Обман і порушення прав споживачів у супермаркетах: що робити, якщо касир відмовляється брати гроші певних номіналів

Непоодинокими є ситуації, коли касири магазинів відмовляються приймати у покупців готівку за товар певними купюрами чи монетами. При цьому вони можуть аргументувати це тим, що їм нічим давати решту.
Проте такі дії продавців є порушенням, зазначили експерти "Захисту прав споживачів", повідомляє Obozrevatel.
За словами фахівців, касири не мають права відмовлятися приймати гроші будь-яких номіналів. Це є грубим порушенням вимог законодавства щодо захисту прав споживачів. Тому покупець у такому випадку в праві скласти на касира скаргу.
Крім того, що касири супермаркетів повинні приймати у споживачів банкноти та монети всіх номіналів, вони зобов'язані стежити за тим, щоб у касі було достатньо грошей, необхідних для видачі решти. Тобто покупець не повинен шукати, де обміняти гроші, щоб придбати товар і отримати решту.

Проблема "у мене немає решти" – не ваша, а касира. Якщо касир продовжує говорити так, звертайтеся до керівництва магазину та повідомляйте, що касир перекладає на вас свої обов'язки, – наголошують експерти.

Що робити у разі порушення прав охоронцями
Порушують права споживачів і охоронці супермаркетів, зокрема коли змушують покупців оплачувати зіпсований товар. За поясненням фахівців, зазвичай ці люди не є представниками магазину, а працюють за наймом від іншої компанії. Подібна вимога від таких працівників – порушення норм законодавства.
Щоб довести, що претензії охоронця не мають підстав, покупцям у разі виникнення подібної ситуації слід вимагати перегляду відео з камер спостереження. Якщо це не допомагає вирішити проблему, потрібно звернутись до поліції.
У будь-якому випадку щодо товарів у магазині покупці повинні розмовляти не з охоронцями, а з продавцями і адміністрацією.
Читайте також: До легалізації канабісу в Україні залишився останній етап: у Верховній Раді підтримали законопроєкт до другого читання
Як розм'якшити засохлий хліб: три найкращі способи
Джерело: 5692.com.ua