Багато хто стикався з ситуацією, коли після відклеювання наклейки чи етикетки на речах залишаються липкі сліди. Тоді постає питання: як акуратно прибрати ці залишки клею, щоб не зіпсувати покриття? Насправді зробити це досить легко, але головне – не діяти стрімголов і вибрати правильний метод відповідно до типу поверхні.
Як відмити клей від етикетки на скляній пляшці
Деякі етикетки тримаються дуже міцно і навіть після віддирання залишають після себе клей. Не варто намагатись його зішкребти, адже так можна пошкодити скляну поверхню. Для цього є більш дієві способи:
розчинити 100 г харчової або кальцинованої соди у 1 л теплої води, занурити в цей розчин посуд на 30 хвилин та стерти клей губкою;
натерши половину куска господарського мила, розчинити його у гарячій воді і змочити цим засобом ділянку з клеєм, залишити на годину і видалити рештки щіткою;
зробити "компрес" із ватного диска або ганчірки, змоченої в ацетоні, скипидарі, бензині або уайт-спіриті на 30 хвилин, а далі очистити клей паперовою серветкою;
скористатись олією, змастивши нею забруднену ділянку, а через 15 хвилин змивши з використанням рідини для посуду.
Як прибрати клей від наклейки з пластику
Не всі з наведених вище засобів, що використовуються для скляних поверхонь, підходять для пластику. Якщо клей від наклейки залишився на ноутбуці, іншій техніці або на пластиковому вікні, слід бути обережнішими.
Можна скористатись такими засобами та методами:
мильний розчин, олія (підходять також для силіконових поверхонь);
спирт;
фен – на відстані щонайменше 20 см слід подути гарячим повітрям, щоб розтопити клей, а потім видалити його серветкою;
канцелярська гумка.
Як прибрати клей від наклейки з дерева
У даному випадку можна використовувати кілька способів, залежно від того, чи вкрита дерев'яна поверхня лаком. Ефективні способи та засоби:
гумка – допоможе прибрати клей з будь-яких дерев'яних меблів;
олія – можна використати, якщо поверхня полірована;
спирт, бензин, ацетон – використовується для дерев'яних поверхонь без покриття.
Як прибрати клей від наклейки з одягу
Тут також потрібно враховувати тип тканини. Можливо застосування таких засобів:
господарське мило з гарячою водою – підходить для тканин, які можна прати при високій температурі;
спирт – спочатку ним потрібно просочити потрібну ділянку, через 10 хвилин випрати засобом для посуду і сполоснути теплою водою;
скотч – підходить для щільної тканини.
Як прибрати клей від наклейки з книги
Якщо стікери залишили після себе клей, можна скористатись феном. Тепле повітря розм'якшить клей, і його буде легко прибрати серветкою. Не можна використовувати такі засоби, як олія, розчинники, скотч, адже вони спричинять пошкодження паперу.
Важлива порада наостанок: липкі сліди від етикеток варто видаляти відразу. Якщо їх залишити, на них збереться пил та бруд, клей затвердне, і прибрати його буде дуже складно.
Джерело: 5692.com.ua