповнює запаси енергії за допомогою кави. Але існують певні норми безпечного споживання кави, а деяким людям вона взагалі протипоказана. Тому для боротьби зі втомою, сонливістю та апатією треба задіювати альтернативні методи.
Для цього можна включити до раціону продукти, які стимулюють функціонування нервової системи. За м’якого впливу вони здатні забезпечити досить ефективну підзарядку.
Горіхи
Спеціалісти запевняють, що всього одна жменя будь-яких горіхів здатна зарядити енергією на весь день. Крім того, цей корисний продукт містить багато життєво важливих вітамінів, мінералів, поліненасичені жирні кислоти, білки.
Апельсини
Тим, хто відчуває сонливість у першій половині дня, варто під час сніданку їсти апельсини. Вони багаті на вітамін С, який покращує транспортні функції крові. Завдяки цьому клітинам мозку доставляється більше кисню, що допомагає побороти слабкість та сонливість.
Риба
Завдяки регулярному споживанню риби організм насичується такими корисними речовинами, як Омега-3 жирні кислоти. Вони захищають клітини мозку і прискорюють в них метаболічні процеси. Щоб побороти щоденну млявість, варто якнайчастіше вживати запечену рибу жирних сортів.
Чорниця
Ця ягода має корисний вплив на нервову систему завдяки неймовірній кількості антиоксидантів в ній. Її споживання гарантує, що ви почуватимесь більш енергійними та діяльними протягом дня.
Авокадо
Цей плід відомий високим вмістом біологічно активних речовин, вітамінів та мікроелементів. За рахунок цього авокадо здатен надавати сил і бадьорити не гірше за каву. Варто додавати його до ранкового омлету або обіднього салату, щоб нормалізувати енергетичний баланс.
Кавун
Не всі знають, що кавун має підбадьорливу дію. Це забезпечується за рахунок вмісту в ньому великої кількості вітамінів та електролітів. Відчуваючи втому, слід з'їсти шматочок кавуна або випити склянку кавунового соку.
Брокколі
Суцвіття броколі багаті вітаміном С, клітковиною, залізом, бета-каротином, антиоксидантами та хромом. Такий тандем корисних речовин забезпечує підбадьорливу дію на довгий період.
Джерело: 5692.com.ua