Якщо у вас вкрали телефон або ви загубили його, насамперед потрібно подбати про те, щоб шахраї не скористались вашою конференційною інформацією, зокрема банківськими даними, акаунтами, документами у Дії. Що потрібно зробити для цього, розповіли у Держспецзв'язку.
П'ять кроків у разі викрадення телефону
Блокування SIM-карток
Першим кроком має бути повідомлення про викрадення телефону мобільному оператору, який заблокує SIM-картку:
Київстар – зв'язатись з оператором можна за номерами 466 або 0 800-300-466 з інших номерів;
Vodafone – телефони для зв'язку з оператором: 222 чи 0 800 400 222;
Lifecell – номери інформаційно-консультаційного центру: 5433 або 0 800 20 5433.
Перед тим, як телефонувати оператору, підготуйте PUK-код або пригадайте номери, на які ви найчастіше дзвонили, адже цю інформацію зазвичай потрібно повідомити.
Зміна паролів
Далі за можливості потрібно змінити паролі до всіх облікових записів (Google, соцмережі, онлайн-банкінг, Дія та інші). Це можна зробити з іншого пристрою.
Блокування банківських карток
Обов'язково слід заблокувати банківські картки, на яких є гроші та встановлені кредитні ліміти, щоб ніхто не зміг привласнити ваші кошти. Для цього можна скористатись інтернет-банкінгом, зателефонувати на гарячу лінію банку або звернутись до найближчого відділення.
Звернення до поліції
Не можна нехтувати зверненням до правоохоронців у таких ситуаціях. Потрібно написати відповідну заяву.
Попередження близьких та друзів
Нерідко зловмисники зв'язуються з викраденого телефону від імені його власника із проханням перевести гроші. Тому варто попередити про втрату телефону рідних, друзів, колег по роботі.
Джерело: 5692.com.ua