Згідно із чинним законодавством, українські банки мають право без відома і попередження клієнтів списувати частину грошових надходжень з їхніх рахунків. Із соцвиплат банк може списати до 50% суми. На такі кроки фінустанови змушені йти в кількох випадках, пише OBOZREVATEL.
Коли банки можуть законно позбавити грошей
Представники ПриватБанку у відповіді на скаргу клієнта щодо списання частини соцвиплат з його картки пояснили наступне. Списувати кошти із зарплатної чи пенсійної картки банк може у тому випадку, якщо клієнт має заборгованість за кредитом. Також у банку зазначили, що така можливість передбачена підписаним з усіма клієнтами договором.
Проте деяким клієнтам через суд вдається довести, що таке списання є незаконним.
Ще одним випадком, коли гроші можуть зняти з рахунку клієнта, є наявність запиту про списання боргу від виконавчої служби. Виконавча служба отримує такий документ або від нотаріуса, або від суду. Для стягнення боргу виконавець може надіслати лист до банку, і на таке звернення банк зобов'язаний відреагувати.
Що робити, якщо з рахунку зникли гроші
Насамперед слід передивитися виписку за рахунком у банківському застосунку, щоб дізнатися, куди були перераховані кошти. Далі потрібно звернутися до банку для роз'яснення обставин.
У разі наявності кредиту у Приватбанку, якщо банк почав самовільно списувати гроші з пенсії чи зарплати, варто погасити заборгованість. При цьому рекомендується звернутись до установи з письмовою вимогою припинити списання.
Якщо кошти списують за листом від виконавця, слід звернутися до нього з проханням зняти арешт із суми, яка становить дві мінімальні зарплати. Також якнайшвидше треба погасити свій борг.
Джерело: 5692.com.ua