На свій страх і ризик: які лайфхаки для прання з додаванням різних засобів можуть спричинити поломку пральної машинки

На просторах інтернету зараз є безліч найнесподіваніших способів, завдяки якім можна поліпшити якість прання чи зекономити на пральних засобах. Проте водночас деякі з цих способів можуть бути небезпечними як для пральної машинки, так і речей, які ви перете. Тому перш, ніж випробовувати ті чи інші лайфхаки, варто замислитись, чи не нашкодять вони.
Які сторонні предмети і засоби можуть загрожувати поломкою пралки
Небезпеку для внутрішніх деталей машинки становлять засоби, що не призначені для прання: гель для миття посуду, сода, сіль, оцет, ефірні олії. Також ризикованим є розміщення у барабані пральної машинки таких сторонніх предметів, як губки для миття посуду, кульки з фольги, вологі серветки. Результат їх використання може бути непередбачуваним.
Засоби для миття посуду
Рідини та гелі для миття посуду небезпечні тим, що вони надто піняться, через що можуть спровокувати збої у роботі пральної машинки, її протікання та поломку. Крім того, ці засоби можуть містити агресивні речовини, які здатні викликати пошкодження тканини та алергічні реакції.
Сіль
Небезпека солі полягає в тому, що цей компонент створює занадто агресивне середовище для побутової техніки. Солона вода може призвести до окислення алюмінієвих елементів пралки та її зносу. А ось для ручного прання сіль може використовуватись безпечно, і вона дійсно дає відмінні результати при пранні вовняних виробів та махрових рушників.
Сода
Багато господинь додають у пральну машинку соду для пом'якшення жорсткої води. Цей засіб допомагає посилити дію прального порошку, але при цьому шкодить як пралці, так і речам. Особливо це стосується мембранних матеріалів. Крім того, не можна додавати соду при пранні речей з синтетики, шерсті, шовку, велюру.
Ефірні олії
Ароматичні олії додають для надання приємного запаху, проте вони становлять серйозну загрозу справності машинки. Річ у тім, що ці речовини не вимиваються повністю, залишаючись на внутрішніх деталях, баку і шлангах. З часом через це техніка може вийти з ладу.
Оцет
Цей засіб використовувати можна, але дуже обережно. Оцет дійсно пом'якшує воду і позбавляє накипу, але він безпечний лише за умови правильного дозування. Особливо потрібно бути обережними, використовуючи оцтову есенцію.
Джерело: 5692.com.ua