Психічне здоров'я – це невід'ємна складова загального благополуччя людини. Однак, в Україні, як і в багатьох інших державах, люди рідко звертаються до спеціалістів у цій сфері. Дослідження Alligators Digital, опубліковане Міністерством охорони здоров'я України, підтверджує цю проблему, показуючи, що лише кожен 50-й випадок психічного розладу в Україні діагностований.
Нехтування ментальним здоров'ям небезпечне – МОЗ
Однією з ключових причин цієї ситуації є стигматизація психічних розладів. Багато українців відчувають сором або страх звернутися до спеціалістів і переконані, що з ними "не відбувається нічого серйозного".
Згідно з дослідженням, проведеним в серпні цього року, на психічне здоров'я українців найбільше впливає війна, фінансові проблеми і вартість життя. Ці чинники можуть призводити до стресу, тривожності, депресії тощо. Однак багато людей уникають розмов про свої почуття і не шукають допомоги.
Порівнюючи Україну з іншими країнами, видно значну різницю у рівні діагностики психічних розладів. В Україні це 1 з 50 випадків, тоді як у Німеччині, Великій Британії та США діагностують 1 з 4 випадків, а в інших країнах, таких як Південна Америка, Хорватія, Ізраїль, Японія, Польща та Туреччина, – 1 з 10.
Міністерство охорони здоров'я зазначає, що в Україні є понад 1500 медичних закладів і близько 10 тисяч лікарів, які надають психологічну та психіатричну допомогу. Однак, важливо зробити цю допомогу більш доступною і привітною для пацієнтів, а також підвищити рівень усвідомлення важливості психічного здоров'я в суспільстві.
Джерело: 5692.com.ua